Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kuruluş Osman seti ziyaret ücreti ve saatleri, Bozdağ Film Platosu nerede?

Mavi Kadın>Keşfet>Kuruluş Osman seti ziyaret ücreti ve saatleri, Bozdağ Film Platosu nerede?

Kuruluş Osman dizi setinin de içerisinde bulunduğu Bozdağ Film Platosunda bugüne kadar Diriliş Ertuğrul ve Destan gibi Türk tarihine ışık tutan yapımlar çekildi. İçerisinde el sanatlarının, geleneksel yiyeceklerin ve tarihi çarşıların bulunduğu bu plato 2024 yılı itibari ile her gün ziyarete açık. İşte Kuruluş Osman dizi seti ziyaret ücretleri ve yeri...

Kuruluş Osman seti ziyaret ücreti ve saatleri, Bozdağ Film Platosu nerede?

Avrupa'nın en büyük film platosu olan Bozdağ Film Platoları aynı zamanda dünyanın en büyük 3. film platosu. Toplamda 300 dönümlük arazi üzerine kurulmuş olan bu plato, ziyaretçilerin tarihi geçmişlerine yapabilecekleri bir yolculuk sunuyor. 

BOZDAĞ FİLM PLATOSUNDA NELER VAR?

Bozdağ Film Platosu, 700  yıl öncesine dayanan dekorlara ev sahipliği yapıyor. Bu platoda çok geniş bir alan üzerinde, tarihi mekanlar ve olaylar gösteriliyor. Bozdağ Film Platosunun içerisinde şunlar yer almaktadır: 

 • Kayı Obası
 • İnegöl Kalesi
 • Harzemşah Sarayı
 • Bizans Kalesi
 • Suni Göl ve çevresi
 • Türkmen Beyliği Kasabası
 • Söğüt Kasabası
 • Pazar yerleri, çarşılar, dükkanlar 
 • Sahil ve iskele 
 • At Çiftliği 

 

Kuruluş Osman seti ziyaret ücreti ve saatleri, Bozdağ Film Platosu nerede?

KURULUŞ OSMAN SETİNDE NELER YAPILABİLİR?

Kuruluş Osman setinde, saydığımız yerlerin hepsini gezerken bir yandan satılan geleneksel ürünleri inceleyebilir, atlı gösterileri izleyebilir ve geleneksel kıyafetlerle fotoğraf çektirebilirsiniz. Cam atölyesi, demir dövme alanları ve pazarları gezebilirsiniz. Osmanlı döneminde sık tüketilen şerbetlerin ve diğer içeceklerin tadına bakabilirsiniz. Geleneksel el sanatları ürünlerini inceleyebilir ve dilerseniz satın alabilirsiniz. Kuruluş Osman dizi seti çok büyük arazi üzerine kuruludur. Dolayısıyla bu arazide usta at binicileri eşliğinde atla gezintiler yapabilirsiniz. 

KURULUŞ OSMAN ZİYARET GÜNLERİ

Kuruluş Osman setinin içerisinde bulunduğu Bozdağ Film Platosu her gün ziyarete açıktır. Ziyaret saatleri 10.00 ve 19.00 arasındadır. 

Kuruluş Osman seti ziyaret ücreti ve saatleri, Bozdağ Film Platosu nerede?

KURULUŞ OSMAN SETİ ZİYARET ÜCRETİ 

Kuruluş Osman seti ziyaret ücreti 2024  yılı itibari ile şu şekildedir:

 • Yetişkin bilet: 500 TL
 • Çocuk bilet: 400 TL
 • Yabancı yetişkin bileti: 75 Dolar (Yaklaşık 2.500 TL)
 • Yabancı çocuk bileti: 55 Dolar ( Yaklaşık 1.800 TL )

KURULUŞ OSMAN SETİ NEREDE, NASIL GİDİLİR? 

Bozdağ Film Platoları İstanbul Beykoz'da bulunuyor. 137 numaralı İETT otobüsü ve C- 304 numaralı minibüs ile Kuruluş Osman setine ulaşabilirsiniz. Kuruluş Osman dizi setini ziyaret etmek için herhangi bir rezervasyon zorunluluğu bulunmuyor. İstediğiniz gün, istediğiniz saatte rezervasyonsuz olarak ziyaret edebilirsiniz. 

BOZDAĞ FİLM PALTOSU'NDA BAŞKA HANGİ YAPIMLAR ÇEKİLDİ?

Bozdağ Film Platolarında bugüne kadar Kuruluş Osman, Diriliş Ertuğrul, Destan ve Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu gibi yapımlar çekildi. 

Kaynak : Mavi Kadın, bizimanadolu.com
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...