Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer çifti yeniden korona oldu

Mavi Kadın>Magazin>Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer çifti yeniden korona oldu

Önceki haftalarda havaların iyi gitmesiyle soluğu Bodrum'da alan ünlü çift Kıvanç Tatlıtuğ, Başak Dizer ve oğulları Kurt Efe'den kötü haber geldi. İlk kez anne baba olan Tatlıtuğ çifti, ikinci kez koronavirüse yakalandı.

Ünlü çift ailece rahatsızlandı
Ünlü çift ailece rahatsızlandı

Ünlü oyuncu 39 yaşındaki Kıvanç Tatlıtuğ ve 45 yaşındaki Başak Dizer çifti, geçtiğimiz nisan ayında ilk çocukları olan Kurt Efe'yi kucaklarına almanın mutluluğunu yaşamıştı. Geçtiğimiz günlerde havaların sıcak gitmesiyle Bodrum'daki yazlıklarına giden ünlü çift, burada yakın arkadaşları Özge Özpirinçci ve ailesiyle fotoğraflar paylaşmıştı ancak Tatlıtuğ çiftinin koronavirüse yakalandığı öğrenildi.

KARANTİNAYA GİRDİLER

Önceki gün ateş yüksekliği ile hastaneye başvuran Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer çifti koronavirüse yakalandığını öğrendi. Çift, Bodrum'daki evlerinde karantinaya girdi. Çiftin, virüsü hafif semptomlarla atlattığı öğrenildi. Netflix'te iki ayrı projesi olan Kıvanç Tatlıtuğ'un önceki gece düzenlenen Netflix doğum günü gecesine kutlamasına bu yüzden katılamadığı bilgisi geldi.

Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer çifti yeniden korona oldu

GEÇEN SENE DE KORONA OLMUŞLARDI

Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, geçen sene de şiddetli öksürük ve yüksek ateş nedeniyle hastaneye başvurmuş ve koronavirüse yakalandığını öğrenmişti. Oyuncunun koronavirüse yakalandığını öğrendiği o zamanlar yaptığı açıklama şu şekildeydi; "Koronavirüs ile zatürre birbirinden çok ayırt edilemediği için rahatsızlandıktan sonra birçok insan gibi farkına vardık ki ben önceden bunu geçirmişim ama bu bir zatürre olarak kayıtlara geçmişti. Ondan sonraki testler sonucunda bunun olduğunun farkına vardık. Böyle geldi, geçti." 

Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer çifti yeniden korona oldu

KIVANÇ TATLITUĞ KİMDİR?

Kıvanç Tatlıtuğ, 27 Ekim 1983'te Adana’da Erdem ve Nurten Tatlıtuğ'un oğlu olarak dünyaya geldi. Baba tarafından Arnavut ve Boşnak kökenli, anne tarafından ise Edirnelidir.

BASKETBOL 

Adana'dayken “Fiskobirlik”, “Güney Sanayi”, “Çukurova Kulübü”, “Devlet Su İşleri” ve “Tarsus Amerikan Kulübü” gibi kulüplerde basketbol oynadı. Ülkerspor'dan teklif gelmesiyle 2 yıl orada oynadı. Ardından 1 yıl Beşiktaş, 1 yıl da Fenerbahçe'de oynadı. Tekrar Beşiktaş'a dönen Tatlıtuğ'un antrenman sırasında sakatlanmasının ardından basketbol kariyeri son bulmuş oldu.

MODELLİK

Mankenlik kariyerini başlatan, annesinin bir marketin camında gördüğü mankenlik ilanı olmuştur. Oğlunun bir fotoğrafını şirkete göndermesiyle, Tatlıtuğ mankenliğe adım atmış olur. Bu mesleği beğenmesiyle ardından gelen teklifleri de değerlendirmiş ve profesyonel anlamda manken olmuştur.

İki yıl ajanslarla birlikte çalıştıktan sonra, 2002 Best Model of Turkey manken yarışmasına katıldı ve birinci oldu. Böylece aynı yıl içerisinde Best Model of the World'e katılmaya hak kazandı. Ardından katıldığı Best Model of the World yarışmasını da kazanan Tatlıtuğ, artık uluslararası camiada da tanınan bir isim oldu. Fransız mankenlik ajansı Success'ten gelen teklifle Paris'e yerleşti ve 1,5 yıl orada yaşadı.

OYUNCULUK

Paris'te yaşadığı dönemde, birçok dizi teklifinin geldiğini öğrenen Tatlıtuğ, küçüklüğünden beri sinema ve televizyona olan ilgisi olduğundan gelen teklifleri değerlendirmek üzere Türkiye'ye döndü. Okan Bayülgen'den ve Devlet Tiyatrosu oyuncusu Laçin Ceylan'dan oyunculuk eğitimi aldı.

Oyunculuğa ilk adımını 2005 yılında, Gümüş dizisiyle attı. Songül Öden ile başrolü paylaştı. Gümüş'ün ardından, Menekşe ile Halil'de Halil karakterini canlandırdı. Amerikalılar Karadeniz'de 2 adlı filmde oynadı.

Kariyerindeki en büyük adım ise 2008-2010 yılları arasınnda Beren Saat'le başrolünü paylaştığı, Halit Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Behlül Haznedar karakteri oldu. Dizide canlandırdığı Behlül Haznedar karakteri, Tatlıtuğ'a Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü kazandırdı.

2010 yılında Ezel dizisinde, ikinci sezonun başında Sekiz adlı yan karakteri canlandırdı. Bunun dışında birkaç reklam filminde de yer aldı. 2011-2013 yılları arasında Kanal D'de yayınlanan Kuzey Güney adlı dizide Buğra Gülsoy ile birlikte başrolü paylaştı.

2013'te Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği, şiirsel hayatı konu alan Kelebeğin Rüyası adlı dram filminde Mert Fırat ile başrolleri paylaştı. Tatlıtuğ, II. Dünya Savaşı döneminde Zonguldak'ta yaşayan ve genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun hayat hikâyesini anlatan "Kelebeğin Rüyası" filminde, Muzaffer karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında Star TV'de yayınlanan ve başrolünü Farah Zeynep Abdullah ile paylaştığı Kurt Seyit ve Şura dizisinde "Kurt Seyit" karakterini canlandırdı.

Ardından 2016 yılında yine Star TV'de yayınlanan Cesur ve Güzel dizisinde Tuba Büyüküstün ile başrolü paylaştı. Hadi be Oğlum sinema filminde ve Çarpışma dizisinde yer alan oyuncu, 2019 yılında Organize İşler: Sazan Sarmalı filminde de oynamıştır. Belçika yapımı ve Netflix platformunda yayınlanan Into the Night dizisinde Arman karakteriyle konuk oyuncu olarak da yer alan Tatlıtuğ, yine aynı platformda yayımlanan Yakamoz S-245 dizisinde başrolde yer aldı.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...