Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Öğrencilere 5.200 TL burs fırsatı: VGM burs başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? Son gün 30 Kasım

Mavikadin>Yaşam>Öğrencilere 5.200 TL burs fırsatı: VGM burs başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? Son gün 30 Kasım

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde, çocuğu okula giden ailelere destek! VGM, Üniversite öğrencilerine 8 ay boyunca her ay düzenli olarak burs verecek. Öğrenciler başvuru işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilecek. Peki, VGM burs başvurusunu nasıl yapılır? Detaylar haberimizde…

Gerekli şartları taşımadığı tespit edilen öğrencilerin VGM başvuruları dikkate alınmayacak.
Gerekli şartları taşımadığı tespit edilen öğrencilerin VGM başvuruları dikkate alınmayacak.

Milyonlarca öğrenciye eğitim hayatlarında destek olmak amacıyla 5 bin 200 lira burs verilecek. Müdürlüğün, 2022-2023 eğitim yılı için öğrencilere verilecek burs başvurularının başladığını duyurması üzerine, öğrenciler başvuru için gerekli şartları merak etti. İşte, VGM burs başvuru ve koşullarıyla ilgili merak edilen detaylar:

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

VGM burs başvuru işlemlerinin tamamı internet üzerinden gerçekleştiriliyor. Öğrenciler vgm.gov.tr adresine giriş yaparak; sırasıyla T.C. kimlik numarası, ad, soyad, doğum tarihi ve baba adı ile birlikte burs başvuru ekranına giriş yapacak.

Giriş yapan öğrenciler karşılarına gelen ekranda beş aşamada burs başvurusunu tamamlayacak. Öğrenciler nüfus bilgileri, aile bilgileri, okul bilgileri, başvuru ve iletişim bilgilerini içeren form dolduracak.

VGM YÜKSEKÖĞRENİM BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTİYOR?

VGM Üniversite burs başvuruları 21 Kasım - 30 Kasım tarihleri arasında alınacak. Öğrencilerin bizzat veya posta yoluyla herhangi bir kuruma başvuru yapmalarına gerek yoktur. VGM başvuru şartları internet üzerinden gerçekleştirilecek. Gerekli şartları taşımadığı tespit edilen öğrencilerin başvuruları dikkate alınmayacak.

Öğrencilere 5.200 TL burs fırsatı: VGM burs başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? Son gün 30 Kasım

BAŞVURU İÇİN SON GÜN 30 KASIM

Öğrencilere verilecek burs desteği için başvurular 30 Kasım’a kadar devam edecek. Yükseköğrenim bursu ile yabancı uyruklu olan öğrencilerin başvuru yapabilmeleri için 30 Kasım'a kadar zamanı bulunuyor.

İlkokul, Ortaokul ve Lise başvurularını kapsayan Ortaöğrenim Bursu için süre 20 Kasım'da sona erdi. 

BAŞVURULAR RESMİ SİTEDEN

Burs başvuruları sadece Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi (https://www.vgm.gov.tr/sayfalar/burs-basvurulari) üzerinden yapılıyor. Başvuru formunda kişiden istenilen bilgiler değerlendirilerek burs desteği sağlanacak.

Başvuru yapmak için tıklayınız

DOĞRULUĞUN KANITLANMASI GEREKİYOR

Fakat başvuru formunda belirtilen bilgilerin doğruluğu kanıtlanamaması durumunda burs hakkı kazanan öğrencinin hakkı iptal edilecek. Başvuru yapabilmek için istenilen bilgiler başvuru süreci sona erene kadar düzenlenebilecek şekilde düzenlendi.

TOPLAMDA 5 BİN 250 TL

Vakıf Genel Müdürlüğü 2022-23 eğitim yılında ön lisans ve lisans öğrencilerine ‘Yükseköğrenim Bursu’ çerçevesinde 5 bin 250 lira burs imkânı sağlayacak.

AYLIK OLARAK YATIRILACAK

Başvuru süresi geçen ortaöğrenim eğitim yardımı için aylık 200 lira ödeme yapan VGM, yükseköğrenim bursu için ise aylık 650 lira belirledi. Ödemeler 8 ay boyunca düzenli şekilde 650 lira olarak karşılıksız şekilde yatırılacak.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...