Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Mutfağınızdaki sineklerden kurtarıyor! Hazırlayın ve bekleyin, anında tesir ediyor

Mavi Kadın>Keşfet>Mutfağınızdaki sineklerden kurtarıyor! Hazırlayın ve bekleyin, anında tesir ediyor

Sinekler, mutfaklarda sinir bozucu bir probleme dönüşebilir ve çoğu zaman onlardan kurtulmak beklediğinizden çok daha zor olabilir. Ancak bu karışım sayesinde mutfağınızdaki sineklerden anında kurtulabileceksiniz. 

Mutfağınızdaki sineklerden kurtarıyor! Hazırlayın ve bekleyin, anında tesir ediyor

Mutfağınız sinekler tarafından istila edilmişse, sizlere aktaracağımız karışım onları yok etmeye ve mutfağınıza çok daha fazla sinek girmesini engellemenize destek olacaktır. Mutfak sinekleri, son zamanlarda yaygın bir problemdir ve genellikle yemeklere dadanarak mide bulandırıcı bir hal alabilir. Özellikle karasinekler ısırmamalarına rağmen yemeklerdeki proteinlere göz diker ve çeşitli hastalıkları yayabilir. Neyse ki endişe etmenize gerek yok. Çünkü mutfağınızdaki sinekleri önlemenin güvenli ve doğal yolları bulunuyor. 

Şimdi bu yazımında uzmanların, sinir bozucu böceklerle mücadele edilmek adına en iyi ipuçlarını derledik. İşte mutfak sinekleriyle başa çıkmak için bilmeniz gereken doğal yöntemler:

1. ELMA SİRKESİ VE BULAŞIK SABUNUNU KARIŞTIRIN

Eşit miktarda bulaşık sabunu ve elma sirkesi kullanın ve solüsyonu bir kaseye veya kavanoza koyun. Sineklerin daha fazla ilgisini çekmek için üzerine şeker serpin. Bulaşık sabunu sinekleri parçalayıp öldürecek, sirke ise sinekleri kendine çekecektir

Mutfağınızdaki sineklerden kurtarıyor! Hazırlayın ve bekleyin, anında tesir ediyor

2. ESANSİYEL YAĞLAR KULLANIN

Lavanta, nane, okaliptüs ve limon otu gibi bitkilerden elde edilen esansiyel yağlar sinek kovucu görevi görebilir. Esansiyel yağları difüzörlere yerleştirin veya suyla karıştırın ve evinizde sineklerin toplandığı alanlara püskürtün.

3. SİNEK KAĞIDI HALA EN İYİ YÖNTEMLERDEN

Sinek kağıdı ev sineklerini yakalayıp yok etmenin kolay bir yoludur. İki taraflı yapışkan kağıdı sineklerin toplandığı yerlere asın, sinekleri çekip hapsedecektir. Hepsini aldıktan sonra ölü sinek şeridini atabilir veya yakalayacak daha fazla şeyiniz varsa periyodik olarak yeni bir şerit koyabilirsiniz. 

Kaynak : Mavikadin.com
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...