Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kirpik lifting nedir? Nasıl uygulanır? Kirpik lifting sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler...

Mavi Kadın>Güzellik>Kirpik lifting nedir? Nasıl uygulanır? Kirpik lifting sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler...

Kirpik lifting işlemi kirpiklerin hacim düşüklüğü gibi sorunlarla boğuşmanızı engelleyen bir yöntemdir. Gür ve hacimli kirpikler için uygulanır. Doğal kirpiklerin üzerine yapılan bir işlemdir.

Kirpik lifting nedir? Nasıl uygulanır? Kirpik lifting sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler...

Bazı dönemlerde kirpiklerimize ne kadar fazla rimel uygularsak uygulayalım, kirpiklerimiz arzu ettiğimiz uzunluğa ve dolgunluğa ulaşmayabiliyor. Bunun için üretilen kirpik kıvırıcı gibi ürünler olsa bile kullanım sonrası birkaç saat içerisinde kirpikler eski şeklini alıyor. Böylece bu durum can sıkıcı bir hale dönüşüyor.  

Ayrıca takma kirpik uygulamaları da kirpikleri daha iyi göstermek için yapılsa bile bir süre sonra uğraştırıcı olduğu ve doğal olmadığı için tercih edilmiyor. Bunun yanı sıra rimel yardımıyla kirpiklerin birbirine yapışması ve maskaranın topaklanması kötü bir görüntü oluşturuyor. Kısaca söylemek gerekirse tam anlamıyla istenilen uzunlukta, kıvrık ve doğal kirpiklere sahip olmak için en uygun alternatif kirpik lifting oluyor. 

Son yıllarda giderek popülerleşen bir uygulama olan bu yöntem sayesinde kişiler istedikleri görünüme hızlı bir şekilde kavuşuyor. Kirpiklerin belirli bir süre boyunca kıvrık ve hacimli görünmesini sağlayan bu işlem, insanlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Güzellik merkezlerinde uygulanan bu yarı kalıcı işlemle daha çekici bakışlara sahip olmak kolaylaşıyor. 

Kirpik lifting nedir? Nasıl uygulanır? Kirpik lifting sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler...

KİRPİK LİFTİNG NEDİR? 

Kirpiklerin dip kısmından uca doğru kıvrılarak yapılan bu işlemin temel amacı; kirpiklerin birkaç ay boyunca daha uzun ve kıvrık görünmesine yardımcı olmaktır. Kirpik lifting işleminde bazı kimyasal ürünler de kullanılmaktadır. Son dönemlerde pek çok kadın tarafından tercih edilen bir uygulamadır. 

Genel olarak güvenilir bir işlem olarak kabul edilir. İpek kirpikle karıştırılmaması gerekir. Çünkü ipek kirpikte olduğu gibi eklemeler yapılmaz. Yalnızca kişinin kendi kirpiklerine yapılan bir işlemdir. Tamamen doğal kirpikler kaldırılır. Ayrıca bu işlem kirpikler adına yapılan bir keratin bakımı olarak da ifade edilebilir. 

KİRPİK LİFTİNG NASIL YAPILIR? 

Özel malzemelerle birlikte yapılan kirpik lifting birkaç aşamadan meydana gelir. Yaklaşık olarak 50-55 dakika süren bir uygulamadır. Güzellik uzmanı, gözün boyutuna göre silikon bir pedi kirpiklerle göz kapağı arasına yerleştirilir ve kaymaması için geçici olarak buraya yapıştırılır. Genel olarak bu pedler s, m ve l olarak 3 boyuttan oluşur. Kirpiklerin uzunluğu ve göz kapağının genişliğine bağlı olarak bu ölçülerden biri seçilir. 

Sonrasında bu pedin üzerine doğru kirpikleri kıvırma işlemi uygulanır. Hepsi tek tek taranarak pedin üzerine doğru sabitlenir. Kirpiklerin çapraz durmaması ve birbirlerine karışmaması için birçok alet kullanılarak tek tek ayırma işlemi gerçekleştirilir. Kıvırma işleminin seviyesini yükseltmek için her kirpiğe özel bir solüsyon uygulanır. 

Ardından gözlerin üzerine streç film sarılarak birkaç dakika bekletilir. Daha sonra farklı bir solüsyon daha sürülür. Kirpik lifting işleminin son aşamasında ise keratin uygulanarak bir süre daha beklenir ve pedler çıkarılır. Kirpikler iyice temizlenir. 

Kirpik lifting nedir? Nasıl uygulanır? Kirpik lifting sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler...

KİRPİK LİFTİNG ZARARLI MI? 

Kirpik liftingin zararları neler diye merak ediyorsanız biraz bu konuya dikkat etmek gerekiyor. İlk yapıldığında oldukça güzel duran bu işlem, maksimum 2 ay dayanır. Ardından kirpikler eski haline döner. Hatta bazı durumlarda eskisinden daha kötü bir şekle de bürünebilir. Doğru ve kaliteli malzemelerle uygulanmadığı takdirde kirpikleri dökülebilir. Uzman kişiler tarafından yapılmazsa kirpiklerin yıpranması söz konusudur. 

Aynı zamanda kirpik lifting için kullanılan bazı kimyasal maddeler gözler için zararlı olabilir. Bu durum kalitesiz malzemeden olabileceği gibi, sizin cildiniz kirpik lifting için kullanılan malzemelere alerjik reaksiyon gösteriyor da olabilir. Bu yüzden öncesinde bu ürünlerin cilt testini yapmak önemlidir. 

KİRPİK LİFTİNG SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELER? 

Gözler en hassas organlardan biridir. Bu yüzden kirpik lifting zararlı mı diye soranlar çok fazla oluyor. Yukarıda da bahsettiğimiz zararları dışında kirpik lifting sonrası yapılması gerekenler de var. Peki, bu zararlar neler? 

  • Kirpik lifting uygulaması sonrasında gözleri ovuşturmak ve gözlere çok fazla temas etmek mikrop kapmasına neden olabileceğinden, bu tür davranışlardan kaçınmanız önerilir. 
  • İşlem sonrası 24 saat boyunca makyaj yapılmaması önerilir. 
  • Yine aynı şekilde, işlem sonrası 24 saat boyunca gözlere su değdirilmemeli, yüz yıkanmamalıdır. 
  • Kirpik lifting işleminden sonra 24 saat boyunca havuza ve denize girilmemelidir. 
  • İşlem sonrası yağ bazlı makyaj temizleme ürünleri yerine su bazlılarını tercih etmelisiniz. 

Bu işlem oldukça hassas bir şekilde uygulanması gereken medikal güzellik işlemlerinden biridir. İşte bu sebeple merdiven altı yerlerden uzak durmalı, güvenilir uzmanlar tarafından uygulanmasını sağlamalısınız. Tüm bu detaylara dikkat ettiğiniz takdirde kirpik liftingin zararları konusuda kaygılanmayacaksınız.  

 

Kaynak : Mavi Kadın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...