Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Konut desteği müjdesi: Eşi vefat eden kadınlara 300 bin TL destek verilecek! İşte başvuru şartları...

Mavikadin>Yaşam>Konut desteği müjdesi: Eşi vefat eden kadınlara 300 bin TL destek verilecek! İşte başvuru şartları...

Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik dev bir sosyal yardım desteği başlıyor. Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanı eşi vefat eden kadınlara 300 bin TL'lik konut desteği sağlanacağını açıkladı. Bakan Yanık, Konut Destek Programı kapsamında şu ana kadar 4 ilde iş birliği protokolü imzalandığını belirtti. İşte o iller ve başvuru şartlarına ilişkin detaylar…

Bu destekten, eşi vefat etmiş ve 18 yaşından küçük en az 3 çocuğu bulunan kadınlar faydalanabilecek.
Bu destekten, eşi vefat etmiş ve 18 yaşından küçük en az 3 çocuğu bulunan kadınlar faydalanabilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı eşi vefat etmiş kadınlara yönelik konut destek programı kapsamında 2023 adet konut temin edeceklerini ve toplamda 607 milyon TL bütçe ile hane başına 300 bin TL destek verileceğini duyurdu. Belediyeler ve hayırseverlerle iş birliği çalışmalarının sürdüğünü belirten Bakan Yanık, projenin detaylarını açıkladı.

4 İLDE PROTOKOL İMZALANDI

Konut projesi destek kapsamında başta Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere belediyeler ve hayırseverlerle iş birliği çalışmasının devam ettiği ifade eden Bakan Derya Yanık detayları şu şekilde paylaştı:

"Şu ana kadar Osmaniye, Kahramanmaraş, Samsun ve Bingöl olmak üzere 4 ilde iş birliği protokolü imzalandı. Buna ek olarak projenin hayata geçirilmesi için 67 SYDV'miz ise arsa temini, proje çalışmaları, proje bütçesi için ilave ek kaynak noktasında protokol hazırlıklarına devam ediyor."

Konut desteği müjdesi: Eşi vefat eden kadınlara 300 bin TL destek verilecek! İşte başvuru şartları...

EŞİ VEFAT ETMİŞ KADINLARA VERİLECEK KONUTLAR KAÇ METRE KARE OLACAK?

Eşi vefat etmiş ve sosyal yardım faydalanıcısı kadınlarımıza yönelik konut projesini hayata geçireceklerini söyleyen Bakan Yanık sözlerine şöyle devam etti:

“Desteğimizi konut yapımı veya satın alma şeklinde iki farklı yöntemle gerçekleştireceğiz. Konutlar 80 metrekare olacak şekilde inşa edilecek. Konutların satın alınması durumunda ise bu özelliğe yakın olanlar tercih edilecek. Bakanlık olarak konut başına 300 bin TL destek verirken, ihtiyaç duyulan kaynak belediyeler ve hayırseverler tarafından karşılanacak. Konutların mülkiyeti Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nın (SYDV) olacak. Hak sahiplerine bedelsiz kullanım hakkı vereceğiz."

Konut desteği müjdesi: Eşi vefat eden kadınlara 300 bin TL destek verilecek! İşte başvuru şartları...

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Eşi olmayan kadınların sosyal yardımdan faydalanabilmesi için gerekli şart şöyle:

  • Eşi vefat etmiş ve 18 yaşından küçük en az 3 çocuk sahibi olan,
  • Konutların yapıldığı ilde ikamet eden,
  • Sosyal Konut Projesi de dahil barınma yardımı programı kapsamında yürütülen ev yapım yardımı kapsamında destek almamış olan,
  • Son olarak T.C. vatandaşı olanlar destek programına başvurabilecek.

EŞİ VEFAT ETMİŞ EDEN KADINLARA 300 BİN TL KONUT DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Başvuru şartları açıklansa da konut desteği başvurusunun nasıl yapılacağı henüz duyurulmadı. Başvuruların ne zaman ve nasıl yapılacağı Bakanlık tarafından açıklanacak.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...