Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Karbonatla diş beyazlatma, çok pratik 7 farklı yöntemle bembeyaz dişler, sağlıklı gülüşler!

Mavi Kadın>Güzellik>Karbonatla diş beyazlatma, çok pratik 7 farklı yöntemle bembeyaz dişler, sağlıklı gülüşler!

Bembeyaz dişlere kim sahip olmaz istemez ki? Dişlerin beyazlaması için diş doktoruna gidip muaynehane ortamında dişlerimizi beyazlatabileceğimiz gibi karbonat gibi doğal yollara da başvurabiliriz. Peki karbonat ile diş nasıl beyazlatılır? Karbonatla diş beyazlatma zararlı mıdır? İşte ayrıntılar.

Diş beyazlatma için karbonatı tek başına kullanabileceğiniz gibi içerisine ada çayı, limon suyu, hidrojen peroksit gibi maddeleri katıp etkinliğini artırabilirsiniz.
Diş beyazlatma için karbonatı tek başına kullanabileceğiniz gibi içerisine ada çayı, limon suyu, hidrojen peroksit gibi maddeleri katıp etkinliğini artırabilirsiniz.

Beyaz dişler mutlu gülüşler, güçlü bir özgüven demektir. Diş beyazlatmak için çok para harcamanıza da gerek yok. Marketten veya eczaneden satın alacağınız karbonat ve biraz su yeterli. Yalnızca su ve karbonat kullanarak bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz. Karbonatla dişlerini beyazlatmak isteyenler bu tariflerden dilediğinizi uygulayabilirsiniz:

KARBONATLA DİŞ BEYAZLATMA EN BASİT YÖNTEM

Dişleri beyazlatmak için karbonat kullanma süreci oldukça basittir. Sadece bir çay kaşığı karbonata biraz su katıp macun yapın ve ardından dişlerinizi nazikçe fırçalayın. İşiniz bittiğinde, ağzınızı suyla çalkalayın.

BİTKİ UZMANI SUNA DUMANKAYA’DAN KARBONATLA DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMİ

Bitki Uzmanı Suna Dumankaya TV ekranlarından ve yazılı basından bitkilerin faydaların bahsetmeye devam ediyor… Uzman Suna Dumankaya diş beyazlatmak için karbonatın şu şekilde kullanılabileceğini ifade etti:

1.Yöntem

Dişlerinizi macunla fırçalayıp yıkayın. Küçük bir kasede 1 çay kaşığı adaçayı, 1 çay kaşığı karbonat,1 çay kaşığı tarçını karıştırın. Fırçayı bu karışıma batırıp dişlerinizi fırçalayın. Ardından suyla durulayın. Bu yöntemi ara ara uygulamaya devam edin.

2.Yöntem

1 çay kaşığı karbonat, yarım limon suyu ve 2 damla zeytinyağını karıştırın. Bu karışıma diş fırçanızı batırın ve dişlerinizi fırçalayın. Birkaç dakika fırçalayın suyla durulayın.

Karbonatla diş beyazlatma, çok pratik 7 farklı yöntemle bembeyaz dişler, sağlıklı gülüşler!

HİDROJEN PEROKSİT VE KARBONATLA DİŞ BEYAZLATMA

Eczaneden hidrojen peroksit temin edin. 1 çay kaşığı karbonata biraz hidrojen peroksit katıp macun hazırlayın, ardından geleneksel diş macununda yaptığınız gibi dişlerinizi nazikçe fırçalayın. İşiniz bittiğinde, ağzınızı suyla çalkalayın.

ELMA SİRKESİ VE KARBONATLA DİŞ BEYAZLATMA

Eşit miktarda karbonat ve elma sirkesini karıştırın. Dişlerinizi birkaç dakika bu karışımla fırçalayın.  Ağzınızı suyla çalkalayın. Bunu birkaç ayda bir yapın. Elma sirkesindeki asetik asit, bakterileri öldürüp dişleri beyazlatmaya yardımcı olur. Ancak çok sık kullanılırsa asit  diş minesini tahriş edebilir.

HİNDİSTAN CEVİZİ VE KARBONATLA DİŞ BEYAZLATMA

Hindistancevizi yağı, ağızdaki bakterileri parçaladığına inanılan laurik asit adı verilen bir madde içerir. Bir çay kaşığı karbonat ile bir tatlı kaşığı hindistancevizi yağını macun haline getirmek için karıştırın. Dişlerinizi yaklaşık iki dakika fırçalamak için bu macunu kullanın. Ağzınızı ılık suyla iyice çalkalayın. Bunu haftada iki ila üç kez yapın.

Karbonatla diş beyazlatma, çok pratik 7 farklı yöntemle bembeyaz dişler, sağlıklı gülüşler!

KARBONATLA DİŞ BEYAZLATMAK DİŞLERE ZARAR VERİR Mİ?

Dr.Fatih Kahraman diş beyazlatma için karbonat kullanımı ile ilgili şu ifadelerde bulundu:

“Diş beyazlatma ile ilgili doğru bilinen yanlışlardan bir başkası karbonat kullanımıdır. Karbonat ve tuz ile diş beyazlatma mümkün değildir. Aksine karbonat ve tuz diş minesindeki tabakaları süratle çizerek aşındırır. Dişe rengini veren koruyucu mine tabakası çizildiğinde sanki beyazlamış gibi yanılsama yapar. Bu yanılsama geçidir. Çok ince (yaklaşık 0.5-1.5 mm) kalınlığa sahip mine tabakası karbonat kullanımıyla süratle daha da incelerek yer yer kaybolmaya başlar. Mine inceldikçe alttan gelen sarı dentin tabakasının yansıması daha da artar. Aslında fırçalamasına rağmen dişlerinin sarı olduğunu düşünen bireylerde, diş rengnin sarımtırak olmasının ana sebeplerden biri de genetik olarak mine tabakasının doğuştan ince olup alttaki dentini daha fazla yansıtması olmaktadır. Ayrıca diş minesini aşırı çizen bu işlem, mine tekrardan oluşmayacağı için hayat boyunca kalıcı bir hasar bırakmış olur.”

Dişleri bembeyaz yapan en iyi 12 diş macunu markası ve fiyatları Tıklayınız

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...