Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Pislenmiş ve kir içerisinde bulunan fırını temizleme tekniği; Fırınınız ışıl ışıl oluyor

Mavi Kadın>Keşfet>Pislenmiş ve kir içerisinde bulunan fırını temizleme tekniği; Fırınınız ışıl ışıl oluyor

Ev hanımları için fırın temizleme oldukça sinir bozucu bir işlemdir. Peki fırın temizliğinde nelere dikkat edilmelidir? 

Pislenmiş ve kir içerisinde bulunan fırını temizleme tekniği; Fırınınız ışıl ışıl oluyor

Börek, kek, poğaça veya kurabiye... Fırını birçok lezzet pişirmek için kullanırız. Ancak çoğu zaman fırının içi ve dışı yemeklerin taşması, sıçraması ya da dikkatsizlik gibi nedenler ötürü kirlenir ve pislenir. Öncelikle fırın temizliğinde düzenli olmanının önemini vurgulamak isteriz. Ancak böyle bir düzen gösterdiğiniz zaman fırınınızın ışıl ışıl olmasını sağlayabilirsiniz. Eminiz ki iç ve dış temizliği yapılmış bir fırınla yemeklerinizi pişirmek hem iç rahatlatıcı hem de daha keyifli olacaktır.

Genellikle fırının iç kısmı kararmış olabiliyor ve kir içerisinde kalmış olması ev hanımlarının siniri bozuyor. Fakat böye durumlarda endişelenmenize hiç ama hiç gerek yok. Çünkü bu yazımızda size fırınınızı pırıl pırıl parlatmanın etkili bir yöntemini anlatacağız. 

KARIŞIMI YÜZEYE PÜSKÜRTÜN

Nefisyemektarifleri.com sitesinde paylaşılan öneriye göre, Bir kap içinde ya da sprey şişe içinde 1 paket karbonat, 1 limon suyu ve suyu karıştırın. Daha sonra karışımı fırının iç yüzeyine püskürtün. Eğer sprey şişe kullanmıyorsanız bez yardımı ile temizliği yapabilirsiniz. Fırın içine dağılan karbonatlı suyu yaklaşık 30 dakika boyunca bekletin.

Pislenmiş ve kir içerisinde bulunan fırını temizleme tekniği; Fırınınız ışıl ışıl oluyor

YANMIŞ YAĞ LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Fırının içerisindeki inatçı yağ lekelerini yok etmek için başka bir formül daha var. Bugüne kadar deneyen ev hanımları tastikledi ve onayladı. İhtiyacımız olan malzemeler limon ve birazcık tuz. Öncelikle limon suyunu yağ lekerinin üzerine sıkın, akabinde tuzu dökün ve yaklaşık 5 dakika boyunca bekletin. Ve son olarak sünger ya da bez ile lekeleri bir güzel ovalayın. Bu aşamadan sonra yağ lekelerinin nasıl çıktığını kendi gözlerinizle göreceksiniz. 

Kaynak : Mavikadin.com
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...