Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Saksının dibine bozuk para gömün! Japonların kullandığı yöntemin etkisi inanılmaz

Mavi Kadın>Keşfet>Saksının dibine bozuk para gömün! Japonların kullandığı yöntemin etkisi inanılmaz

Çiçekler bakım isteyen ve ilgilenilmeyi seven bitkilerdir. Muz kabuğu, aspirin, şeker gibi yöntemleri bugüne kadar duymuş olabilirsiniz. Ancak bozuk paranın etkilerine inanamayacaksınız.

Saksının dibine bozuk para gömün! Japonların kullandığı yöntemin etkisi inanılmaz

Çiçek bakımı yaparken güneş ışığı, sulama işlemi ve saksının hangi konumda durduğu gibi hususlara dikkat etmeniz gerekir. Fakat küsen ve solan çiçekleriniz varsa ekstra yöntemleri denemelisiniz. Böyle durumlarda genellikle ufalanmış yumurta kabuğu, şeker, gazoz ve muz kabuğu yöntemleri etkili olur. Ancak eğer bakterilerden kurtulmak istiyorsanız madeni parayı saksının dibine gömün. İşte bozuk paranın çiçek üzerindeki etkileri...

BAKTERİYİ ANINDA ENGELLİYOR

Ensonhaber.com'da yer alan içeriğe göre, saksıya koyacağınız bozuk paralar bakır oldukları için bakteri üretimini engellemede etkili bir kalkan oluşturarak güçlü bir asitleştirici etki sunarlar. Bu asitleştirici etkiler sayesinde bitkilerinizde oluşan bakterilerin önüne geçerek sağlıklı büyümelerine katkı sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda, evdeki enerjiyi ve şansı artırmak içinde saksıya bozuk para koyabilirsiniz. Bu eski inanış, Feng Shui'nin evimizdeki enerjiyi dengeleme ve olumlu şansı çekme konusundaki önerileri arasında yer alır. Feng Shui’ye göre bu uygulama ev sahiplerine para ve bereket getirdiği düşünülüyor.

Saksının dibine bozuk para gömün! Japonların kullandığı yöntemin etkisi inanılmaz

JAPONLAR BOZUK PARA YÖNTEMİNİ KULLANIYOR

Japonlar, evlerinde salon bitkisi yetiştirmeyi oldukça severler. Neredeyse her Japon'un evinde renk renk açan çiçekler bulunur. Ancak bu çiçekler sıkça böcekler tarafından yenir ve aşınır. İşte bu durumun önüne geçmek için Japonlar bozuk parayı çiçeğin toprağına gömer. Bozuk para bakterileri önlediği gibi çiçeğin sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlar. 

GÜBREYİ SIK SIK DEĞİŞTİRİN

Gübreleme oranını tespit etmenin sulama gibi kesin bir kuralı yoktur. Bu, bitkinin büyüme hızına, yaşına ve mevsimine bağlıdır. Ev bitkilerinin çoğu genellikle ilkbahar ve yaz aylarında hızla büyürler, bu nedenle bu dönemlerde gübreleme yapmak en iyisidir. Ancak sonbahar ve kış aylarında günler kısaldığında, ev bitkileri genellikle daha az gübreye ihtiyaç duyarlar. Ne kadar gübre kullanılacağını belirlemek için bitki etiketindeki talimatları takip etmek önemlidir.

Kaynak : mavikadin.com
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...