Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Saçınızdaki beyazlar korkulu rüyanız olmasın! Genç yaşta ağaran saçlara çözüm…

Video>Kadın>Saçınızdaki beyazlar korkulu rüyanız olmasın! Genç yaşta ağaran saçlara çözüm…
Yaşlanmanın görünür belirtilerinden biri olarak kabul edilen saç beyazlaması bazen çok erken yaşlarda ortaya çıkabilir. Günlük hayatın stresi ve ailenizden gelen bazı genler saçınızın erken beyazlamasına sebep olur.

Bu durumu engellemek için yapılan ilk şey saç boyamak ancak boyalarının içinde bulunan kimyasallardan çekinenler daha doğal yöntemlerin peşine düşüyor. Peki saçların erken yaşta beyazlamasını önlemek için hangi noktalara dikkat etmek gerekiyor?

Saçınızdaki beyazlar korkulu rüyanız olmasın! Genç yaşta ağaran saçlara çözüm…

Saçlarınızı güneşin zararlı etkilerinden koruyun. Mümkünse dışarı çıktığınızda şapka ya da buna benzer parçalar kullanın.

Saç maşası ve saç kurutma makinelerinden mümkün olduğunca uzak durun. Saçlarınızı geniş bir saç fırçası kullanarak tarayın.

Saçlarınıza düzenli olarak Hindistan cevizi yağı ile masaj yapın. Günlük beslenmenize lahana, badem, havuç suyu ve brokoli ekleyin.


Editör : Sevim Kipritçi
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.