Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kakao Yağı Nasıl Kullanılır Fiyatı Ne Nerede Satılır Yüze Sürülür mü?

Mavikadin>Yaşam>Kakao Yağı Nasıl Kullanılır Fiyatı Ne Nerede Satılır Yüze Sürülür mü?

Kakao yağı; kakao çekirdeğinden elde edilen cilde, saça ve sağlığa faydaları saymakla bitmeyen harika bir yağdır. Kakao yağını kozmetikçilerden ve aktardan temin edebilirsiniz. Fiyatı 50 ml ‘i 8,5 TL’dir.

Kakao Yağı Nasıl Kullanılır Fiyatı Ne Nerede Satılır Yüze Sürülür mü?

Kakao yağı; kakao çekirdeğinden elde edilen cilde, saça ve sağlığa faydaları saymakla bitmeyen harika bir yağdır. Kakao yağını kozmetikçilerden ve aktardan temin edebilirsiniz. Fiyatı 50 ml ‘i 8,5 TL’dir.

Kakao Yağının Faydaları Nelerdir?

Cilt Lekelerini Yok Eder

Kakao yağının antioksidan ve nemlendirici özelikleri cildi onarır. Cilt lekelerinden kurtulmak zordur ancak kakako yağı leke tedavisinde inanılmaz etkilidir. Düzenli kullanımda lekeler yok olmaktadır. Kakao yağı, her türden leke izlerini iyileştirebilen mükemmel bir doğal nemlendiricidir. Cildin derinliklerine nüfuz eder ve etkilenen bölgeyi daha uzun süre nemlendirir. Zarar görmüş dokuların yerine yeni cilt dokularının gelmesini sağlar.. Ayrıca, kakao yağındaki E vitamini, cilt onarımına yardımcı olur.

  1. Leke üzerine bir kaşık saf kakao yağı sürün ve dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapın.
  2. Bir gece bekletin ve ertesi sabah ılık su ile yıkayın.
  3. Lekeler geçinceye dek her gün bu uygulamayı tekrarlayın.

Cildi Nemlendirir

Cildi nemli tutmak ve kuruluğu önlemek için kakao yağı çok faydalıdır. Bu doymamış yağ; ciltte kolayca emilir ve nem dengesini sağlar. Aslında; bu yönüyle cildi sudan daha fazla nemlendirmektedir. Cildi içten dışa iyileştirir.

Kakao yağında bulunan antioksidanlar güneşin  ciltte bıraktığı ultraviole ışın zararlarını onarır ve yaşlanma karşıtı etkisi de vardır.

  1. Kakao yağından biraz alın ve ellerinize sürün.
  2. Ardından cildinize hafifçe birkaç dakika kadar yedirin.
  3. Bir gece bekletin.
  4. Ertesi sabah durulayın.
  5. Bu işlemi günlük veya haftada birkaç kez cildinizin kuruluk durumuna bağlı olarak uygulayın.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Yapılan çalışmalar kakao yağının bağışıklık sistemini güçlendirmede yardımcı olduğunu göstermektedir. Kakao yağında bulunan polifenolleri gibi bileşiklerin, hücresel mutasyon, iltihaplanma ve DNA hasarı ile mücadele eden antioksidan güçler kullandığı bulunmuştur. Günlük beslenmenizde kakao yağını ekleyerek hormonal dengenizi artırabilirsiniz. Kakao yağı, duygudurum bozuklukları, kalp hastalığı, yüksek tansiyon, sedef hastalığı, artrit, fibromiyalji vb. gibi sorunları tedavi etmeye yardımcı olur.

Yaşlanmayı Geciktirir

Kakao yağı, palmitik asit, oleik asit ve stearik asit gibi antioksidan kaynağıdır. Bunlar yağ asitleridir fakat aynı zamanda antioksidan özelliklere de sahiptir. Yemeklerinize kakao yağı katmak yaşlanmanın etkilerini önlemek için faydalıdır. Kakao yağı cilde uygulandığında güneş lekeleri ve yaşlılık lekelerinin oluşmasını da önler. Kakao yağı, hem cilde dışarıdan uygulandığında hem de ağızdan alındığında sağlığı destekleyen palmitik asit, stearik asit ve oleik asit gibi diğer antioksidanlar açısından oldukça zengindir.

Hazımsızlığı Giderir

Araştırmacılar bağırsak rahatsızlıklarını ve kronik kabızlığı tedavi etmek için kakao yağı kullanmanın avantajlarını incelemektedirler. Bazı çalışmalar kakao yağının kabızlığı azaltmada yardımcı olduğunu göstermektedir. Günlük beslenmenizde kakao ürünlerinin dahil edilmesinin bağırsakları çalıştırdığı bilinir. Kakao yağı, kabızlığı azaltmaya yardımcı olan yağlardan biridir. Diğer faydalı yağlar ise; hindistancevizi yağı ve zeytinyağı vb.'dir.

Enerji Kaynağıdır

Saf, işlenmemiş organik kakaodan yapılan kakao yağı vücut için çok sağlıklıdır. Sağlıklı doğal bir kakao yağı iyi bir enerji kaynağıdır. Daha uzun süre enerjik kalabilmeniz için gerekli vitamin, yağ asitleri ve yağı sağlar. Vücut yavaşça enerjiyi serbest bırakır ve gün boyu aktif kalmaya yardımcı olur.

Saç ve Tırnakları Güçlendirir

Kakao yağı, mükemmel bir sülfür kaynağı olan kakao çekirdeklerinden elde edilir. Beslenmenize sülfür ekleyerek; parlak bir cilde, parlak ve hacimli saçlara ve sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz.  

Güneş Yanığı Tedavisi

Çok fazla güneş cildinize faydadan çok zarar getirebilir. Güneş lekeleri ve UV ışınları, erken yaşlanmaya neden olur ve ayrıca ciddi cilt problemlerine de neden olabilir. Kakao yağı, güneş yanığını yatıştırmak ve doğal ve etkili bir şekilde iyileştirmek için iyi bir yoldur. Güneş yanığına maruz kalırsanız, kakao yağı veya Kakao yağı içeren bir vücut kremi kullanmayı deneyin. Cilde sert kimyasallara sokmadan iltihabı yatıştırır.

Ağız Yaralarını Geçirir

Kakao yağı müthiş bir nemlendiricidir. Acıya neden olan yaralar yaşarsanız, ağzınızın içine az miktarda kakao yağı sürün. Ayrıca uçukları iyileştirmek için de kullanabilirsiniz.

Saçları Güzelleştirir

Kakao yağı saçlarınız için harikadır. Saçlarınızın yumuşak ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Kakao yağını organik hindistancevizi yağı, E vitamini yağı ile karıştırıp saç kremi olarak da kullanabilirsiniz. Uyumadan önce bu karışımı saç derinize sürün ve ertesi sabah durulayın.

Kanseri Önler

Kakao yağı antioksidan ve yağ asitleri içerir. Vücudu yaşlanmaya karşı korur, cilt kalitesini korur, kanseri önler ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Aynı zamanda oksidatif ve çevresel stres, kardiyovasküler hastalıklar ve diyabet gibi hastalıklara karşı da çalışır. Kakao polifenollerinin, enfeksiyon hücrelerin oluşmasını engelleyerek tümör ve kanserli hücrelerin büyümesini engellediği bildirilmiştir. Böylece, kanseri önlemek için kullanılabilir.

Cilde İyi Gelen Yağlar Cildi Güzelleştiren Bitkisel Yağlar Nelerdir? Tıklayınız

Badem Yağının Cilde Yüze Faydaları Badem Yağı Cilde Nasıl Uygulanır? Tıklayınız

Aspir Yağı Nedir Faydaları Neler Nasıl Kullanılır Kullananlar Memnun mu Tıklayınız


Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...