Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kolajen üretimini arttırıyor! Kırmızı ışık terapisinin faydaları nelerdir, nasıl uygulanır?

Mavi Kadın>Yaşam>Kolajen üretimini arttırıyor! Kırmızı ışık terapisinin faydaları nelerdir, nasıl uygulanır?

Hiç şifa için ışığın kullanıldığını duydunuz mu? Kırmızı ışık terapisi birçok sağlık ve güzellik sorununun giderilmesine yardımcı olur. Cilt sorunlarını giderir, yaraları iyileştirir, fiziksel ağrıyı hafifletir. Kırmızı ışık terapisinin faydaları nelerdir, nasıl uygulanır?

Genellikle kırmızı ışık tedavisi çoğu kişi için güvenlidir.
Genellikle kırmızı ışık tedavisi çoğu kişi için güvenlidir.

Cildin dış tabakasını tedavi etmek için kırmızı ışık terapisi uygulanır. Işık cilde uygulandığında kolajen proteinlerini uyarır.  Daha fazla kolajen pürüzsüz ve dolgun bir cilt demektir. Kırmızı ışık terapisi ince çizgi ve kırışıklıkları azaltır. Bu da daha sağlıklı ve parlak bir cilt demektir.

KIRMIZI IŞIK TERAPİSİ NASIL ÇALIŞIR?

Işık nasıl iyileşebilir diye sorabilirsiniz. Cevap kırmızı ışık terapisinin gücünde yatıyor. Kırmızı ışık dokuların derinliklerine iner. İçerideki hücreler ışık enerjisini emer ve iyileşmek için kullanır.

Düşük seviyeli kırmızı ışık hücrelerinizdeki mitokondriye ulaşır. Bu mitokondri, adenozin trifosfat (ATP) adı verilen anahtar bir molekülü oluşturur. Daha fazla ATP, daha fazla hücre enerjisi, hücrenin daha iyi çalışması ve canlanması anlamına gelir. Bu geliştirilmiş etki doku onarımını ve iyileşmesini hızlandırır.

KIRMIZI IŞIK TERAPİSİNİN FAYDALARI NELERDİR?

 Kırmızı ışık terapisinin faydaları neler diyorsanız:

  • Kırmızı ışık terapisi saç dökülmesini önler. Saçların uzamasına yardımcı olur.
  • Kırmızı ışık terapisi, fibromiyalji ve artrit gibi kronik ağrı durumlarını tedavi etmek için kullanılmaktadır.
  • Kırmızı ışık tedavisi intradermal kollajen yoğunluğunu arttırır. İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltır.
  • Kırmızı ve yakın kızılötesi ışık tedavisi cilt gençleştirmede güvenli ve etkilidir.
  • Kırmızı ışık tedavisinin ciddi yan etkileri yoktur ve lazerle yüzey yenilemenin yaygın semptomlarını azaltır.

KIRMIZI IŞIK TERAPİSİNİN CİLT İÇİN FAYDASI

Kırmızı ışık terapisinin cilt sağlığı için faydaları:

  • Kırmızı ışık terapisi daha sağlıklı bir cilt için kollajen büyümesini, hücre aktivitesini ve kan akışını artırır.
  • Kırmızı ışık terapisi sivilceyle savaşır, iltihaplı cildi rahatlatır ve sebum üretimini azaltarak sivilce oluşumunun azaltır.
  • Yaşlanma belirtilerini hafifletir. Kırmızı ışık terapisi kolajen ve elastin büyümesini artırarak daha genç görünen bir cilt için ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır.

 

Kolajen üretimini arttırıyor! Kırmızı ışık terapisinin faydaları nelerdir, nasıl uygulanır?

 

KIRMIZI IŞIK TERAPİSİNİN SAÇ BAKIMINDA FAYDASI

Kırmızı ışık terapisinin faydalarından bir diğeri de saç büyümesine  yardımcı olmaktır. Araştırmalar, kırmızı ışığın saç dökülmesine karşı saç köklerini canlandırdığını ortaya koymaktadır.

KIRMIZI IŞIK TERAPİSİNİN YAN ETKİLERİ VE RİSKLERİ

Genellikle güvenli ve ağrısız olmasına rağmen, kırmızı ışık terapisini yanlış kullanmanın yan etkileri olabilir. Yanlış veya çok fazla kullanırsanız cildinize veya gözlerinize zarar verebilir, lezyonlara veya yanıklara neden olabilirsiniz.

KIRMIZI IŞIK TERAPİSİ NE SIKLIKLA ALINIR?

Tedavi edilen soruna ve ne kadar iyi yanıt verdiğinize bağlı olarak kırmızı ışık terapisine ne sıklıkla ihtiyacınız olduğu değişir. Genellikle bir ay boyunca haftada bir kez tedavi görmeniz yeterlidir. Sağlık uzmanınızın tavsiyelerine göre kırmızı ışık terapisi almanızda fayda vardır.

KIRMIZI IŞIK TERAPİSİ NASIL UYGULANIR?

Tam vücut LED kırmızı ışık bölmesinde yatabilir veya kırmızı ışık panelleriyle donatılmış bir cihazla bir profesyonel tarafından tedavi edilebilirsiniz. Tedavi sırasında, belirli bir süre boyunca yatakta yatacaksınız veya uygulayıcı, ışık cihazını vücudun belirli bir kısmına "uygulayacaktır".

KIRMIZI IŞIK TERAPİSİNİ KİMLER ALAMAZ?

Genellikle kırmızı ışık tedavisi çoğu kişi için güvenlidir. Ancak cildi hassas olanlar, şeker hastalığı olanlar veya hamile olanlar gibi bazı kişilerin kırmızı ışık terapisi almadan önce sağlık uzmanıyla görüşmesi gerekir. 

Kaynak : pharmeasy.in/blog
Editör : Nuran Yunak Gözüaçık
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...