Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kenan Işık'ın son hali ve sağlık durumu gündem oldu

Mavikadin>Magazin>Kenan Işık'ın son hali ve sağlık durumu gündem oldu

Yıllardır bitkisel hayatta olduğu iddia edilen ancak son aylarda komadan çıktığı ve tekerlikli sandalyede oturabildiği gündeme gelen Kim 500 Milyar İster programının efsanevi sunucusu Kenan Işık, hakkında son hali ve sağlık durumu ile ilgili yeni bir iddia gündeme geldi.

Kenan Işık'ın son hali ve sağlık durumu gündem oldu

Ünlü F1 pilotu Michael Schumacher 2013 yılında kayak yaparken düşüp kafasını çarpmış ve sonucunda 9 yıldır halk arasında bitkisel hayat denilen koma halini yaşamaktaydı. Türkiye'de ise herkes bu habere şaşırırken tam bir yıl sonra Kim 500 Milyar İster yarışma programının sunucusu, oyuncu ve seslendirme sanatçısı Kenan Işık'ın da benzer bir şey başına geldi. 

2014 yılında başına gelen bu kahreden olaydan sonra yıllardır komada olduğu iddia edilen Kenan Işık'tan müjdeli haber geldi. Kenan Işık'ın sağlık durumu hakkında son gelişmeyi arkadaşı Ozan Zeybek, açıkladı. 

''AİLESİ TARAFINDAN ÇOK İYİ BAKILIYOR''

Zeybek, zaman zaman ziyaretine gittiği arkadaşı Kenan Işık hakkında şunları söyledi;

''Bakımı çok iyi. Kenan Işık'ı nasıl biliyorsanız öyle. Her gün sakal tıraşı yapılıyor ve besin takviyesi veriliyor. Yatan hastalarda genellikle yaralar çıkar, zayıflama olur. Kenan Işık bıraktığınız gibi. Ailesi tarafından çok iyi bakılıyor, tıpkı hafızalarda kaldığı gibi.''

Kenan Işık'ın son hali ve sağlık durumu gündem oldu

SELÇUK YÖNTEMDE AÇIKLAMADA BULUNMUŞTU

2022 yılının mart ayında bir dönem kendisinin de sunduğu Kim Milyoner Olmak İster olarak değiştirilen programın eski sunucusu ve yakın arkadaşı Kenan Işık hakkında konuşmuş ve Işık'ı seyrettiği dönemlerle ilgili şunları söylemişti;

''Yarışmayı seyrederken, Kenan Işık'tan başkası sunamaz diyordum''

Selçuk Yöntem ayrıca, evinde tedavisi halen devam eden Kenan Işık'ın sağlığı hakkında şunları ifade etmişti;

''Asıl unutulmaz olan, Kenan Işık o kadar güzel sunuyordu ki, seyrederken 'Bunu ondan başka kimse sunamaz' diye düşünüyordum. 'Kendim sunsam nasıl sunarım?' diye bile aklıma gelmiyordu. Biz Kenan ile aynı ekoldeyiz devlet tiyatrosundan. Onun üslubunu ve aynı ekolden gelmemizin dengesini tutturmam gerekiyordu. Farklı bir üslup ile sunmak yarışmayı zedeleyebilirdi. Son durumu ile ilgili bilgim yok fakat durumu stabil diye biliyorum.''

Kenan Işık'ın son hali ve sağlık durumu gündem oldu

KENAN IŞIK'IN SON DURUMU

Yaklaşık 9 yıldır komada olduğu bilinen Kenan Işık'ın son sağlık durumu hakkında şubat ayında bir açıklama yapılmıştı. Ailenin yaptığı açıklamada Kenan Işık'ın komadan çıktığı ve artık hayati fonksiyonların bir kısmına kavuştuğu söylenmişti.

Kenan Işık'ın son hali ve sağlık durumu gündem oldu

KENAN IŞIK'A NE OLMUŞTU?

Kenan Işık, 21 Mart 2014 günü spor yapmış ve sonra saunaya girmişti. Burada sıcaktan fenalaşan Işık, ayağa kalkarak çıkmak istedi ancak o anda kafasını çarparak yere düştü. Bu sırada aldığı darbe nedeniyle beyin kanaması geçirdi. Geçirdiği beyin kanaması Kenan Işık'ta hasar bıraktı ve bir daha eski sağlığına kavuşamadı. 

Kenan Işık'ın son hali ve sağlık durumu gündem oldu

GÖZLERİYLE KONUŞUYOR

Eş Beril Işık, Kenan Işık'ın söylenenleri duyabildiğini ancak tepki veremediğini anlatmış ve son durumu hakkında bilgi vermişti;

Yoğun bir şekilde fizyoterapi ve ergoterapi görüyor. Bakışlarıyla etrafındakini takip edebiliyor. Artık gözleriyle iletişim kurabiliyor. Tekerlekli sandalyesinde kimi zaman bütün gün oturuyor. Vücudunu artık tamamen kendisi tutabiliyor, dik durabiliyor. Daha önce bunların hiçbirini yapamıyordu'' demişti.

Ünlü sanatçı, uzun yıllar komada kaldıktan sonra hayati fonksiyonları bir nebze olsun düzelmiş ve artık tekerlekli sandalyede oturacak güce kavuşmuştu. Yaşanan bu gelişmelerin ardından bazı kimselerin sanatçıyı Bodrum'daki yazlığının balkonunda gördüğünü iddia etmesiyle ortalık karışmıştı ancak gördükleri kişi Kenan Işık'ın kendisine çok benzeyen kardeşi olduğu anlaşılmıştı.

KENAN IŞIK KİMDİR?

Yusuf Kenan Işık 1 Ekim 1947 tarihinde Malatya'da doğdu. 

Türk oyuncu, sunucu, eski gazeteci ve eski ana haber sunucusu. Özellikle Kim Milyoner Olmak İster adlı televizyon programı ile tanınmaktadır.

Hayatı

Devlet Demiryolları'ndan emekli bir memurun çocuğu olan Kenan Işık ortaokul öğrenimi gerçekleştiği dönemde Malatya Halkevi'nde amatör tiyatro yapmaya başlamış, lise öğrenimini gerçekleştirdiği Ankara'da Ulaş Bardakçı ile aynı sınıfta okudu. Aynı zamanda bu dönem Meydan Sahnesi'ne girmiştir. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü sanatçısı olmuştur.

Işık ayrıca, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yapmıştır. Sanatçı devam eden kariyeri süresince çok sayıda tiyatro oyunu yazmıştır. Yeni Yüzyıl (1995-1998),Yeni Binyıl (2000) ve Akşam (2000-2002) gazetelerinde çalıştı. Televizyon ekranlarında başrollerini Gülben Ergen ve Haldun Dormen ile paylaştığı Dadı adlı diziyle boy göstermiştir. 2005 yılında Kenan Işık, Erdoğan Aktaş'la tanışıp 4 Nisan 2005 tarihinde Star Haber'i sunmaya başladı. 12 Haziran 2005 tarihinde haberi sunmayı bırakan Kenan Işık, 20 Ağustos 2005 tarihinde Star Haber'i bıraktı ve tekrar oyuncu oldu. Sanatçı ayrıca Türk televizyon programları arasında fenomenler arasına giren Kim 500 Bin İster yarışmasının sunuculuğunu yapmış, değişen yeni adı ile Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sunuculuğunu yapmaya devam etmiştir.

21 Mart 2014 günü spor sonrasında saunaya giren Işık'ın, sauna sonrasında fenalaşıp dengesini kaybederek kafasını yere çarptığı öğrenildi. Bilinci kapalı hâlde hastaneye kaldırılan ve beyin kanaması geçiren Işık, hemen ameliyata alındı. Ameliyatın 4 saat sürdüğü ve sanatçının hayati tehlikesi bulunduğu belirtildi. Olayın olduğu tarihten sonra bir müddet komada olan sanatçının tedavisi şu anda evinde devam etmektedir.

Özel Hayatı

Kenan Işık, Beril Işık ile 1981 yılında evlenmiş ve çiftin bu evlilikten Ahmet ve Mehmet ismini verdikleri iki çocukları oldu.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...