Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Oya Aydoğan neden öldü? Ünlü oyuncu Oya Aydoğan’ın ölüm sebebi hakkındaki detay…

Mavikadin>Yaşam>Oya Aydoğan neden öldü? Ünlü oyuncu Oya Aydoğan’ın ölüm sebebi hakkındaki detay…

Türk sinemasında önemli bir yere sahip olan oyuncu Oya Aydoğan, 7 yıl önce hayatını kaybetti. Ölüm şeklinin trajik oluşu, kaybının yıllar sonra bile konuşulmasına neden oluyor. Peki, Oya Aydoğan’ın ölüm sebebi ne? Uzmanlar bu konuda neler söylüyor?

Oya Aydoğan’ın hayatını kaybetmesine neden olan aort damarı yırtılması oldukça tehlikeli ve ölümcül durumlardan biridir.
Oya Aydoğan’ın hayatını kaybetmesine neden olan aort damarı yırtılması oldukça tehlikeli ve ölümcül durumlardan biridir.

Sinema ve dizi oyuncusu Oya Aydoğan, 15 Mayıs 2016 yılında hayatını kaybetti. Yıllarca sinemaya emek vermiş olan, en son Bez Bebek isimli bir TV dizisinde yer alan oyuncunun kaybı sevenlerini üzdü. Ölümünün üzerinden 7 yıl geçmiş olmasına rağmen internet kullanıcıları Oya Aydoğan nasıl öldü diye merak ediyor. Ölüm şeklinin hissettirdiği şaşkınlık çığ gibi büyürken, ünlü oyuncunun yemek yerken ölmesi endişeye neden oluyor. Peki, Oya Aydoğan neden öldü? Yemek yerken mi öldü? Oya Aydoğan’ın ölüm nedeni boğulma mı? İşte acı ölüm hakkındaki detaylar…

OYA AYDOĞAN NEDEN ÖLDÜ?

Ünlü oyuncu Oya Aydoğan yemek yerken boğazına takılan bir patates kızartması nedeniyle hayatını kaybetti. Usta oyuncunun ölüm nedeni yıllar sonra bile merak ve endişelerin oluşmasına neden oluyor. Ünlü oyuncu, boğazına takılan patatesi çıkarmak isterken aort damarının yırtılması sonucu hayatını kaybetti. Ölümü öncesi 12 saat ameliyatta kalan oyuncu, yoğun bakıma alındı ve beyin ödeminin artmasına bağlı olarak kurtarılamadı.

OYA AYDOĞAN’IN ÖLÜMÜ SONRASI AÇIKLAMA

Ünlü oyuncu Oya Aydoğan’ın kaybı sonrası hastaneden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Akut Asendan Aorta Diseksiyonu" tanısı ile başvurmuş, ameliyat edilmiş ve sonrasında yoğun bakımımızda tedavi altına alınmış olan Sayın Oya Aydoğan'ın sağlık durumu, 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 23.00 itibarı ile, artan beyin ödeminin sonucu olarak daha da bozulmuş, hastamızın tansiyon düşüklüğü tedaviye yanıt vermeyen şekilde seyir göstermeye başlamıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen, maalesef hastamız 15 Mayıs 2016 Pazar günü sabaha karşı saat 07.15'te vefat etmiştir."

AORT DAMARI YIRTILMASI NASIL GERÇEKLEŞİR?

Boğaza takılan bir cisim çıkarılmak istenirken ölüme neden olabilecek ölçüde tehlikeli olan aort yırtılması iki nedene bağlı olarak gerçekleşebiliyor. Bunlardan biri stres hormonlarının hızlı bir şekilde artarak damar içi kan basıncını yükseltmesi, diğeriyse nefes alma zorluğu sebebiyle gerçekleşen öksürme ya da hapşırma refleksinin akciğerlerde basıncı artırmasıdır.

Oya Aydoğan’ın hayatını kaybetmesine neden olan aort damarı yırtılması oldukça tehlikeli ve ölümcül durumlardan biridir.

Oya Aydoğan neden öldü? Ünlü oyuncu Oya Aydoğan’ın ölüm sebebi hakkındaki detay…

OYA AYDOĞAN KİMDİR?

Ünlü sinema ve dizi oyuncusu Oya Aydoğan 1957 yılında Erzincan'da dünyaya geldi. Henüz ilkokul yıllarındayken bile oyuncu olmak isteyen Aydoğan, beyazperdeye 1976 yılında girdi. İlk başrolünü Deli Şahin filminde Cüneyt Arkın ile paylaşan oyuncu; Yedi Bela Hüsnü, Neşeli Günler, Merhamet gibi pek çok sevilen filmde yer aldı. Aydoğan, 1976 ile 2016 yılları arasında toplam 51 sinema filmi ve 13 televizyon dizisinde rol aldı. Ölümünden önce Türk yapımı fantastik çocuk dizisi Bez Bebek'te yer aldı. 1989 doğumlu Gurur Aydoğdu isimli bir erkek çocuk annesidir.

Kaynak : haberler.com
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...