Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kim Milyoner Olmak İster tarihinde bir ilk! 5 Milyon TL kazandı

Mavi Kadın>Yaşam>Kim Milyoner Olmak İster tarihinde bir ilk! 5 Milyon TL kazandı

Kim Milyoner Olmak İster'de yarışan Berk Göktaş son soruya doğru yanıtı vererek program tarihinde ilk defa 5 Milyon TL kazanan yarışmacı olarak geceye damga vurdu.

ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında tarihi bir an yaşandı. 19 yaşındaki yetenekli yarışmacı Berk Göktaş, 1 milyon TL değerindeki 'TBMM' ile ilgili soruyu doğru yanıtladıktan sonra 5 milyon TL'lik soruya geldi. Heyecan dolu anlar yaşanan yarışmada Berk Göktaş, soruyu doğru yanıtlayarak tarih yazdı. Bu başarısıyla yarışma tarihinde ilk kez 5 milyon liralık ödülü kazanan kişi oldu.

 

Kim Milyoner Olmak İster tarihinde bir ilk! 5 Milyon TL kazandı

BÜYÜK ÖDÜLE GİDEN BAŞARI

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'de büyük bir heyecan yaşandı. Geçtiğimiz bölümde, 19 yaşındaki Berk Göktaş'a "23 Nisan 1920'de açılan TBMM'nin birinci dönem milletvekillerinden hangisi, milletvekili olduğu ille doğru eşleştirilmiştir?" sorusu yöneltilmişti. Berk Göktaş, "Fevzi Paşa, Kozan" yanıtını vererek doğru cevabı buldu ve 5 milyon TL değerindeki soruyu açma hakkı kazandı.

Ve büyük ödüllü soruda Berk Göktaş'ın karşısına şu soru çıktı: "Bakara suresinde, kendilerine bıldırcın eti ve kudret helvası verilmesine rağmen İsrailoğullarının, 'biz bir çeşit yemeğe asla katlanamayız' diye isyan edip Hz. Musa'dan 'Rabb'ine dua et de versin' diyerek istedikleri arasında hangisi yoktur?"

 

Kim Milyoner Olmak İster tarihinde bir ilk! 5 Milyon TL kazandı

Berk Göztaş, doğru yanıt olan 'C' şıkkını yani "Nohut" şıkkını seçti ve büyük ödül olan 5 milyon TL'yi kazandı. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Elif Demirtaş Bilir
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...