Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Özgecan Aslan paylaşımı

Mavikadin>Yaşam>Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Özgecan Aslan paylaşımı

Vahşi bir cinayete kurban giden Özgecan Aslan katledilişinin 9. yılında anılıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı da özel bir paylaşım yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Özgecan Aslan paylaşımı

Özgecan Aslan'ın ölümünün 9. yılında sevenleri tarafından anılıyor. Aslan'ın ölümü yıldönümü dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı da bir paylaşımda bulundu. 

'Ömrünün baharında hayattan koparılan gencecik fidan Özgecan Aslan'ı vefatının dokuzuncu yıl dönümünde rahmetle anıyoruz. 

Binlerce gencimize hizmet verdiğimiz Antalya Özgecen Aslan Gençlik Merkezimizde onun güzel adını yaşatmaya devam edeceğiz.'

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Özgecan Aslan paylaşımı

ÖLÜMÜNÜN ÜZERİNDEN 9 YIL GEÇTİ

Özgecan Aslan cinayeti üzerinden bugün tam 9 yıl geçti. Mersin'in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015'te evine gitmek için bindiği minibüste öldürülen 19 yaşındaki Özgecan Aslan sevenleri ve yakınları tarafından bugün anılıyor. 

Cinayetin ortaya çıkmasıyla Türkiye çapında tepkilere neden olan Özgecan Aslan'ın acısı hala ilk günkü gibi tazeliğini koruyor. 

Okuldan çıktıktan sonra evine gitmek için bindiği minibüste öldürülen Özgecan Aslan kadına yönelik şiddetle mücadelenin simgesi olmuştu. 

Olayla ilgili olarak tutuklu sanıklar Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve Fatih Gökçe, yargılama sonucunda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Cinayetin faili Ahmet Suphi Altındöken, Adana F Tipi Kapalı Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumunda bir mahkum tarafından 11 Nisan 2016'da öldürüldü. 

ÖZGECAN ASLAN HAKKINDA

Henüz yaşamının baharında olan Özgecan Aslan Mersin'de 22 Ekim 1995 tarihinde dünyaya geldi. Özgecan, Mersin Tarsus'ta Çağ Üniversitesi'nde Psikoloji bölümünde okuyordu...

 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...