Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Resim öğretmeninin tablosundan elde edilen gelir depremzede çocukları sevindirdi! Oyuncakları kendisi dağıttı

Mavi Kadın>Yaşam>Resim öğretmeninin tablosundan elde edilen gelir depremzede çocukları sevindirdi! Oyuncakları kendisi dağıttı

Depremzede ressam ve resim öğretmeni, Hatay’da depremzede çocukların yararına bir tablo çizdi. Eserine 40 bin TL’ye alıcı bularak elde ettiği bu gelirle depremzede çocuklara oyuncak dağıttı.

Depremzede çocuklar için atığı adımla dikkat çeken Derya Tatlıcı, tablosuna İstanbul’dan alıcı buldu.
Depremzede çocuklar için atığı adımla dikkat çeken Derya Tatlıcı, tablosuna İstanbul’dan alıcı buldu.

Yıkıcı Kahramanmaraş depremlerinde en fazla hasar gören şehirlerden Hatay’da yaşayan depremzede Resim Öğretmeni Derya Tatlıcı, depremin yaralarını sarmak için yapılan çalışmalardan birini gerçekleştirdi. Çocukların yüzünü güldürmek için girişimde bulunan Tatlıcı, 1 haftalık çalışma sonucu bir tablo çizdi ve bu tablonun geliriyle depremzede çocuklara 450 oyuncak aldı.

4O BİN TL’YE İSTANBUL’DAN ALINDI

Depremzede ressamın 1 hafta emek vererek çizdiği tablo İstanbul’dan alıcı buldu. 40 bin TL’ye satılan tablo, depremzede çocuklara mutluluk getirdi. Çünkü Ressam Derya Tatlıcı, elde ettiği gelirle 450 oyuncak alarak konteyner ve çadır kentlerde kalan çocuklara dağıttı. Kendisi de depremzede olan ressam, depremzede çocuklar için bir şeyler yapmaya karar vererek tabloyu çizdiğini anlattı.

Resim öğretmeninin tablosundan elde edilen gelir depremzede çocukları sevindirdi! Oyuncakları kendisi dağıttı

‘AMACIM DEPREMZEDE ÇOCUKLARA DESTEK OLMAK’

Depremden kötü etkilendiğini vurgulayan Tatlıcı, çocuklar için attığı adımı anlattı. Tatlıcı, “Hatay Antakya doğumluyum ve burada yaşıyorum. Resim öğretmeniyim. Deprem günü antakyadaydım 5.kattaki evimizden zar zor çıktık. Depremden sonra bir süre Mersin’de yaşadık. Daha sonra depremzede çocuklar için bir şeyler yapmaya karar verdim ve medeniyetlerin beşiği, Doğu’nun kraliçesi Antakya’mızı anlatan bir tablo çizip bunun geliriyle depremzede çocuklarımıza destek sağlamaya çalıştım. Bu tabloyu 1 hafta içerisinde çizdim” ifadelerini kullandı.

Depremzede çocuklar için atığı adımla dikkat çeken Derya Tatlıcı, tablosuna İstanbul’dan alıcı buldu. Tatlıcı, “İstanbul’dan bir hayırsever tablomuzu 40 bin TL’ye satın aldı. Bu 40 bin TL karşılığında 450 oyuncak alıp, Serinyol, Anayazı Köyü, Samandağ ilçelerinde depremzede çocuklarımıza dağıttım. Tablodaki işlemleri tamamladım, önümüzdeki günlerde tablo sahibine ulaştıracağım” dedi.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...