Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Nurseli İdiz'den çarpıcı açıklama: Solcuyum ama muhafazakarlaşıyoruz diyen sokağa baksın!

Mavi Kadın>Magazin>Nurseli İdiz'den çarpıcı açıklama: Solcuyum ama muhafazakarlaşıyoruz diyen sokağa baksın!

Tecrübeli oyuncu Nurseli İdiz, Sabah Gazetesi'ne röportaj verdi. Röportajda samimi açıklamalara yer veren İdiz, ülkenin dejenere olmasında yakındı ve ekledi; "Ben sol görüşlü bir kadınım ama bana doğru gelmeyen şeyi açıkça söylerim. 'Bu iktidar toplumu ayrıştırıyor' diye şikayet eden laik kesim başlattı bu ayrıştırmayı..."

Nurseli İdiz'den çarpıcı açıklama: Solcuyum ama muhafazakarlaşıyoruz diyen sokağa baksın!

Rahatsızlıklarından sonra toparlanan deneyimli oyuncu Nurseli İdiz, Sabah Gazetesi ile özel hayatından siyasete kadar birçok konuda görüşlerini paylaştı. İdiz, Türkiye'de ayrışmanın başörtüsü tartışmasıyla başladığını ifade etti ve şu şekilde devam etti: "Başörtüsü yasağı getirildiğinde, insanlar mağdur oldu. Ben sol görüşlü bir kadınım, ancak doğru gelmeyen bir şeyi açıkça ifade ederim. 'Bu iktidar toplumu ayrıştırıyor' diyerek şikayet eden laik kesim, bu ayrıştırmayı başlattı..."

"BEN SOL GÖRÜŞLÜ İNANÇLI BİRİYİM"

62 yaşındaki Nurseli İdiz, sol görüşlü olduğunu belirterek, Müslüman bir ülkede başörtülü yaşamak isteyenleri kabul etmeyen kesimi eleştirdi.

"Türkiye'de ayrıştırma aslında başörtüsü tartışmasıyla başladı. Ben sol görüşlü bir kadınım, CHP Gençlik Kolları'nda da yer almıştım. Hayatım boyunca doğru gelmeyen şeyi açıkça söylerim. Şimdi bu iktidar kaç yıldır işbaşında, toplumu ayrıştırıyor diye şikâyet eden laik kesim başlattı ayrıştırmayı. Başörtüsü yasaklarına ilk günden beri karşıydım. Başörtüsü yasaklarını çok saçma ve gereksiz görmüştüm. Müslüman bir ülkede yaşıyoruz, isteyen örtünür, isteyen örtünmez. Benim muhafazakar camiadan da yakın arkadaşlarım var, laik kesimden de. Kim neye inanıyorsa öyle yaşasın. Ben sol görüşlü de olsam inançlı bir kadınım. Müslümanlık en gelişmiş, en hümanist dindir. Rahmetli kayınvalidemin ana dili Arapçaydı. Kuran Kerim'i de hatmetmişti. Onun sayesinde Kuran'ı defalarca okudum. Ne zaman sıkıntıya düşsem okurum."

Nurseli İdiz'den çarpıcı açıklama: Solcuyum ama muhafazakarlaşıyoruz diyen sokağa baksın!

"ALKOL KONUSUNDA TEDAVİ GÖRDÜM"

Geçmiş yıllarda zaman zaman hakkında alkol kullandıktan sonraki halleriyle ilgili çıkan haberler için de açıklama yapan İdiz, alkol eşiğinin düşük olduğunu bu nedenle az kullansa da psikolojisini kötü etkilediğini söyledi. Sözlerine, bununla ilgili yapmaması gereken bir durum olduğunu eklerken, daha sonra bir daha kullanmamak için tedavi gördüğünü de açıkladı.

"MUHAFAZAKARLAŞIYORUZ DİYEN SOKAĞA BAKSIN"

Son yıllarda ülkemizin oldukça dejenere olduğuna da değinen usta oyuncu; 

"Türkiye muhafazakarlaşıyor deniyor ama yok öyle bir şey. Her dakika çıplak kadın görmekten bana fenalık geldi. Sadece sosyal medyada değil, sokakta da öyle… Artık donla, sütyenle dolaşıyorlar. Görünce hayretler içinde kalıyorum… Bu arada her şey (dizi ve filmi kastediyor) çekiliyor, oynanıyor. 'Yok İran olacağız, yok Afganistan gibi olacağız' diyenler gerçekçi değil…" dedi.

 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...