Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kulak Çınlamasına Ne İyi Gelir? En Etkili 5 Doğal Tarif

Mavi Kadın>Yaşam>Kulak Çınlamasına Ne İyi Gelir? En Etkili 5 Doğal Tarif

Kulak çınlaması kulak kirinden kansızlığa kadar pek çok nedenden meydana gelebilen bir sağlık sorunudur. Kulak çınlaması bitkisel tedavi için kesin çözümler

Kulak Çınlamasına Ne İyi Gelir? En Etkili 5 Doğal Tarif

Kulak çınlaması kulak kirinden kansızlığa kadar pek çok nedenden meydana gelebilen bir sağlık sorunudur. Kulak çınlaması bitkisel tedavi için kesin çözümler makalemizde kulak çınlamasına iyi gelen bitkilere yer verdik. Kulak çınlamasını geçiren en etkili bitkilerden olan soğan ile yazımıza başlıyoruz;

Soğan

Soğan, C vitamini ve A bakımından zengindir, ayrıca krom ile kuersetin ismindeki maddeleri içerir; tüm bu maddeler bağışıklığı güçlendirip, iç kulağa zarar veren ve kulak çınlamasına neden olan serbest radikallerle savaşıp kulağı çınlamaktan kurtulmaya yardımcı olurlar. Soğanı rendeleyin ardından süzgeçten geçirip soğanın suyunu çıkarın. Çınlayan kulağınıza 2-3 damla soğan suyu damlatın. Kulak çınlaması geçene kadar günde 2 kez buna devam edin.

Hint yağı

Hint yağı antibakteriyel, anti-viral ve anti-inflamatuar bir maddedir. Kulaktaki normal hücre işlevini eski haline getirir ve iç kulakta toplanan, kulak çınlamasına neden olan bakteri ve mantarları yok edip, kulak çınlamasından kurtulmaya yardımcı olur. Eczaneden damlalık satın alın. Organik Hint yağını bu damlalığa koyun. Kulağınızın içine 5 damla Hint yağı damlatın, ardından 5-10 dakika Hint yağının kulak tarafından emilmesini bekleyin, çınlayan kulağınıza pamuk tıkayın. Her gün bunu yapmaya devam edin.

Hardal yağı

Hardal yağı kulak çınlaması için etkili doğal tedavi yollarındandır. Hardal yağı antifungal, antibakteriyel ve bağışık güçlendirici özellikleri sayesinde kulak çınlamasının geçmesinde önemli rol oynar. Cezvede yahut mikrodalgada hardal yağını biraz ısıtıp ılık hale getirin. Çınlayan kulağınıza bir kaç damla döküp 5-10 dk bekleyin. Başınızı diğer tarafa doğru eğin böylece yağın kulaktan dışarı akmasını sağlayın. Birkaç gün boyunca günde bir kez tekrarlayın.

Sarımsak

Sarımsak da kulak çınlamasının geçmesi için kullanılabilecek bitkilerdendir.Sarımsak, iltihaplanmayı azaltmanın yanı sıra kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur. Böylece kulak çınlamasına doğal şifa olur. 2 diş sarımsağı ezip 1 yemek kaşığı susam yağını cezveye koyup ısıtın. Ocaktan alın, süzdükten ve soğumaya bıraktıktan sonra, kulak kanalı içine bu yağdan iki ya da üç damla damlatın. Bunu yatmadan önce geceleri her gün yapın. Yaklaşık bir hafta devam edin.

Zencefil

Zencefil de kulak çınlaması için bitkisel tedavi yöntemlerindendir. Zencefil antibarkteriyel ve antimikrobiyel özellikleri sayesinde kulak çınlamasının geçmesine yardımcı olur. Taze zencefili rendeleyin, 1,5 tatlı kaşığı taze zencefili bir bardak kaynar suya katın, 10 dk demleyin, içine biraz bal ekleyin. Kulak çınlaması geçene kadar günde 2-3 bardak için.

Kulak Ağrısına Ne İyi Gelir? Evde Yapabileceğiniz Kesin Bitkisel Çözümler Tıklayınız

Kulakta Dolgunluk, Tıkanıklık Hissi Neden Olur, Nasıl Geçer? Tıklayınız

Kulak Tıkanıklığı Nasıl Geçer, Nasıl Açılır? En Etkili Kesin Çözümler Tıklayınız 

Kulaktan Pıt Pıt Ses Gelmesi, Kulak Cızırtısı, Hışırtı Nedenleri Tedavisi Tıklayınız

Sağ Kulak Çınlaması Neden Olur Nasıl Geçer Sağ Kulağım Çınlıyor Tıklayınız

Sol Kulak Çınlaması Nedenleri Ve Bitkisel Tedavisi Sol Kulağım Çınlıyor Tıklayınız


Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...