Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Nihat Doğan zararda...

Mavikadin>Magazin>Nihat Doğan zararda...

Şarkıcı Nihat Doğan geçen yıl girdiği güzellik merkezi sektöründen büyük zarar etti.

Açılışa Bülent Ersoy gelmişti
Açılışa Bülent Ersoy gelmişti

Şarkıcı Nihat Doğan geçen yıl, yeni bir sektöre girmişti. Son yıllarda oldukça moda olan güzellik merkezi furyasına katılan Nihat Doğan, umduğunu bulamadı. Cengiz Kurtoğlu ve Bülent Ersoy gibi ünlü isimlerin katıldığı görkemli açılış ile gündem olan Nihat Doğan zarar etti. Şarkıcı bunun üzerine güzellik merkezini çok cüzi bir rakama devretti. 

Güzellik merkezini 5 milyona mal eden şarkıcı Nihat Doğan'ın yakın çevresine ''Keşke franchising almasaydım ve güzellik işlerine girmeseydim'' dediği iddia edildi.

Nihat Doğan zararda...

NİHAT DOĞAN KİMDİR?

Nihat Doğan, 13 Şubat 1976'da İstanbul'da doğdu. On bir yaşındayken babasını kaybetti. Ailesinin büyükleri tarafından Muş'a götürülmek istendi fakat gitmek istemediğinden İstanbul'da kaldı. Avcılar'daki bir çay bahçesinde istek üzerine bir şarkı söylemesiyle orada bulunan fakat Almanya'da ikâmet eden bir çiftin önerisiyle Almanya'ya gitti. Bir sene orada kaldı fakat star olamayacağını düşünüp Türkiye'ye geri döndü. Müzik kariyerine 1994 yılında Kırdın Kalbimi adlı albümüyle başladı. Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en köklü aşiretlerinden biri olan Badıkan Aşireti’ne mensuptur. Bu aşiretin kökleri Mervaniler'in kurucusu olan Bad'a dayanmaktadır.

Ayrıca Nihat Doğan, kendini muhafazakâr demokrat olarak tanımlamaktadır. 2011 yılında Acun Ilıcalı'nın sunduğu Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasına katılmış ve 2. olmuştur.

2015 yılında Survivor All-Star'a katılacaktı fakat Özgecan Aslan hakkında Twitter'da, "Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksınız." dedi ve halktan büyük tepki aldı. Bunun üzerine Acun Ilıcalı, Nihat Doğan'ı Survivor All-Star 2015'ten men etti diye iddia edildi ama kendisi "Gitmedim." dedi. Bu karardan bir gün sonra Galatasaray Spor Klübünden ihraç edilmesi istendi. Sosyal medya'da ise çoğu sayıda insan tarafından 2010 yılında yayımlamış olduğu —Benim olmazsan taciz ederim— şarkısı sebebiyle eleştirilere maruz kaldı.

2018 yılında Nihat Doğan, hakkındaki 11 ve 17 yaşlarında iki kız çocuğunu alıkoyma iddiası ile ifadeye çağırıldı. Kendisinin çocuklara imza vermek amacıyla hareket ettiğini savunsa da kız çocuklarının babası bu alıkoymanın ilk kez olmadığını belirterek ifadeyi yalanladı. İfadesi sonrasında savcılığın kararıyla serbest bırakıldı. Olaylar sonrası Beyaz TV'de sunuculuğunu yaptığı programda ise konu hakkında "Milli bir adam istemezler, özellikle Türkiye’nin bölünmesi noktasında verilen yoğun bir saldırı devam eder ve gün geçtikte artarken, bizim de özellikle toplum refleksini dinamikleme noktasında çok önemli direniş hatlarından olduğumu herkes biliyor. Gerek 15 Temmuz’da, 17-25 Aralık’ta, her şeyde, demokrasinin ve milletin yanında durduğumuz için ve milleti de tetiklediğimiz için, mazlumların, fakirin, fukaranın, garibin, çoluğun çocuğun yanında durduğumuz için Nihat Doğan çok önemli bir simgedir." dedi. Bu programdan sonra Nihat Doğan'ın görevine son verildi. Programdan kovulmadığını aksine ayrıldığını belirten Nihat Doğan "Her karanlık gecenin bir sabahı vardır, her kışın baharı vardır. Karanlıkları aydınlığa çeviren, hüzünleri mutluluğa tahvil eden bir yüce güç bir yüce kudret vardır. (...) Ben de Adam değilim." ifadelerini kullandı.

2021 yılında medyada Nihat Doğan hakkındaki sevgilisi Aysun Kiremitçi'ye şiddet uygulaması, Doğan'ın kuzenlerinin PKK'ya katılması, 1915 olayları anmasına katılacağına ilişkin sözlerine, FETÖ'ye ve elebaşı Fetullah Gülen'e yönelik övgü dolu sözleriyle yeniden gündeme geldi. 2022 yılında Doğan bir televizyon kanalında Kurtlar Vadisi Darbe filmi ve diziye ilişkin yaptığı açıklamalar sebebiyle "iftira" ve "hakaret" suçlarından 1 yıl 8 ay hapis ve 23.280 ₺ para cezasına çarptırıldı.

22 Ekim 2012 tarihinde Nihat Doğan, Twitter hesabında İstanbul 1. Amatör Lig 3. Grup’ta yer alan Büyükderespor'un teknik direktörü olduğunu açıkladı. Fakat Doğan, antrenör diplomasına sahip olmadığı için resmi olarak Büyükderespor'un teknik direktörü değil. Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Sözleşmeli bir antrenöre sahip bir kulüpte, gerekirse bir yönetici, antrenör kulübede olmasa bile takımın başında yer alabilir." kuralına dayanarak Doğan, yönetici kartıyla sahaya çıktı. Galatasaray SK eski yöneticilerinden Adnan Öztürk'ün kendisi hakkındaki ihraç talebi Yönetim Kurulunca oy birliğiyle olumlu bulundu. Böylece 2015 yılının Mart ayında yapılacak olan Mali Genel Kurulda ihraç istemiyle oylama yapılmasının yolu açılmış oldu.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...