Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Samsunlu kadınlar kansere karşı bilgilendirildi!

Mavikadin>Yaşam>Samsunlu kadınlar kansere karşı bilgilendirildi!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı olan Sadi Tekkesi Aile Yaşam Merkezi’nde kadınlara kanserde erken teşhisin önemine yönelik farkındalık oluşturmak için eğitimler düzenleniyor.

Samsunlu kadınlar kansere karşı bilgilendirildi!

Kadınların korktuğu hastalıkların başında gelen meme kanserine karşı farkındalık oluşturmak için eğitim çalışmaları düzenleniyor. Bu kapsamda son olarak Samsunlu kadınlara ‘Kanserde erken teşhis ve tedavi yöntemleri’ hakkında bilgi verildi. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sadi Tekkesi Aile Yaşam Merkezi’nde kadınların çeşitli konularda bilgilenmelerini ve farkındalık oluşturmayı amaçlayan eğitim çalışmaları yapılıyor. Bu kapsamda son olarak gerçekleştirilen etkinlikte kadınlara ‘Kanserde erken teşhis ve tedavi yöntemleri’ hakkında bilgi verildi.

‘Sadi Tekkesinde Yaşama Dair Projesi' kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı Sadi Tekkesi Aile Yaşam Merkezi’nde düzenlenen etkinlikler devam ediyor. 

Samsunlu kadınlar kansere karşı bilgilendirildi!

PROGRAMA GELEN KADINLARA TEST YAPILDI

‘Kanserde erken teşhis ve tedavi yöntemleri’ konusunda da İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi’nde (KETEM) görevli Dr. Elif Özkaya kadınlara özel bir bilgilendirme yaptı. 

Kanser tarama aracı içinde yer alan mobil kanser tarama cihazıyla da programa gelen kadınlara tarama testi yapıldı. 

Samsunlu kadınlar kansere karşı bilgilendirildi!

Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürü Bekir Söylemez, ‘Sadi Tekkesinde Yaşama Dair Projesi' kapsamında belirlenen konu ve tarihlerde bu tür bilgilendirici eğitim çalışmalarının yapılmaya devam edeceğini ifade ederek, “Sadi Tekkesi Aile Yaşam Merkezi’ne gelen kadınlara yönelik olarak düzenlediğimiz bu bilgilendirme etkinlikleri çok faydalı olduğunu görüyoruz. Kadınlar hem merkezimizde gerçekleştirdiğimiz kurs ve benzeri gibi faaliyetlerde yar alırken biryandan da çeşitli konularda gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme etkinliklerine katılarak hem bilinçleniyorlar hem de o konu ile ilgili farkındalıkları artıyor” dedi.

 

Kaynak : iha.com.tr
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...