Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

MasterChef'e misafir olan Michelin Yıldızlı Şef Ahmet Dede kimdir, nereli, kaç yaşında?

Mavikadin>Biyografi>MasterChef'e misafir olan Michelin Yıldızlı Şef Ahmet Dede kimdir, nereli, kaç yaşında?

MasterChef yarışmasında misafir olarak katılan ve yarışmacılara puan veren Michelin Yıldızlı Şefi Ahmet Dede'nin restoranı ve hayatı merak konusu oldu. Peki Şef Ahmet Dede kimdir? Nereli, kaç yaşında, restoranı nerede? Ayrıntıları sizler için derledik.

MasterChef'e misafir olan Michelin Yıldızlı Şef Ahmet Dede kimdir, nereli, kaç yaşında?

Şef Ahmet Dede, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da MasterChef yarışmasında ilk beşe kalan yarışmacılara özel bir yemek hazırladı. Restoranının bulunduğu İrlanda'dan MasterChef için gelen Ahmet Dede'nin kim olduğu ve hayatı ise merak edildi. Bu yıl ikinci kez Michelin yıldızı alan ve Dünyanın En İyi Şefi seçilen Ahmet Dede'nin restoranı nerede? Ahmet Dede nereli? Hayatını sizler için derledik.  

ŞEF AHMET DEDE KİMDİR?

Şef Ahmet Dede, Türkiye'de doğdu. Çocukluğundan beri annesinin yaptığı yemeklere ilgi duyan ve yemek yapmaya çocuk yaşta başlayan Ahmet Dede, ilk olarak liseyi bitirir bitirmez Kuşadası'nda restoranı bulunan amcasının yanına taşındı. Yemek yapmaya ilk olarak amcasının yanında başlayan ünlü şef, daha sonra eşi ile İrlanda'ya gitti. İrlanda'ya taşındıktan bir yıl sonra aşçı olmaya karar veren ünlü şef, 25 yaşındaydı. 

Daha sonra ilk olarak sekiz haftalık bir aşçılık kursuna katıldı. Burada kendisine üniversiteye gitmesi tavsiye edildi ve Dede öğretmenlerinin tavsiyesiyle Dublin Institute Technology Culinary Üniversitesi'ne başladı. Okul sırasında çeşitli restoranlarda gönüllü olarak çalışmaya başladı. Üniversiteyi bitirdikten sonra İrlanda'da bir restoran açtı. Restoranın tüm şeflerinin özellikle Türk olmalarını istedi ve hepsini Türkler arasından seçti.

MasterChef'e misafir olan Michelin Yıldızlı Şef Ahmet Dede kimdir, nereli, kaç yaşında?

İlk olarak şeflerin Oscar'ı olarak adlandırılan Michelin Yıldızını ilk olarak 2019 yılında aldı. Daha sonra 2021 yılında yeniden Michelin Yıldızı alan Ahmet Dede, ülkesini yaptığı yemeklerle gururla temsil etti.

ŞEF AHMET DEDE NERELİ?

Michelin Yıldızlı Şef Ahmet Dede, aslen Ankaralıdır. Anne ve babasının üç çocuğundan en küçüğü olan Ahmet Dede, liseyi bitirdikten sonra amcasının yanına Kuşadası'na taşındı.

MasterChef'e misafir olan Michelin Yıldızlı Şef Ahmet Dede kimdir, nereli, kaç yaşında?

ŞEF AHMET DEDE'NİN RESTORANI NEREDE?

Şef Ahmet Dede'nin ''Dede'' adındaki restoranı İrlanda'nın Cork İlçesi, Baltimore'da bulunmaktadır. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...