Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Milli okçu Mete Gazoz ilk 100 sporcu arasında!

Mavi Kadın>Yaşam>Milli okçu Mete Gazoz ilk 100 sporcu arasında!

Dünya ve Avrupa Şampiyonu milli okçu Mete Gazoz, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda takip edilmesi gereken ilk 100 sporcu arasında gösterildi.

Milli okçu Mete Gazoz ilk 100 sporcu arasında!

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu milli okçu Mete Gazoz, Paris Olimpiyat'larında takip edilecek ilk 100 sporcu arasında yer aldı.

Türkiye Okçuluk Federasyonundan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Başarılarıyla Türk spor camiasının gururu olan olimpiyat ve dünya şampiyonu okçumuz Mete Gazoz, dünyaca ünlü spor otoritelerinden biri olan NBC Olympics tarafından 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda takip edilecek 100 sporcu arasına seçildi."

Yaklaşık 100 gün sonra başlayacak Paris 2024 öncesinde Mete Gazoz hakkında çıkan haberde, şu ifadeler kullanıldı:

"Tokyo Olimpiyatları'nda 21 yaşında olan Mete Gazoz, olimpiyat tarihinde bireysel altın madalya kazanan ilk Türk okçu oldu. Şimdi 24 yaşında, branşında favori olarak gösterilerek ünvanını korumak için Paris'e gidiyor. Mete Gazoz, 2023 yılında güçlü bir performans sergileyerek Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda bireysel altın madalya aldı ve Dünya Okçuluk Federasyonundan Yılın En İyi Klasik Yay Erkek Okçusu ünvanını üçüncü kez kazandı."

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : İrem Çınar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...