Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kenan Işık'ın sağlık durumu hakkında yeni bir bilgi geldi

Mavikadin>Magazin>Kenan Işık'ın sağlık durumu hakkında yeni bir bilgi geldi

Ekranların sevilen yüzü sunucu ve oyuncu aynı zamanda seslendirme sanatçısı Kenan Işık 2014 yılında aniden gelişen sağlık problemleri sebebiyle hastaneye kaldırılmıştı. Ünlü ismin sağlık durumu ile ilgili yeni bir bilgi geldi.

Kenan Işık'ın sağlık durumu hakkında yeni bir bilgi geldi

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında yaptığı sunuculukla hafızalara kazınan 75 yaşındaki oyuncu, haber spikeri, seslendirme sanatçısı Kenan Işık, 21 Mart 2014 günü spor yapmış ve sonra saunaya girmişti. Burada rahatsızlanan Kenan Işık, dengesini kaybedip başını vurmuştu. Beyin kanaması geçirdiği teşhis edilen ünlü isim hemen operasyona alınmıştı. Uzun zaman tedavi gördükten sonra evine giden Işık, ailesi tarafından bakımı yapılarak yaşamını sürdürüyordu.

SON DURUMU NASIL?

Kenan Işık'ın son durumu hakkında gelen bilgilere göre ünlü sanatçının zihinsel ve fiziksel olarak durumunda herhangi bir farklılık görünmüyor. 8 yıldır evinde bakımı devam eden ünlü ismin bilincinin kapalı olduğu ve bakımının aynı şekilde devam ettiği açıklandı.

Kenan Işık'ın sağlık durumu hakkında yeni bir bilgi geldi

KENAN IŞIK KİMDİR?

Yusuf Kenan Işık 1 Ekim 1947 yılında Yakınca, Yeşilyurt, Malatya'da doğdu. Türk oyuncu, sunucu, eski gazeteci ve eski ana haber sunucusu. Özellikle Kim Milyoner Olmak İster adlı televizyon programı ile tanınmaktadır.

Devlet Demiryolları'ndan emekli bir memurun çocuğu olan Kenan Işık ortaokul öğrenimi gerçekleştiği dönemde Malatya Halkevi'nde amatör tiyatro yapmaya başlamış, lise öğrenimini gerçekleştirdiği Ankara'da Ulaş Bardakçı ile aynı sınıfta okudu. Aynı zamanda bu dönem Meydan Sahnesi'ne girmiştir. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü sanatçısı olmuştur.

Işık ayrıca, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yapmıştır. Sanatçı devam eden kariyeri süresince çok sayıda tiyatro oyunu yazmıştır. Yeni Yüzyıl (1995-1998),Yeni Binyıl (2000) ve Akşam (2000-2002) gazetelerinde çalıştı. Televizyon ekranlarında başrollerini Gülben Ergen ve Haldun Dormen ile paylaştığı Dadı adlı diziyle boy göstermiştir. 2005 yılında Kenan Işık, Erdoğan Aktaş'la tanışıp 4 Nisan 2005 tarihinde Star Haber'i sunmaya başladı. 12 Haziran 2005 tarihinde haberi sunmayı bırakan Kenan Işık, 20 Ağustos 2005 tarihinde Star Haber'i bıraktı ve tekrar oyuncu oldu. Sanatçı ayrıca Türk televizyon programları arasında fenomenler arasına giren Kim 500 Bin İster yarışmasının sunuculuğunu yapmış, değişen yeni adı ile Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sunuculuğunu yapmaya devam etmiştir.

21 Mart 2014 günü spor sonrasında saunaya giren Işık'ın, sauna sonrasında fenalaşıp dengesini kaybederek kafasını yere çarptığı öğrenildi. Bilinci kapalı hâlde hastaneye kaldırılan ve beyin kanaması geçiren Işık, hemen ameliyata alındı. Ameliyatın 4 saat sürdüğü ve sanatçının hayati tehlikesi bulunduğu belirtildi. Olayın olduğu tarihten sonra bir müddet komada olan sanatçının tedavisi şu anda evinde devam etmektedir.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...