Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kayıp Kangal nöbette ortaya çıktı... Aç susuz anne ve yavrusunu korumuş

Mavi Kadın>Yaşam>Kayıp Kangal nöbette ortaya çıktı... Aç susuz anne ve yavrusunu korumuş

Erzurum Karayazı ilçesinde iki gündür kayıp olan Kangal köpeği arazide doğum yapan koyun ve kuzusunu korurken bulundu. 2 gün sonra koyun ve kuzusuna kavuşan çoban Azat Miroğlu o anları cep telefonuyla kayıt altına aldı.

Kayıp Kangal nöbette ortaya çıktı... Aç susuz anne ve yavrusunu korumuş

Erzurum'un Karayazı ilçesinde iki gündür kayıplara karışan Kangal cinsi köpek yaylada doğum yapan koyunla yavrusunu korurken bulundu.

İlçenin Çakmaközü'nde yaşamını sürdüren Ferit Kaya'ya ait 2 bin küçükbaş hayvanı Sünnet Yaylası'nda otlatan çoban Azat Miroğlu sayım yaparken bir koyununun eksik olduğunu fark etti. 

Bu olay üzerine kayıp koyun arazide aranmaya başlandı. Koyunu arayan Miroğlu, can dostu "Kral" isimli Kangal köpeğinin de sürünün yanında olmadığını anladı.

Miroğlu, kaybolan koyunu arazide doğum yapmış halde ve köpeğini de hayvanları korurken buldu.

Kayıp Kangal nöbette ortaya çıktı... Aç susuz anne ve yavrusunu korumuş

CEP TELEFONUYLA KAYDA ALDI

Koyun ve kuzusuna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Miroğlu, o anları cep telefonu ile kayda aldı. 

Görüntüyü çeken Miroğlu "İki gündür kayıp olan Kangal köpeğim ile koyunumu buldum. Arayıp bulamıyordum, koyunum gördüğünüz gibi doğum yapmış. Köpeğim de iki gündür yanında aç susuz bekliyor." ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : Anadolu Ajansı
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...