Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Paris Moda Haftası 2024'ün en iyileri

Mavi Kadın>Moda>Paris Moda Haftası 2024'ün en iyileri

2024 sonbahar koleksiyon sunumları bu sezonun hareketli moda ayının son durağı olan Paris'te resmi olarak başladı. Bu hafta, Loewe, Rick Owens, Saint Laurent ve Chloé'nin hâlâ sahnede olduğu göz önüne alındığında, çok daha fazla VIP görülecek. Moda dünyasının yetenekli tasarımcıları ve dünyaca ünlü isimler Paris Moda Haftası’nda yeniliklerini sergilemeye devam edecek.

Paris Moda Haftası 2024'ün en iyileri

Paris'te 2024 Sonbahar/Kış moda haftası sezonunun sonuna ulaştık ama çılgınlık henüz bitmedi. Paris’in dünyaca ünlü isimleri cezbetme özelliği her zaman var. Bunu Ocak ayındaki son bahar 2024 couture şovlarında Zendaya'dan Rihanna'ya kadar herkesi gördü. Önümüzdeki birkaç gün içinde birçok A-lister'ın Işık Şehri'nde yükselişini bekleyebilirsiniz.

Paris Moda Haftası 2024'ün en iyileri

Yıldızlarla dolu bir ön sıra ilk kez Salı günü Christian Dior sunumunda görüldü. Jennifer Lawrence, Rosalia, Natalie Portman ve Kelly Rutherford , zarif blazerler ve günlük elbiselerden oluşan bir karışımla katıldı. Lawrence üç parçalı bir takım elbise bile giydi.

Paris Moda Haftası 2024'ün en iyileriCourtesy of Givenchy

Fransa'nın başkentinde önümüzdeki günlerde 100'den fazla gösteri ve sunumun gerçekleştirilmesi planlanıyor. Diğerlerinin yanı sıra Saint Laurent, Loewe ve Miu Miu'nun yeni koleksiyonları heyecanla beklenirken, pek çok kişi Alexander McQueen'in yeni kreatif direktörü Seán McGirr'in nihayet hangi koleksiyonda olacağını açıklayacağı 2 Mart Pazar akşamını bekliyor olacak.

Paris Moda Haftası 2024'ün en iyileriJennifer Lopez, Zendaya ve Anya Taylor-Joy-Fotoğraflar:Peter White,Stephane Cardinale, Corbis/Corbis, Max Cisotti/Dave Benett.

McGirr, defileden önce, Lee McQueen'in eski ilham perileri Debra Shaw ve Frankie Rayder'ın yanı sıra markanın geçmişini kucakladığını düşündüren sevilen motiflerinden bazılarını içeren bir teaser yayınladı; ancak modeller o podyumda yer aldığında her şey olabilir. McGirr başarısı ile markayı yönlendirmeyi planlıyor.

Paris Moda Haftası 2024'ün en iyileriCourtesy of Schiaparelli.

Ancak ilk çıkışlar McGirr ile bitmiyor. Chloé'nin yeni kreatif direktörü Chemena Kamali de Lacoste'ta Pelagia Kolotouros gibi markanın ilk koleksiyonunu sergileyecek. Bu arada Louis Vuitton, Nicolas Ghesquière'in markanın yönetimindeki 10. yıldönümünü kutlayacak (ve markanın tasarımcıyla sözleşmesini yenilediği bir beş yıl daha var), Coperni ise bugüne kadarki en büyük defilesini gerçekleştirecek. İkinci markaya Ester Manas , Off-White, Vetements ve Marine Serre gibi takvime geri dönenler de katılacak.

YILDIZLARLA DOLU BİR AKŞAM GÖSTERİSİ DÜZENLENECEK

Bununla birlikte, gözle görülür şekilde eksik olan Y/Project olacak; Y/Project'in kreatif direktörü Glenn Martens yakın zamanda markanın "şirketin büyümesine yönelik yatırımlara öncelik verme taahhüdünü" sürdürmesi nedeniyle sunumdan çekilme kararı aldı. Bunun yerine Martens yeni koleksiyonunu bir görünüm kitabıyla sergileyecek. Ayrıca Mugler sinematik bir deneyim vaat ediyor; Issey Miyake'nin eski erkek giyim tasarımcısı Yusuke Takahashi, yeni markası CFCL'yi piyasaya sürecek ve Saint Laurent muhtemelen yıldızlarla dolu başka bir akşam gösterisi düzenleyecek.

Kaynak : WMagazine
Editör : Fatma Zeybek
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...