Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Şanlıurfa'da milyonluk düğün! Gelini altın ve dolara boğdular

Mavikadin>Yaşam>Şanlıurfa'da milyonluk düğün! Gelini altın ve dolara boğdular

Şanlıurfa'da düzenlenen aşiret düğününde, davetliler gelin için 8 kilo altın takarak milyonlarca lirayı havaya saçtı.

Şanlıurfa'da yılın son aşiret düğününde, gelin için takılan altın ve paraların yanı sıra havaya saçılan dolarlar valizle taşındı. İzol Aşireti'nin iş adamı Mehmet Urmak'ın inşaat mühendisi oğlu Erhan Urmak ile Özdiker ailesinden iş adamı Celal Özdiker’in kızı Burcu Özdiker'in düğünü, kentteki bir düğün salonunda gerçekleşti. Çiftin düğününe siyasiler, bölgedeki aşiret reisleri ve yüzlerce davetli katıldı. Şarkıcı Ceylan ve yöresel sanatçıların sahne aldığı düğünde çift ve halay çekenlerin üzerine dolar ve Türk Lirası saçıldı. Düğünde, görevlendirilen 5 kişi düşen paraları toplamak için çaba harcadı. Toplanan paralar çantalara konularak götürüldü.

GELİNE 8 KİLO ALTIN TAKILDI

Nikah merasiminin ardından takı töreni başladı. Yaklaşık 1 saat süren takı töreninde geline 8 kilogram ağırlığında bilezik, taç, kemer, gerdanlık, kolye gibi takılar takıldı. Geline altın ve para takmayanlar ise kapıda kurulan ve başında korumaların olduğu sandığa hediyelerini attı. Gecenin sonunda geline takılan takıların haricinde sandık ile valizden 6 milyon lira ile yüklü miktarda döviz ve cumhuriyet altını çıktı.

Şanlıurfa'da milyonluk düğün! Gelini altın ve dolara boğdular

Şanlıurfa'da milyonluk düğün! Gelini altın ve dolara boğdular

Kaynak : İHA
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...