Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Resimli Mevlid Kandili mesajları 2022 ! En güzel, anlamlı, dualı Mevlid gecesi mesajları

Mavi Kadın>Yaşam>Resimli Mevlid Kandili mesajları 2022 ! En güzel, anlamlı, dualı Mevlid gecesi mesajları

Mevlid Kandili, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed aleyhisselamın dünyaya teşrif ettiği gündür. Müslümanlar Mevlid Kandili’nin feyzinden ve bereketinden faydalanmak için bu geceyi mevlid kandili olarak kutluyor, mevlid kasideleri okuyarak Resulullah efendimizi hatırlıyorlar. Tüm bunların yanı sıra sevdiklerine Mevlid Kandili’nin anlam ve önemini anımsatan kıymetli mesajlar gönderiyorlar. İşte en güzel Mevlid Kandili mesajları…

Mevlid gecesine özel, anlamlı, güzel ve güncel kandil mesajlarını haberimizde bulabilirsiniz.
Mevlid gecesine özel, anlamlı, güzel ve güncel kandil mesajlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin (sallallahü aleyhi ve sellem) dünyamızı ve bütün kâinatı şereflendirdiği Mevlid Kandili, 7 Ekim Cuma günü ihya edilecek. Rebî'ul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki geceye denk gelen Mevlid Kandili’ni kutlamak isteyen Müslümanlar, Mevlid Kandili mesajları ve sözlerini araştırmaya başladı. Ailenize, arkadaşlarınıza, sevdiklerinizde WhatsApp ve sosyal medya üzerinden gönderebileceğiniz en güzel resimli ve dualı kandil mesajlarını sizler için derledik.

MEVLİD KANDİLİ MESAJLARI 2002

Mevlid Kandili’nde, WhatsApp, Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarında bu kıymetli günle ilgili paylaşım yapacak sosyal medya kullanıcıları için, en anlamlı, güzel, resimli ve yazılı Mevlid Kandili mesajları şöyle:

 • Mübarek Mevlid kandilinizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun...
 • Mevlid Kandilinin hepimize, cümle Müslümanlara ve bütün insanlara hayırlara vesile olmasını temenni ederim...
 • Bir avuç dua, sıcak bir mesaj, bir kucak sevgi, kapatır mesafeleri birleştirir gönülleri kalbiniz nur, haneniz huzur dolsun. Mevlid Kandiliniz Kutlu Olsun.
 • Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.
 • Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.

Resimli Mevlid Kandili mesajları 2022 ! En güzel, anlamlı, dualı Mevlid gecesi mesajları

 • Allahü Teâla’nın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Kandiliniz mübarek olsun.
 • Bu mübarek gecede dualarınızın kabul ve makbul olması dileklerimle. Mevlid Kandilinizi kutlar, size ve sevdiklerinize hayırlara vesile olmasını dilerim…
 • Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.
 • Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Hazreti Muhammed'i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandillere…
 • Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.

Resimli Mevlid Kandili mesajları 2022 ! En güzel, anlamlı, dualı Mevlid gecesi mesajları

 • Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.
 • Allahü Teala’nın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Mevlid Kandili’nde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çeki düzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun… Mevlid kandiliniz mübarek olsun!
 • Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, kandilin mübarek olsun.
 • İslam'ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hazreti Muhammed aleyhisselam komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kandiliniz mübarek olsun.
 • Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Resimli Mevlid Kandili mesajları 2022 ! En güzel, anlamlı, dualı Mevlid gecesi mesajları

 • Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.
 • Allah, Teala’nın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun.
 • Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınız Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Mevlid kandiliniz mübarek olsun.
 • Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun…
 • Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Mevlid geceniz mübarek olsun.
 • Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!

Resimli Mevlid Kandili mesajları 2022 ! En güzel, anlamlı, dualı Mevlid gecesi mesajları

MEVLİD KANDİLİNDE NE YAPILIR?

Mevlid kandili Peygamber efendimizin doğum günüdür. Mevlid Kandilinin feyzinden ve bereketinden faydalanmak için Allah rızası için; Kur’an-ı kerim okunabilir, tesbih çekilebilir, hayır hasenat yapılabilir, oruç tutulabilir. Bu işler, Allahü teâlâya şükretmek olur.

Kadir Gecesinden sonraki en değerli ve önemli kabul edilen Mevlid Kandilinde; Peygamber efendimiz doğduğu için sevinenler affolur. Mevlid gecesi, Resulullah efendimizin doğum zamanlarında görülen hâlleri, mucizeleri ve halleri okumak, dinlemek, öğrenmek çok sevaptır.

Mevlid gecelerinde, Eshab-ı kiram da bir yere toplanıp, okurlar, anlatırlardı. Bütün Müslümanlar da, her sene, bu geceyi, mevlid kandili olarak kutlamakta, her yerde mevlid kasideleri okunarak Resulullah efendimiz hatırlatılmaktadır.

“Mevlid gecesine değer veren ve o gece Peygamber efendimiz doğduğu için mutlu olan bu geceye kıymet veren müslümanlar bol sevap kazanır. Bu gece bir mümin Resulullah efendimizin doğduğuna sevinç duyarak malını ihtiyacı olanlara dağıtır ve insanları yedirip içirerek Resulullah efendimize olan sevgisini belli ederse Allahü Teâlâ onu cennetine sokar.” (M. Nasihat)

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...