Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Şehit Aybüke Öğretmen’in hayatı film oluyor: Başrol oyuncusunun benzerliği dikkat çekti

Mavi Kadın>Magazin>Şehit Aybüke Öğretmen’in hayatı film oluyor: Başrol oyuncusunun benzerliği dikkat çekti

2017 yılında Batman'da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden 23 yaşındaki Aybüke Yalçın'ın yaşam öyküsünü konu alan "Aybüke" adlı filmin oyuncu kadrosu, tamamlandı. Birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı castta, başrol oyuncusu Aybüke öğretmene çok benzetildi.

Şehit Aybüke Öğretmen’in hayatı film oluyor: Başrol oyuncusunun benzerliği dikkat çekti

"Aybüke" adlı film, terörün karanlık yüzünü seyircilere bir kez daha aktaracak. Bee Yapım ve TRT işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan yapımda, Aybüke öğretmenin rolünü üstlenecek yetenekli oyuncu Nihayet Şahin seçildi, bu karar uzun bir oyuncu seçme sürecinin ardından alındı. Şahin'in Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu olduğu öğrenildi. Aybüke öğretmenin çocukluk dönemini ise Aysima Zeynep Erişir canlandıracak.

BAŞROL OYUNCUSUNUN BENZERLİĞİ DİKKAT ÇEKTİ

24 Kasım Öğretmenler Günü haftasında izleyiciyle buluşturulması planlanan filmin yönetmen koltuğunda Murat Onbul oturacak. Senaryosunu Ozan Bodur ve Uğur Kılıç'ın yazdığı yapımda, Aybüke Yalçın'ın babası Sadık Yalçın karakterine usta oyuncu Caner Kurtaran hayat verecek. "Aybüke" filminde, şehit öğretmenin acılı annesi Zehra Yalçın rolü için oyuncu görüşmeleri devam ediyor. Cast direktörlüğünü Buğra Emir Kaplan'ın üstlendiği filmin çekimleri ise 12 Ağustos'ta Ankara Haymana'da başlayacak.

Şehit Aybüke Öğretmen’in hayatı film oluyor: Başrol oyuncusunun benzerliği dikkat çekti

Aybüke öğretmenin 23 yıl süren kısa yaşamında etkileyici izler bırakan diğer önemli karakterlerden "Ragıp Baba" rolünü Turgay Tanülkü, "Kaymakam" karakterini Engin Hepileri, "Fırıncı Numan" karakterini Necip Karakaya, "Civan" karakterini Doğukan Çevik, "Bedri" karakterini Musab Doğan, "Seher" karakterini Zeliha Kendirci, "Mithat" karakterini Mustafa Keser, "Gülistan" karakterini Buse Pehlivan, "Erdal" karakterini Onur Yenidünya, "İzzet" karakterini Ercüment Çırak, "Tuğçe" karakterini Gizem Arıkan, "Buket" karakterini Gülşah Yavuz, "Veysel" karakterini Uluç Avcı, "Yücel" karakterini Murat Han, Soner karakterini Adem Türkyılmaz, "Dilan" karakterini ise Aslıhan Kapanşahin canlandıracak.

Şehit Aybüke Öğretmen’in hayatı film oluyor: Başrol oyuncusunun benzerliği dikkat çekti

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...