Kategoride En Güncel Haberler
Saç Bakımı & Saç Uzatma
|
15 Kasım 2022 - 13:55
Saç kremlerini raftan indirtiyor! İşte sarı kantaronun 10 muhteşem faydası
Hava kirliliği, yetersiz beslenme, saçları sık sık boyama ve stres gibi nedenler saçların zamanla yıpranıp, parlaklığını yitirmesine ve dökülmesine neden olabilir. Sarı kantaron yağı içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde saç köklerini güçlendirir, saç dökülmesini durdurur, saçları yumuşatır, parlak ve bakımlı görünmesine yardımcı olur. Kantaron yağının saça faydaları şöyledir:
Saç Bakımı & Saç Uzatma
|
12 Kasım 2022 - 16:05
Saçları dipten uca yeniliyor: Biotinin saça 10 faydası
B-7 vitamini ve H vitamini olarak da bilinen biotin sinir, sindirim ve kardiyovasküler fonksiyonlar için gerekli olan bir tür B vitaminidir. Biotin kullanımı daha uzun, daha sağlıklı saçlara ve tırnaklara sahip olmak isteyen tüketiciler arasında bir trend haline geldi. Peki biotin gerçekten saçlar için faydalı mı? Saç dökülmesini önler mi? Saçları uzatır mı? İşte ayrıntılar.
Saç Bakımı & Saç Uzatma
|
09 Kasım 2022 - 21:10
Çam terebentin yağının saça faydaları nelerdir? Çam terebentin yağı saça nasıl uygulanır?
Çam terebentin yağı; çam reçinesinin buhar distilasyonu yöntemiyle elde edilir. Çam terebentin yağı binbir derde devadır, eklem, kas ağrılarına iyi gelir, diş ağrısını dindirir. Çam terebentin yağı saçlar için de harika bir yağdır. Saç derisini onarır, saç köklerini güçlendirir, güzel ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlar.