Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

MasterChef'in ünlü ismi Mehmet Yalçınkaya yürekleri dağladı

Mavi Kadın>Magazin>MasterChef'in ünlü ismi Mehmet Yalçınkaya yürekleri dağladı

MasterChef Türkiye'nin sevilen jürilerinden Mehmet Yalçınkaya, katıldığı bir programda hayatına dair bilinmeyenleri paylaştı. Hayatını kaybeden babasıyla ilgili konuşan Yalçınkaya, babası için söylediği sözlerle yüreklere dokundu.

MasterChef'in ünlü ismi Mehmet Yalçınkaya yürekleri dağladı

Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya, Ahmet Mümtaz Taylan'ın sunduğu "Empati" programının bu haftaki konuğu olarak yer aldı. 2020 yılında vefat eden babası Seyfettin Yalçınkaya hakkında konuşan Mehmet Yalçınkaya, dikkatleri üzerine çekti.

MEHMET YALÇINKAYA'DAN DUYGULANDIRAN SÖZLER

Ahmet Mümtaz Taylan'ın "Neden baban hakkında hiç konuşmuyorsun? Kaçamazsın, babandan da bahsedeceğiz" sorusuna yanıt veren Yalçınkaya, şunları dile getirdi:

"Babamdan niye hiç bahsetmiyorum... Babam öldükten sonra çok bahsettim. Benim içimde ukdedir. Babamla ben çok zaman geçiremedik. Çok küçük yaşta amcamın yanına çıraklığa gittim. Farklı tesislere, otellere, uzaklara gittim. Babamla toplasanız üç sene anca geçirmişimdir ya da dört sene. Hep bayramlarda, senelik izinlerimde babamla birlikte oldum.

Bir şey itiraf edeyim... 'Babam öldüğünde acaba üzülecek miyim?' diyordum çünkü çok az zaman geçirdik. Öyle değilmiş...

Yandım hem de nasıl yandım. Çok üzüldüm. Ben babamı bu kadar özleyeceğim bilseydim, babama daha çok sarılırdım, onu daha çok koklardım. Ona bir yemek yapardım. Daha çok zaman geçirirdim. Bu benim için çok kötü bir travmadır. Babamla ilgili kendimi suçladığım şey şu; Bir insan aile büyükleriyle alakalı ne kadar çalışırsa çalışsın niye fazla zaman ayıramaz? Bunu da depremde anladık."

Ünlü şef babasından uzakta büyüdüğü için, babası öldüğünde üzülüp üzülmediğini sorgularken, şu anda onu rüyasında görmek için can attığını da ekledi.

MasterChef'in ünlü ismi Mehmet Yalçınkaya yürekleri dağladı

BABASININ KOKUSUNU ÖZLEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Ardından sözlerine devam eden Mehmet Yalçınkaya, en çok da babasının kokusunu özlediğini ifade etti. Baba kokusu diye bir şeyin olduğunu ve bu kokunun biraz kumaş, biraz ter ve biraz da toz kokusu olduğunu samimi bir dille anlatırken kendisini dinleyenleri de duygulandırdı.

MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

Mehmet Yalçınkaya, Türk aşçı ve şef olarak bilinir ve 21 Ocak 1974 tarihinde Bolu'nun Yenigüney köyünde doğmuştur. Gastronomi ve mutfak koordinatörlüğü pozisyonlarında Fransa, İtalya, Katar, Almanya ve Yunanistan'da çalışmıştır. 2004'te İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı. Aynı yıl, Amerika'nın önde gelen gurme dergisi "CULINARY"de Trend Chef olarak tanıtılmış ve spesiyalleri yayımlanmıştır. 2008'de Almanya'da dört yılda bir düzenlenen IKA/Olympiade der Köche A kategorisinde dünya üçüncülüğü elde etti. Türk mutfağına ilişkin farklı fuarlar, festivaller ve yarışmalarda çeşitli ödüller kazandı. "Fusion Mutfak" akımını Türkiye'de ilk defa uygulayan şeflerden biri oldu. 2012'de Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Direktörü olarak Dünya Aşçılar Olimpiyatlarında dünya ikincisi oldu. 2018'den beri MasterChef Türkiye programında jüri üyeliği yapmaktadır. Ayrıca Exxen platformunda yayınlanan MasterChef Junior programını sunmuştur.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...