Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Mutfağı hijyen kokan komşularınızın sizden sakladığı 3 temizlik sırrı

Mavi Kadın>Keşfet>Mutfağı hijyen kokan komşularınızın sizden sakladığı 3 temizlik sırrı

Kapıyı açar açmaz buram buram temizlik kokan komşularınızın sizden sakladığı 3 temizlik sırrını derledik. Bu bilgiler sayesinde mutfağınız hem düzenli hem pırıl pırıl olacak.

Mutfağı hijyen kokan komşularınızın sizden sakladığı 3 temizlik sırrı

Mutfak temizliği, evin düzeni açısından oldukça önemlidir. Hem daha güzel bir görüntü sunar hem de düzenli görünmesini sağlar. Fakat bazı komşularımızın mutfakları her zaman ışıl ışıl görünür ve adeta hijyen kokar. Peki iyi ama komşular bu temizliği nasıl yapıyor hiç düşündünüz mü? Onların 3 temizlik tüyosunu sizler için derledik. İşte mutfak temizliğinde dikkat edilmesi gereken hijyen sırları...

Ntv.com.tr'de aktarılan bilgilere göre, mutfak temizliğinde uygulanması gereken 3 pratik temizlik önerisi verildi. Bulaşık makinesi, tezgah ve elektrikli ocak temizliğinde bu uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Mutfağı hijyen kokan komşularınızın sizden sakladığı 3 temizlik sırrı

1. BULAŞIK MAKİNESİ

Bulaşık makinesinde temiz bulaşıklar varsa onları boşaltıp kirlileri yerleştirerek ortalığı toparlamaya devam edin. Elde yıkanması gereken bulaşıkları da yıkayın. Teflon tavalarınızı içinde sirke kaynatarak daha kolay temizleyin. Cam kavanozların üzerindeki etiketleri sökmek için aseton sürüp çıkarmayı deneyin. Çaydanlığınızda biriken kireç tortusundan kurtulmak için 10 dakika kadar içinde sirke kaynatın.

2. TEZGAH ÜSTÜ

Sırada tezgah üzerinde duran her şeyi temizlemek var. Tepsiler, su şişesi, ocak, bazı küçük ev aletlerine veya mutfak gereçlerinizi temizleyin. Tezgahta yer tuttuğunu düşündüğünüz şeyleri çekmecelerde saklayın. 

3. ELEKTRİKLİ OCAK VE FIRIN

Elektrikli ocağınız varsa sulandırılmış bulaşık sabunu ile temizleyebilirsiniz ama yine de alt yüzeyi çok amaçlı bir temizleyiciyle silin. Üst kısmı temizledikten sonra, fırının ön kısmını çok amaçlı bir temizleyici, beyaz sirke veya seyreltilmiş bulaşık sabunu ile silin. Düğmeleri ve ekranını unutmayın. 

Mutfağı hijyen kokan komşularınızın sizden sakladığı 3 temizlik sırrı

MUTFAK TEMİZLİĞİ YAPARKEN AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN

Mutfakta bulunan ahşap mobilyaların kesinlikle nemli kalmamasına özen gösterin. Bilhassa sandaye ve masadaki nemlilik çürümeye ve kötü kokuya yol açabilir. Dolabın üzerini silerken mutlaka merdiven veya sandalye gibi araçların zeminde kaymadığından emin olmalısınız. Diğer taraftan tezgahları temizlerken üstten aşağıya doğru silmek işi kolaylaştırır. Bunun nedeni üst rafları temizlerken alt rafların yeniden toz tutma riski ile karşılabilmenizdir. Ayrıca mutfak dolabını silerken tabak ve bardakları tezgahta bulunduracaksanız, burayı ilk etapta silmeniz daha faydalı olacaktır.

Kaynak : Mavikadin.com, NTV
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...