Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Salon çiçekleriniz açmıyor mu? Güzelce ezip dibine gömün! 7 günde etkisini gösteriyor...

Mavi Kadın>Keşfet>Salon çiçekleriniz açmıyor mu? Güzelce ezip dibine gömün! 7 günde etkisini gösteriyor...

Salon çiçekleri zaman içerisinde küser veya solar. İyice ezilip toprağa gömülen yumurta kabuğu yaprakların canlanmasına ve dallanmasını katkı sağlar.

Salon çiçekleriniz açmıyor mu? Güzelce ezip dibine gömün! 7 günde etkisini gösteriyor...

Salon çiçeklerinin bakımını yapmak balkon veya bahçe çiçeklerine göre daha zordur. Genellikle güneş ışığından yeteri kadar yararlanamayan salon çiçeklerinin solma ve yıpranma süreleri de bir hayli kısadır. Bu sebeple güneşten alınan enerjinin farklı yöntemlerle alınması gerekir. Bu noktada ünlü botanik uzmanlarının önerdiği yumurta kabuğu yöntemini deneyebilirsiniz. Peki ama bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? İşte salon çiçeklerini canlandırma ve parlatma uygulamasının ayrıntıları

İlk olarak, çiçeği bitkin olduğu noktadan kesin. Sonrasında, hafifçe çiçeğin omurgasını ezerek, toprağın içine ekleyin. Bu şekilde, çiçeğin kökleri besin maddelerine daha basit ulaşabilecek ve çiçeğin canlanması sağlanacaktır.

Aynı zamanda, çiçeğin sağlığını muhafaza etmek adına yumurta kabukları oldukça faydalıdır. Yumurta kabukları, barındırdıkları kalsiyum ile çiçeğin en güzel şekilde gelişmesini ve canlanmasını sağlar. Kabukları toprağa sepiştirerek, toprağın besin değerini daha da yükseltebilirsiniz.

Çiçek bakımında özen gösterilmesi gereken farklı konulardan biri de sulama işlemidir. Bitkinize bu işlemi uygularken, suyun tazyikli olmamasına dikkat edin. Aynı zamanda, çiçeğinizin sulama ihtiyaçlarını planlayarak, belirli periyotlar aralığında sulama işemini gerçekleştirin.

Salon çiçekleriniz açmıyor mu? Güzelce ezip dibine gömün! 7 günde etkisini gösteriyor...

ÇİÇEĞİ CANLANDIRAN VE COŞTURAN 5 ÖNERİ

Çiçek bakımı yaparken güneş ışığı, sulama, bitkinin konumu gibi faktörlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Fakat bazen ne yaparsanız yapın çiçeğin kurumasının ve küsmesinin önüne geçemezsiniz. Böyle durumlarda temel bakımları bir kenara bırakarak mucizevi yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu noktada botanik uzmanlarının verdiği bilgilere göre; Yumurta kabuğu kadar aşağıda verilen besinler de çiçeğin büyümesini ve hatta coşmasını sağlıyor:

  • Şeker veya gazoz
  • Muz kabuğu
  • Yumurta suyu
  • Aspirin

 

Ve bunların yanında özel bir karışım hazırlayarak çiçeklerinizin daha hızlı ve dengeli bir şekilde büyümesini sağlayabilirsiniz. Viagardenia.com'da paylaşılan öneriye göre, Evde hazırlayacağınız kolay bir karışım sayesinde bir ilaç elde edebilirsiniz. Bu karışım için ihtiyacınız olan malzemeler 24 gram sabun, 1 litre su ve 10 cc alkoldür. Bu malzemeleri karıştırın ve çiçeklerinize bulaşan yaprak bitlerine sıkın.

Kaynak : Mavikadin.com, Viagardenia.com
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...