Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Sivri köşeli çene hattı için tek hamle gerektiriyor! Evde oturduğunuz yerden yüz kaslarınızı geliştiren alet...

Mavikadin>Güzellik>Sivri köşeli çene hattı için tek hamle gerektiriyor! Evde oturduğunuz yerden yüz kaslarınızı geliştiren alet...

Çenenizin daha dolgun bir görünüme sahip olmasını ister misiniz? Hiç estetik işleme başvurmadan çenenizin daha belirgin hala gelmesi mümkün! Nasıl mı? Jawline topu sayesinde! Bir egzersiz topu olan jawline çene kaslarınızın çalışmasını sağlayacak.

Sivri köşeli çene hattı için tek hamle gerektiriyor! Evde oturduğunuz yerden yüz kaslarınızı geliştiren alet...

Keskin hatlar, olmayan gıdı, dolgun bir çene… Yüzünüzün etkileyici bir görünüme kavuşması için ihtiyacınız olan her şey. Fakat bunlar birçok insanın sahip olmadığı güzellik detaylarıdır. Herkesin farklı olan yüz tipi bu keskin görünümü çoğunlukla taşımaz. Bu nedenle insanlar bazı cerrahi müdahalelere başvurarak hayal ettikleri yüze kavuşmak ister. Ancak artık keskin hatlara kavuşmak için bıçak altına yatmaya gerek yok.

Plastik bir egzersiz aracı olan jawline topu ile kişinin çenesinde ve dolayısıyla yüzünde istediği görünüme kavuşması gayet olasıdır. Sert plastikten yapılan bu egzersiz malzemesi her ne kadar top olarak anılsa da biçimi topa pek benzemez. Oval olan ancak kişinin ağzına sığan bir boyutu olan bu topun kullanım amacı çene kaslarını çalıştırmaktır.

Kişi ufak boyutlarda olan bu topu ısırarak ağzına yerleştirir. Rahat hissedene kadar bu ısırma işlemi devam eder. Yaklaşık on dakika boyunca sürmesi ideal olan bu egzersizin büyük bir bölümü zaten kişi rahat ettiği pozisyonu bulana kadar gerçekleşmiş olur. Topun malzemesinin sert olması kişinin baskı uygulamasına neden olur. Böylece yemek yemek ve konuşmak dışında pek çalışmayan kaslar harekete geçmiş olur.

Sivri köşeli çene hattı için tek hamle gerektiriyor! Evde oturduğunuz yerden yüz kaslarınızı geliştiren alet...

Fakat bu topun kaslara nasıl bir etkisi olduğuna geçmeden evvel ne işe yaradığını biraz daha ayrıntılı öğrenelim.

JAWLINE TOPU NE İŞE YARAR?

Vücudunuzda şikayetçi olduğunuz özellikleri doğal ve sağlıklı yöntemler ile değiştirebilirsiniz. Nasıl kilo vermek için diyet ve spor yapılıyorsa, daha belirgin bir çeneye sahip olmak için de jawline topu kullanılır. Sert silikondan yapılan ve kişinin ağzına alıp ısırarak kullandığı bu top çiğneme işlevinin sahibi çenenin çalışmasını sağlar.

Çenesinin belirgin olmayışından, gıdısından ya da yüzünün daha genç gözükmediğinden şikayet duyan kişiler için bu egzersiz topu ideal bir çözümdür. Bu top ile yapılan egzersizler sonucunda;

  • Çeneniz daha keskin bir hale gelir,
  • Gıdık bölgesinde incelme görülür,
  • Boyun ve çenede incelme yaşanır, hatlar keskinleşir,
  • Kişi daha genç bir görünüme kavuşur,
  • Yüz kaslarının daha sıkı ve eşit hale gelmesini sağlar,
  • Çiğneme alışkanlığını ve iştahı azaltır

Bu faydaları sayesinde jawline topu kullanımı sıklıkla tercih edilmesi gereken bir üründür. Kişinin estetik müdahaleye ihtiyaç duymadan hayalindeki sıkı ve belirgin hatlara ulaşmasını sağlar.

JAWLINE TOPU HANGİ KASLARI ÇALIŞTIRIR?

Daha sağlıklı ve etkileyici bir görünüme kavuşmak isteyen kişilerin egzersizlerini düzenli yapması ve kaslarını çalıştırması gerekir. Jawline topu ile yapılan egzersizler de kişinin yüz ve boyun kaslarını normalden fazla çalıştırır.

Normal işlevini beslenme ve konuşma sırasında gerçekleştiren çene kasları bu top ile sınırları aşar. Kasları aşırı derecede zorlamayan fakat harekete geçmelerini sağlayan top kişinin yüzünde ve boyunda da etkisini gösterir.

Birbiriyle bağlantılı olan bu kaslar ısırarak kullanılan topun etkisiyle başlangıçta bir yanma hissi ile karşı karşıya gelir. Fakat sonra nasıl bir bacak egzersizine vücut bir süre sonra alışıyorsa, çene egzersizine de alışmaya başlar.

Sivri köşeli çene hattı için tek hamle gerektiriyor! Evde oturduğunuz yerden yüz kaslarınızı geliştiren alet...

Düzenli kullanımın sonrasında günde yaklaşık on- on beş dakika süren egzersiz olumlu sonuç vermeye başlar.

JAWLINE TOPU KAÇ GÜN KULLANILIR?

Bir egzersize başlarken vücuda ona alışma fırsatı vermek önemlidir. Jawline topu kullanırken de başlangıçta günde bir defa on-on beş dakikalık süre boyunca kullanmak uygundur. Kişi bu egzersize alışmaya başladığında ise bu sayıyı kendisini zorlamayacak biçimde günde iki ya da üç defaya çıkarır.

Yaklaşık üç dört ay yapıldıktan sonra gözle görünür bir etki sunan jawline topunun kullanım süresi kişiden kişiye değişir. Dolayısıyla ne kadar süre kullanılacağını kişinin şikayetleri ve çene biçimi belirler.

NEREDEN JAWLINE TOPU SATIN ALINIR?

Daha sağlıklı bir çene için jawline topu kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey topu satın almak. Ancak bu topu satın alırken özellikle dikkat etmeniz gereken detay, kullanılan sert plastiğin ne kadar hijyenik olduğudur.

Online alışveriş siteleri ya da spor mağazalarından alabileceğiniz topu ısırarak kullanacağınızı unutmayın. Bu yüzden topun malzemesinin ne olduğu büyük önem teşkil eder.

Belirgin bir çene, yok olmuş bir gıdı, sıkı bir yüz… Jawline topu ile elde etmenizin mümkün olduğu her şey… Hayalinizdeki sağlıklı görünüme ulaşmak için bu egzersiz topuna bir şans verin.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...