Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Özge Yağız kimdir, nerelidir, boyu yaşı ne? Özge Yağız’ın dizileri ve filmleri

Mavikadin>Biyografi>Özge Yağız kimdir, nerelidir, boyu yaşı ne? Özge Yağız’ın dizileri ve filmleri

Son zamanların gündemde olan ismi Özge Yağız oynadığı Safir dizisindeki ‘’Feraye’’ rolüyle oldukça dikkat çekiyor. Hasan Güngör ile tanışmasından sonra hayatı değişen Özge Yağız kimdir? Özge Yağız nereli, kaç yaşında? Tüm yönleri ile Özge Yağız’ın biyografisi…

Özge Yağız kimdir, nerelidir, boyu yaşı ne? Özge Yağız’ın dizileri ve filmleri

 

Genç yaşına rağmen kariyerine bir çok dizi sığdırmış olan Özge Yağız, son zamanlarda Safir dizisinde oynadığı "Feraye" rolü ile izleyici karşısına çıkmaktadır. Özge Yağız hem oyunculuk hem de özel hayatı ile oldukça merak ediliyor. Özge Yağız’ın biyografisini Mavi Kadın editörü derledi. 

ÖZGE YAĞIZ KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Adı: Özge Yağız
Doğum Tarihi: 10 Nisan 1977
Doğum Yeri: İstanbul
Mesleği: Oyunculuk, 
Boyu: 1.69 cm
Kilosu: 52 kg
Burcu: Koç 
Göz Rengi: Kahverengi 
Saç Rengi: Koyu Kahverengi 
Medeni Durumu: Bekar
Kardeşi: Ezgi Yağız
Instagram hesabı:/ozgeyagizz

Özge Yağız kimdir, nerelidir, boyu yaşı ne? Özge Yağız’ın dizileri ve filmleri

Aslen Sivaslı bir ailenin çocuğu olan Özge Yağız İstanbul’da doğmuştur. Başkent Üniversitesi İletişim Bilimleri Akademisi mezunudur.  Küçük yaşlardan bu yana oyunculuğa karşı ilgisi olan Özge Yağız ilkokuldan itibaren tiyatro oyunlarında yer almıştır. 

ÖZGE YAĞIZ OYNADIĞI DİZİLER

  • Adını Sen Koy  2018
  • Yemin  2019-2020
  • Sol Yanım  2020-2021
  • Baba  2022
  • Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi 2022 
  • Safir 2023… 

Özge Yağız kimdir, nerelidir, boyu yaşı ne? Özge Yağız’ın dizileri ve filmleri

Özge Yağız oyunculuk hayatına ilk olarak 2016 yılında Adını Sen Koy dizisi ile başladı. Daha sonra ise Kanal 7 ekranlarında yayımlanan Yemin dizisinde Reyhan karakterini canlandırdı. 2020- 2021 yılları arasında Sol Yanım adlı dizide Serra karakterini oynadı. 2021 yılında yayımlanmaya başlayan İçimizden birisi adlı dizide oynadığı Havva rolüyle izleyicinin tanımaya başladığı güzel oyuncu daha sonra Baba dizsinde Büşra Saruhanlı karakterini oynadı. 2023 yılında ATV ekranlarında yayımlanmaya başlayan Safir adlı dizide şu anda da Feraye Yılmaz karakterini canlandırmaktadır. 

ÖZGE YAĞIZ VE GÖKBERK DEMİRCİ İLİŞKİSİ

Özge Yağız Yemin dizisinde oynarken tanıştığı kendisi gibi oyuncu olan Gökberk Demirci ile uzun süreli bir beraberlik yaşadı. Gökberk Demirci’den evlilik teklifi alan Özge Yağız, bir süre nişanlı olarak ilişkilerine devam etti. Ancak evlenmedan ayrılık kararı aldı. 

Özge Yağız kimdir, nerelidir, boyu yaşı ne? Özge Yağız’ın dizileri ve filmleri

SAĞLIĞINA ÇOK DİKKAT EDİYOR

Özge Yağız sadece duru güzelliğiyle değil fiziği ile de gündeme gelen bir oyuncu. Haliyle formunu korumak için neler yaptığı merak ediliyor. Özge Yağız; kilosunu korumak için düzenli olarak spor yaptığını ifade ediyor. Metabolizmasını iyi tanıdığını belirten oyuncu, kendine özgü porsiyonları, aralıkları olduğunu söylüyor.

Güzel oyuncunun burnunda estetik ameliyat yaptırdığı söylense de Özge Yağız estetik iddialarını kesin bir dille kabul etmiyor. Yüzde bazı noktaları daha da belirgin hale getirmenin güzel değil antipatik gözüktüğünü de belirtiyor. 

MUTLULUK, SAĞLIK VE HUZURLA EŞDEĞER

Şamdan dergisine verdiği röportajında güzel oyuncu mutluluk tanımını sağlık ve huzurla bağdaştırıyor. Sağlık ve huzurun her şeyin başında geldiğini söylüyor. Hayatı akışına göre yaşamayı sevdiğini söyleyen oyuncu, risk almayı çok sevmediği için genellikle herşeyi düşünüp tartarak yaptığını belirtiyor. 

SOFRADA HEP BİR ARAYA TOPLANIRIZ

Mutlu bir çocukluk geçirdiğini belirten ünlü oyuncu, küçüklüğünde kuzenleriyle, ailesiyle bol bol vakit geçirdiğini söylüyor. Ailesinde öğrendiği en önemli şeyin sofrada herkesin bir araya gelmesi olduğunu da belirtiyor. Annesinin sürekli olarak ablasıyla kendine en sevdiği yemekleri yaptığını belirten oyuncu, haftada en az iki defa annelerinin onlara süpriz tatlı yaptığını da ekliyor. 

SEYAHAT VE FOTOĞRAF TUTKUSU

Seyahat etmeyi çok sevdiğini belirten Özge Yağız, seyahat için hazırlanmaktan çok keyif aldığını belirtiyor. Seyahatlerinde bol bol fotoğraf çeken güzel oyuncu, fotoğraflardaki anılarının onun için çok kıymetli olduğunu ekliyor. Yaz seyahatlerini kış seyahatlerinden daha fazla sevdiğini belirten oyuncu için üşümeden seyahat edebilmek büyük bir lüks. Şimdiye kadar gittiği yerlerden en çok Londra’dan etkilenen ünlü oyuncu, Paris, Zürich ve Madrid’i görmeyi çok istiyor. Türkiye’de ise en sevdiği şehir Muğla. 

BOŞ ZAMANLARINDA ETKİNLİKLERE KATILIYOR

Boş zamanlarında ailesiyle vakit geçirmeyi sevdiğini her fırsatta dile getiren Özge Yağız ayrıca; sinema, tiyatro ve konserlere gitmeyi de ihmal etmiyor. 

HASAN GÜNGÖR HAYATINI DEĞİŞTİRDİ

Özge Yağız kariyerinin başlangıcı olarak şu anda kendi menejerliğini yapan Hasan Güngör’ün eşiyle tanışması olarak belirtiyor. Karısının Özge Yağız’ı doğrudan Hasan Güngör’ün yanına götürmesi ile birlikte Özge Yağız ‘ın kariyeri başlıyor. 

ROL MODELİ GÜLŞEN BUBİKOĞLU

Oyunculuk hayatında rol modelinin Güşen Bubikoğlu olduğunu belirten oyuncu, Gülşen Bubikoğlu’nun canlandırdığı karakterleri oynamak istediğini belirtti. Güzel oyuncu Anne Hathaway ve Zerrin Tekindor’a da hayranlık besliyor. 

Kaynak : Mavi Kadın, Şamdan
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...