Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Mantık yürütme yeteneğini ortaya çıkaracak! Yalnızca yüksek zekalı olanlar 13 saniyede hırsızı bulabiliyor!

Mavi Kadın>Keşfet>Mantık yürütme yeteneğini ortaya çıkaracak! Yalnızca yüksek zekalı olanlar 13 saniyede hırsızı bulabiliyor!

Sosyal medyada sıkça viral olan resimli zekâ testlerine bir yenisi daha eklendi. Söz konusu zekâ testinde evde çalışanların arasında para çalan bir hırsız var. Ancak sadece bir dedektif kadar detaycı ve pratik düşünen kişiler hırsızı bulabiliyor. İçinizdeki Sherlock Holmes'u harekete geçirin ve 13 saniye içinde evdeki çalışanlardan hangisinin hırsız olduğunu bulun!

Bu tür zekâ bulmacalarda problemi dikkatli bir şekilde analiz etmeniz gerekir.
Bu tür zekâ bulmacalarda problemi dikkatli bir şekilde analiz etmeniz gerekir.

Zekâ oyunları, IQ'nuzu test etmenin eğlenceli yollarından biridir. Resimli zekâ sorularında probleme bakarken yapılan seçimler ne kadar akıllı olduğunuzu anlamanıza yardımcı olabilir. Bugünkü zekâ bulmacası da problem çözme ve hızlı düşünebilme yetinizi ölçümlemenize yardımcı olacak. Yapmanız gereken en önemli şey, cevabı bulmak için mantıksal akıl yürütme becerilerinizi kullanmak. Göreviniz evde çalışan 3 şüphelide hangisinin hırsız olduğunu 13 saniye içinde tespit etmek. Bakalım hırsızı bulabilecek misin? Hazırsanız başlayalım.

Mantık yürütme yeteneğini ortaya çıkaracak! Yalnızca yüksek zekalı olanlar 13 saniyede hırsızı bulabiliyor!

RESİMDEKİ HIRSIZI 13 SANİYEDE BULABİLİR MİSİN?

Adam işe gitmeden önce cebinden çıkardığı 100 doları masanın üzerine bırakıyor. Ancak işten eve döndüğünde paranın koyduğu yerde olmadığını görür. Evinde çalışan 3 kişiye sorduğunda; Aşçı, parayı güvenli olsun diye kitabın altına koyduğunu söyler. Adam parayı kontrol ettiğinde para orada yoktur. Hizmetçi ise parayı güvenli olsun diye kitabın 10 ve 11. sayfaları arasına koyduğunu söyler ancak adam tekrar kontrol eder para 10 ve 11. sayfaların arasında da yoktur. Elektrikçi ise parayı 10. ve 11. sayfaların arasından alıp güvenli olsun diye 11. ve 12. sayfalar arasına koyduğunu söyler. Adam evdekilerin bu sözlerinin ardından parayı kimin çaldığını hemen tespit eder. Peki hırsız kimdir?

13 saniye geçiyor...

Tik tak…

Acele et… Cevabı hızlıca vermeniz gerekiyor

Son 2 saniye

Ve süre doldu!

Cevabı 13 saniyede bulabilenleri tebrik ediyoruz.

Cevap aşağıdadır.

Mantık yürütme yeteneğini ortaya çıkaracak! Yalnızca yüksek zekalı olanlar 13 saniyede hırsızı bulabiliyor!

ZEKA BULMACASI CEVABI

Hırsız elektrikçidir. Çünkü adam kitabın 10. ve 11. sayfalarını kontrol etmiştir. Elektrikçinin söylediği 11. ve 12. sayfalar ise aynı yaprağın iki farklı yönü olduğu için arasına para saklamak imkansızdır.

Seçtiğin orman yolu kişilik özelliklerini keşfediyor

Milyonlarca minyon arasından Sünger Bob'u görecek kadar zeki misin?

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...