Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Sararmış beyaz eşyaları kar beyazı yapan tek malzeme.. Yeni alınmış gibi yapıyor

Mavi Kadın>Keşfet>Sararmış beyaz eşyaları kar beyazı yapan tek malzeme.. Yeni alınmış gibi yapıyor

Beyaz eşyalarınızın sapsarı görünen kısımlarını ne kadar silseniz de beyazlamaz. Ancak oksidan kullanarak ilk günkü gibi olacağını biliyor muydunuz? Peki, nasıl uygulamalısınız?

Sararan beyaz eşyayar kadınların büyük sorunu. Oksidan ve streç ile bu sorundan kurtulmak mümkün.
Sararan beyaz eşyayar kadınların büyük sorunu. Oksidan ve streç ile bu sorundan kurtulmak mümkün.

Kullandıkça sararan plastik yüzeyler canınızı sıkıyorsa, silmek için her yolu deneyip çözüm bulamıyorsanız, beyaz eşyalarınızdan vazgeçme noktasına geldiyseniz size harika bir önerimiz var. Üstelik çok düşük maliyetli… Saç rengini açmak için kullanılan oksidanı sararan yüzeylerde kullanarak beyazlatma işlemini başarıyla yapabilirsiniz.

SARARAN BEYAZ EŞYA NASIL TEMİZLENİR?

Beyaz eşyalarınızın belirli bölgeleri sapsarı göründüğü için değiştirmeyi düşünmeye başladıysanız acele etmeyin. Tek bir leke görünümü için aktif olarak çalışan makinenizi değiştirmenize gerek yok. Bunun yerine oksidan kullanarak beyazlamasını sağlayabilirsiniz. Peki, ama nasıl?

Saçların rengini açmak için boyama öncesinde kullanılan oksidanla sararan yüzeyleri silip bu yüzeyleri bir streç filmle sararak ve bir süre bekleterek ilk günkü beyazlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Öyleyse nasıl uygulamanız gerektiğini detaylarıyla anlatalım.

Sararmış beyaz eşyaları kar beyazı yapan tek malzeme.. Yeni alınmış gibi yapıyor

SARARMIŞ BEYAZ EŞYAYI BEYAZLATMAK İÇİN MALZEMELER

“Sararmış plastik nasıl beyazlar?” diye sorarak çıktığınız bu yolda öncelikle kozmetik ürünler satan bir mağazaya gidip herhangi bir marka oksidan satın almanız gerekiyor. Hidrojen peroksit olarak da geçen bu ürün, beyazlatma konusunda çok iyi iş görecektir. Satın alacağınız oksidanın 40 volüm (%12) olmasına dikkat etmelisiniz.

Oksidanı yani hidrojen peroksit maddesini sararan yüzeylere kolaylıkla uygulayabilmek için bir sünger edinmelisiniz. Uygulama sonrası yüzeyleri kaplayıp bekletmek için bir de streç filminiz olmalı.

Tüm malzemelerinize ek olarak bir çift eldiven bulundurmalısınız. Uygulamaya geçmeden önce mutlaka bir çift eldiven takmanız gerekecek.

SARARAN BEYAZ EŞYAYI BEYAZLATMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Sararan beyaz eşyayı tekrar beyazlatmak için tüm malzemelerinizi hazırladıysanız, işleme geçmek için tüm adımları tamamladınız demektir. O halde nasıl uygulamanız gerektiğini anlatmaya geçelim.

  • Öncelikle bir çift eldiveni takıp, süngeri elinize alın.
  • 40 volüm oksidanı sünger üzerine iyice dökerek sararmış bölgeleri tamamen kaplayacak şekilde uygulayın.
  • Ardından streç filmle bu bölgeleri kapatın.

Uyguladığınız işlemin 1 gün boyunca yüzeyde kalması gerekiyor. Çok fazla sararmış yüzeylerde 2-3 gün boyunca tutabilirsiniz. Ancak ilk günden itibaren sararan yüzeylerin açıldığını fark edeceksiniz.

Düşük maliyetli bu işlem belki de sizi yeni bir beyaz eşya almaktan kurtaracak ve görsel olarak iyi hissetmenizi sağlayacak. Üstelik yöntemin kolaylığı size “daha önce nasıl fark etmedim…” dedirtecek.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...