Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Sevim Emre uyardı; ''Orhan, onlar çete''

Mavikadin>Magazin>Sevim Emre uyardı; ''Orhan, onlar çete''

Orhan Gencebay, Nişantaşı'nda eşi Sevim Emre ile bir mekandan çıktığı sırada yanına gelen para isteyen kişileri gören Sevim Emre sanatçıyı uyardı.

Sevim Emre uyardı; ''Orhan, onlar çete''

Türkiye'nin güçlü seslerinden Orhan Gencebay, önceki gün Nişantaşı'nda bir mekandan çıkarken kameralara yansıdı. Bir restoranda arkadaşlarıyla yemek yiyen ünlü çift, çıkışta gazetecilerlar sohbet etti. Stüdyo çalışmaları yaptığını söyleyen Orhan Gencebay, yakın bir zamanda yeni albüm ile dinleyicisiyle bulaşacağının müjdesini verdi.

"UFAK BİR OPERASYON GEÇİRECEĞİM"

Sağlık durumu hakkında da konuşan ve "Ufak bir operasyon geçireceğim. Bir kist var, iki dakikalık bir ameliyatla hallolacak" diyen Orhan Gencebay'ın aracına bindiği sırada yanına karton kağıt toplayan bir hanım geldi. Sevim Emre, hayat arkadaşı Orhan Gencebay'ın para vereceğini fark edince uyardı.

"ÇETE OLMUŞ BUNLAR"

Sevim Emre, Orhan Gencebay'ı uyardıktan sonra gazetecilere dönüp;  "Bunlar tam bir çete! Her yer bunlarla doldu. Sürekli para istiyorlar" diyerek açıklama yaptı.

"FİKİR BEYAN ETMEMEYİ DAHA UYGUN GÖRÜYORUM"

Diğer taraftan daha önce röportaj yapmama kararı aldığını ve sözlerinin yanlış anlaşılmasından dolayı çok üzüldüğünü söyleyen Orhan Gencebay; "Doğru olduğuna inandığınız bir şey söyleseniz bile birileri şahsi görüşüne göre bir yerlere çekiyor. Bunun için fikir beyan etmemeyi daha uygun görüyorum. Kimseye kırgınlığım yok. Ben devletimi ve vatanımı çok seviyorum, değerlerime de son derece saygılıyım" ifadelerini kullanmıştı.

Sevim Emre uyardı; ''Orhan, onlar çete''

"ONLARA BİR ŞANS VERMEK İSTİYORUM"

''Yeni nesil sanatçılardan çok tanıdığım kişiler yok. Hiç tanınmamış isimler ile albüm hazırlığı düşüncem var. Benim eski eserlerimi bu isimler seslendirecek. Onlara da bir şans vermek ve imkan tanımak istiyorum. Artık 3 - 4 ayda bir albüm çıkartmayı planlıyorum. Bunların için rap müzik de olacak. Çok değişik, çok güzel şeyler olacak. Herkes çok şaşıracak. Yakın zamanda başlıyoruz" ifadelerinde bulundu.

Sevim Emre uyardı; ''Orhan, onlar çete''

"TELİF KONUSU HALLEDİLMELİ"

Sanatçıların albüm çıkarmama konusuna da değinen Orhan Gencebay, "Şu anda verilen emeklerin karşılığı yeterince alınamıyor. Telif hakkı konusu halledilmez ise sanatçıları maddi ve manevi iyi günler beklemiyor. Bu konu en önemli konudur" açıklamasını yapmıştı.

Sevim Emre uyardı; ''Orhan, onlar çete''

ORHAN GENCEBAY KİMDİR?

Orhan Gencebay ya da gerçek adıyla Orhan Kencebay 4 Ağustos 1944 tarihinde Samsun'da doğdu. Türk besteci, ses sanatçısı, şair, enstrümanist, aranjör, müzik yapımcısı, müzik direktörü ve oyuncu.

Özel Hayatı

1966 yılında Beyaz Kelebekler grubunun o dönem solisti olan ses sanatçısı Azize Atalay ile evlendi. Çiftin bu evliliğinden 1970 yılında Altan ismini verdikleri bir oğlu dünyaya geldi. Çift, evliliklerini 1977 yılında sonlandırdı. Gencebay, ikinci evliliğini 1978 yılında Sevim Emre ile yaptı. Çiftin bu evliliğinden 1981 yılında Gökhan ismini verdikleri bir oğlu dünyaya geldi. Orhan Gencebay'ın büyük oğlu Altan Gencebay hâlen Kervan Plak'ın prodüktörlüğünü yürütmektedir.

Sevim Emre uyardı; ''Orhan, onlar çete''

Sevim Emre uyardı; ''Orhan, onlar çete''

Arabesk müzik olarak adlandırılan, fakat kendisinin bu terimi "yanlıştır ve eksiktir" gerekçesiyle reddedip Serbest Türk müziği, özgür Türk müziği, serbest çalışmalar ve Gencebay müziği gibi kavramlarla adlandırdığı, 1960'larda yayılan Türk müziği tarzının yaratıcı ve öncülerindendir. Gencebay, 33. Türkiye Hükûmeti'nde Kültür Bakanlığı'nın tavsiyesiyle verilmeye başlanan Devlet Sanatçısı unvanına[9] 1998'de layık görüldü.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...