2022-12-06 14:58:24 | Son Güncelleme : 2022-12-06 15:18:52

Özge Ulusoy'un babası Haydar Ulusoy'u son yolculuğuna uğurluyor

Manken Özge Ulusoy'un babası Haydar Ulusoy önceki gün 73 yaşında geçirdiği trafik kazası nedeniyle haya gözlerini yummuştu. Ulusoy bu anlarda son yolculuğuna uğurlanıyor.

Özge Ulusoy'un babası Haydar Ulusoy'u son yolculuğuna uğurluyor

Ünlü manken Özge Ulusoy'un babası Haydar Ulusoy, önceki pazar günü saat 15.00 sularında Ankara'nın Çankaya ilçesindeki Turan Güneş Bulvarı'nda karşıdan karşıya geçtiği sırada araba çarpması sonucu hayatını kaybetmişti.. Elif Nazlı yönetimindeki otomobil, Milli Savunma Bakanlığı lojmanları önünden yolun karşısına geçmek isteyen Emekli Albay Haydar Ulusoy'a çarparak hayatının kaybetmesine sebep olmuştu. Sürücü Elif Nazlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Özge Ulusoy'un babası için dün Çankaya Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi ve Cemevi'nde veda töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Özge Ulusoy’un annesi Armağan Ulusoy ve kız kardeşi Nilay Ulusoy da katıldı.

"ŞÜKÜRLER OLSUN BÖYLE BİR İNSANIN EVLADIYIM"

Cenaze töreninde babasıyla ilgili konuşan Özge Ulusoy, babasının çok iyi bir insan olduğunu dile getirerek, “Babamı hepiniz çok iyi tanıyorsunuz. Bu dünyada yaşayan bir melekti. Birçok insana aş verdi, iş verdi, korudu, kolladı. Bir insandan bile beddua almadığına çok eminim. Anneme çok iyi bir eş bize çok iyi bir baba oldu. Herkes burada onu ne kadar çok seviyor görüyorum." dedi.

Özge Ulusoy ilave olarak; "Herkesin hakkında neler düşündüğünü de biliyorum. Okuyorum, hiç tanımayan insanlar bana ulaştılar; babamın ne kadar iyi bir insan olduğundan bahsediyorlar. Şükürler olsun böyle bir insanın evladıyım. Damarımda, hücremde her şeyimde bırakıp gittiğine inanmıyorum, benim içimde yaşayacak ve gidilecek güzel bir yer varsa bunu en çok hak eden babam. O yüzden sadece dualarınızı istiyorum. Huzurla istirahat etsin." ifadelerini kullandı.

Özge Ulusoy'un babası Haydar Ulusoy'un cenazesi, dün Ankara'da düzenlenen törenin ardından İstanbul'a getirildi. Burada Üsküdar'da bulunan Büyük Selimiye Camii'ne getirilen Haydar Ulusoy için yeniden cenaze töreni düzenlendi.

Özge Ulusoy, cenaze töreninde annesine destek olmaya çalışırken kendisi de gözyaşlarına boğuldu. Ünlü manken ayrıca ayakta durmakta zorluk çekti.

ASKERİ TÖREN DÜZENLENDİ

Büyük Selimiye Camii'nde düzenlenen askeri tören ve öğle vakti kılınan cenaze namazı sonrasında Haydar Ulusoy'un Türk Bayrağı'na sarılı tabutu tören mangasının omuzlarında, önce askeri top aracına sonrasında ise cenaze aracına nakledildi.

Törenden sonra Haydar Ulusoy'un naaşı, Beykoz'daki Kanlıca Mezarlığı'na defnedildi.

KAZADA PARÇALANAN SAATİ PAYLAŞTI

Özge Ulusoy, babası Haydar Ulusoy'un kaza anında kolunda bulunan saatin kırık halini sosyal medya hesabından, "04.12.22... 14:05... Babacığım..." notunu düşerek yayınladı.

Mavi Kadın