Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Korelilerin bebek gibi pürüzsüz ciltlerinin sırrı ortaya çıktı! Kore cilt bakımı nasıl olur?

Mavikadin>Güzellik>Korelilerin bebek gibi pürüzsüz ciltlerinin sırrı ortaya çıktı! Kore cilt bakımı nasıl olur?

Cam gibi ciltleri olan Korelilerin bakım rutinlerini hiç merak ettiniz mi? Kore cilt bakımı hakkında aradığınız her şey ve daha fazlası burada!

Sağlıklı bir cildin temelini atmak için düzenli yapılan bakımlar oldukça önemli ve gereklidir. Böylece cildiniz ışıl ışıl parlayacaktır.
Sağlıklı bir cildin temelini atmak için düzenli yapılan bakımlar oldukça önemli ve gereklidir. Böylece cildiniz ışıl ışıl parlayacaktır.

Korelilerin cilt bakımı alanında yaptıkları işlemler tüm dünyada merak uyandırır. Bunun en temel sebebi Korelilerin çoğunun ciltlerinin cam gibi parlak, gergin ve pürüzsüz bir yapıda olmasıdır. Cilt bakımı konusundaki ustalıkları sektör içerisinde kullandıkları pek çok içeriği sağlam krem ve serumlar ile sağlanır. Aynı zamanda şeker tüketimini de azaltarak yaşlanmayı geciktirmeyi amaçlayan Kore halkı, uyguladığı çoğu şeyde başarılı olup tertemiz ciltler elde eder.

Şimdi gelin sizinle bu rutin cilt bakımının nasıl olduğuna bir bakalım.

Korelilerin bebek gibi pürüzsüz ciltlerinin sırrı ortaya çıktı! Kore cilt bakımı nasıl olur?

KORE CİLT BAKIMI NEDİR?

Doğru teknikler uygulanarak yapılan cilt bakımı sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olmanın yapı taşlarındandır. Kore cilt bakımıGüney Kore’de fazlasıyla meşhur ve namını duyuran bir bakımdır. Bu bakımında cildin olduğundan daha parlak ve pürüzsüz olması için çeşitli kozmetik ürünleri kullanılır. Bir miktar profesyonellik gerektiren bu bakım tercih edilen bakım ürünlerinin uyumlu bir şekilde kullanılmasıyla gerçekleşir.

Cilt bakımı ve makyaj konusunda tecrübesi olan kişilerin tercih etmesi gereken bir bakımdır. Aksi halde kişi cildini bir Koreli gibi düzeltmek isterken daha kötü sonuçlar elde eder. Kore cilt bakımı rutinini düzenli periyodlarla uygulamak önemlidir. Peeling ve maskelerin önemini çok daha iyi gösteren bu rutin düzenli uygulandığında müthiş sonuçlar verir. Yani istikrarlı olunması her konuda olduğu gibi burada da önem taşır.

KORE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

Sağlıklı bir cildin temelini atmak için düzenli yapılan bakımlar oldukça önemli ve gereklidir. Işıl ışıl bir etki bırakan Kore cilt bakımı hakkındaki detaylar şöyle:

  • Korelilerin yaptığı cilt bakımlarının en temel özelliği sabah ve akşam olmak üzere günde iki çift aşamalı temizlik yapılmasıdır. Bu işlem önce yağ bazlı daha sonra normal bir temizlik jeliyle gerçekleştirilir. Cilt tabakasına yerleşmiş en küçük kir ve yağların dahi yok olmasına yarayan bu temizlik aşaması bu rutinin olmazsa olmazlarındandır.
  • Daha sonra cildinize uyumlu pH değerlerine sahip bir toniği pamuk yardımıyla suratınıza sürmelisiniz. Toniğin alkolsüz olması cildi iyi nemlendirmesi yönünden gereklidir.
  • Peeling işlemi her zaman olmasa da haftada bir veya iki kez mutlaka yapılmalı ve ölü deriler temizlenmelidir. Bu sayede cilt tonu eşitsizlikleri ortadan kaldırılmış olur.
  • Bu aşamaların sonunda iyi bir nemlendirici kullanılması gerekir. Cildi nem bombasına dönüştürmek için etkili ürünlerden yararlanılmalıdır. Cilt beslendikçe elastikiyetini de korur. Cildi nemlendirmek için nemlendirici krem kullanabileceğiniz gibi kağıt maskelerden de yararlanabilirsiniz.

Korelilerin bebek gibi pürüzsüz ciltlerinin sırrı ortaya çıktı! Kore cilt bakımı nasıl olur?

  • Dışarı çıkmadan önce güneşin zararlı etkilerinden kurtulmak için mutlaka güneş kremi kullanılması gerekir. Geniş spektrumlu olmasına özen gösterilmelidir.

Tüm bunların yanında cildimiz aslında içimizin bir yansımasıdır. Ne yiyip ne içtiğimiz cildimizi doğrudan etkiler. O nedenle Kore cilt bakımı rutinimizin en başına sağlıklı ve düzenli beslenmeyi eklemek gerekir.

KORE CİLT BAKIMI NE İŞE YARAR?

Kore cilt bakımı diğer cilt bakımlarına oranla daha derin ve etkili bir bakım türüdür. Bu bakımın derin temizlik yapması uzun vadede cildi cam cilt görünümüne ulaştırır. Bununla beraber cilt bakımının düzenli yapılması;

  • Yaş aldıkça sarkma ve lekelenme gibi problemlerin de önüne geçer. Kore cilt bakımı tüm dünyada bu nedenle popülerleşmiştir.
  • Cilt bakımında yapılan çift bazlı temizlik ve düzenli rutinlerinin yanı sıra genetik faktörler de ciltlerinin bu denli güzel olmasında rol oynar.
  • Cilt sağlığını yenilenmeyle birlikte daha iyi bir noktaya taşımayı amaçlayan Kore cilt bakımı, cildi en iyi şekilde nemlendirerek beslenmesini sağlar ve genç deri görünümünü kontrol altında tutar.

Ayrıca Korelilerin cilt bakım ürünleri diğer satılanlardan farklı içerikte olduğundan etkileri çok daha hızlı ve gözle görülür olabilir.

Korelilerin bebek gibi pürüzsüz ciltlerinin sırrı ortaya çıktı! Kore cilt bakımı nasıl olur?

KORE TEKNİĞİ NEDİR?

Kore cilt bakımı Güney Kore de aşırı popüler olan ve yaşlı genç ayrımı fark etmeksizin herkesin düzenli bir rutin halinde uyguladığı işlemlerdir. Kore tekniği de derin temizlikle cildi nem bombasına çevirmeyi ve cilt kusurlarına yönelik çeşitli bakım ürünleri kullanılarak mükemmel cilde ulaşmayı hedefleyen rutin bakımın uygulama biçimine verilen isimdir.

İnternette görülen cilt bakım rutinleri aynı şekilde değil farklı varyasyonlarla oluşturulmalıdır. Bunun en temel sebebi ister kuru ister karma isterse de yağlı bir cilt olsun herkesin cilt kusurlarının farklı olmasından kaynaklanır. Cildinizde akne problemi yoksa başka bir insan rutininden görüp uygulamamalı, Kore cilt bakımı rutinini gözden geçirerek kendi ihtiyaçlarınıza yönelik bir bakım oluşturmalısınız.

Yararlanılan kaynaklar:

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hemşirelik Dergisi » Submission » Yaşlılarda Cilt Sorunları ve Bakımı (dergipark.org.tr)

Kaynak : cyrene.com.tr, dergipark.org.tr
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...