Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Soğan Kürüyle Hamile Kalanlar Yorumları Polikistik Over İçin Soğan Kürü Kullananlar

Mavi Kadın>Anne çocuk>Soğan Kürüyle Hamile Kalanlar Yorumları Polikistik Over İçin Soğan Kürü Kullananlar

Soğan kürü binbir derde devadır; Rahimdeki iltihabı temizler, miyomları, kistleri yok eder, kilo vermeye yardımcı olur, adet dönemini düzenler… Bu makalemizde soğan kürü yapanların yorumlarını okuyabilirsiniz.

Soğan Kürüyle Hamile Kalanlar Yorumları Polikistik Over İçin Soğan Kürü Kullananlar

Soğan Kürünün Hamile Kalmaya Faydaları

Soğan kürü binbir derde devadır; Rahimdeki iltihabı temizler, miyomları, kistleri yok eder, kilo vermeye yardımcı olur, adet dönemini düzenler… Bu makalemizde soğan kürü yapanların yorumlarını okuyabilirsiniz.

Soğan Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  1. 1 tane açık kahverengi kabuklu beyaz kuru soğan
  2. 2 bardak su

Hazırlanışı

Soğan kürünü hazırlarken dikkat edilmesi gereken ilk nokta seçilen soğanın kırmızı veya mor kabuklu değil açık kahverengi kabuklu ve taze olmasıdır. Bu kür için köklenmiş bayat soğan kullanmamalısınız. Ek olarak soğanı sirkeli suda bekletmeniz önemlidir çünkü bu kürde soğanın kabukları da kullanılıyor. Bir tencere içine 2 bardak su koyun ve kaynatın. Sonrasında ise içine 1 tane soğanı kabuklarıyla birlikte 4’e bölerek atın. Bu şekilde 5 dakika daha kaynatın. Ardından ocaktan alın ve ılındıktan sonra tüketebilirsiniz. Bu kürü öğlen ve akşam yemeklerinden önce 1 bardak kadar tüketebilirsiniz.

Soğan kürünün etkisini görebilmek için 15 gün boyunca düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir. 15 gün içildikten sonra ise 6 ay ara verilmelidir.

Soğan Kürü Yapanların Yorumları

Ben de soğan kürü yapıp hamile kalanlardanım. Kabukları açık kırmızı olan soğanı, kabuğu ile birlikte ikiye bölüp 1,5 bardak suyun içine atıyorum ve 5 dakika kaynatıyorum. Bunu adetimin 7. gününde içmeye başlıyorum, sabahları aç karna ılıktan biraz daha sıcak şekilde.15 gün boyunca içilmesi lazım. Ama ben 13 gün içtim çünkü karın ağrım oldu. Sonrasında bıraktım. Bu ağrı meğer hamileliğimi göstermiyormuş.

Ben de soğan kürünü uyguladım. Bende kist vardı. Bu kür hem kistlerimi yok etti hem de adetimi düzene soktu hem de akıntı problemimi yok etti. Ben en fazla 2 hafta kullanabildim. Çünkü kokusu çok kötü. Bir süre sonra burnumu kapatarak dahi içemedim. Ama dayanabilenlere tavsiye ediyorum. Ben sabah ve akşam aç karna ılk şekilde içiyordum.

Benim çocuk sahibi olma hayalimin olduğu zamanlarda gerçekten bu durum psikolojimi bozacak kadar olmuştu. Bir türlü hamile kalamıyordum. Her gün ağlıyordum. Kocamdan soğumaya başladım çünkü artık cinsel ilişkiyi görev gibi yapıyorduk. O zamanlar hiçbir zaman anne olamayacağımı düşünüyordum. Doktorumun verdiği ilaçları kullanmama rağmen yine adet oluyordum. Hamile olmuyordum. Tam bu noktada soğan kürünü öğrendim ve denemek istedim. Adet görmem bitti ve ben adetimin 7. günü soğan kürünü kullanmaya başladım. 15 gün uyguladım. 16-17 ve 18. günlerde de akşamları tok karna elma sirkesi ve ardından bol su içtim. Bu kürü adetimin 21. gününde bitirdim ve o ay hamile kaldım. Çok şükür Allah nasip etti de oldu çocuğum. Ben soğan kürünü enfeksiyon problemi olan kişilere öneriyorum.

Benim polikistik over sendromu problemi var. Bu problemim için doktorumun verdiği ilaçları düzenli kullandım ve soğan kürü ile tüylenme ve adet düzensizliği problemlerim ortadan kalktı. Kistlerim küçüldü mü emin değilim ama ben bu kürden memnunum. Yani soğan kürünün kistleri eritip eritmediği hakkında bir deneyimim yok. Soğan kürünü şöyle hazırlıyorum; 1,5 bardak su içine 1 tane 4’e böldüğüm orta boy beyaz soğanları ekleyip 5 dakika kaynatıyorum. Kaynadıktan sonra ocaktan alıyorum ve ılınınca günde 1 bardak içiyorum. Bu küre adet görme bittikten 2 gün sonra başlanır ve bir sonraki adet dönemi başladığında bırakılır.

Soğan kürünü annem menopoz sebepli ateş basmaları yaşadığı dönemde kullanmıştı. O çok memnun kaldı. Bu kürü içmeyi bıraktığında ise ateş basmaları aniden geliyor. Bu kür gerçekten çok şifalı tavsiye ediyorum.

Ben saçlarımın hızlı uzaması için uyguladım soğan kürünü. Ben su içinde 1 tane soğanı 2’ye bölüp kaynatıyorum. Hazırladığım kürü ıslak saçlarıma ılıkken masaj yaparak haftada bir kez uyguluyorum. Yaklaşık olarak 1-1,5 ay uyguladım. Sonucu mükemmel değil belki ama saçlarımda uzamayı hızlandırdığını düşünüyorum. Ek olarak bu kür saçları çok güçlendiriyor ve saçları sağlıklı görüntüsüne kavuşturuyor.

Benim annem soğan kürünü menopoz sonrası sıcak basmaları için kullanıyordu ve çok memnun kaldı gerçekten. Bu kür ile sıcak basmalarını çok azalttı.

Ben soğan kürünü polikistik over sendromu için kullandım ama hiç memnun kalmadım. Üstüne üstlük tadı çok iğrenç. Gerçekten ısrarla devam ettim ama faydası gerçekten hiç olmadı. Bende mi bir sorun var bilmiyorum. Bu polikistik over sendromu tam bir çile.

Benim sülalemdeki tüm kadınlar soğan kürünü miyomlar için denedi. Gerçekten faydalı olduğunu söylüyor hepsi.

Soğan kürü benim doğal adet söktürücümdür.. Benim adet dönemlerim aksadığı zaman bu kürü burnumu kapayarak içiyorum. Belki inanmazsanız ama ertesi gün kan gövdeyi götürüyor desem yeridir.

Benim arkadaşım soğan kürü ile çok kilo vermişti. Bu küre ben tadından dolayı çok devam edemedim. Başka bir arkadaşım da aylardır adet olmuyordu. İlaç kullandı ama faydasını görmedi ilaçların. Sonrasında soğan kürü kullandı ve tam düzenli olmasa da yavaştan adet görmeye başlamıştı.

Ben 6-7 yıl önce adet düzensizliği yaşıyordum. Araştırdıktan sonra soğan kürüne rastladım. Bu kür ile düzene girdi adetim. Sonrasında ise tekrar kullanmadım. Araştırdığım kadarıyla bu kür üst üste yapıldığında rahim duvarında incelmeye yol açıyormuş. Bunu da yazayım dedim uyarmak için. Gördüğüm kadarıyla yılda en fazla 2-3 kez uygulamamız gerekiyormuş. Ben bu kürü faydalı buluyorum ama uygulamadan önce iyice araştırmanızı tavsiye ediyorum.

Bana 2011 senesinde polikistik over sendromu teşhisi konmuştu. Bu sendromun bende kist hariç belirtisi olmamıştı. Ben de soğan kürünü buldum ve 7 gün boyunca uyguladım. Senede sadece bir kez uyguladım. 2014 yılında hastaneye doktor küçük bir çikolata kistimin bile kalmadığını söylemişti. Ben bu iyileşmeyi soğan kürünün sağladığını düşünüyorum. Soğan kürü dışında hiç bir yönteme başvurmamıştım. Ben bu kürün etkisini gerçekten çok gördüm. Hem kistlerim yok oldu hem de adetim düzene girdi. Tadının kötü olduğunu kabul ediyorum ama dayanılmayacak kadar değil bence. Ben kist veya adet gecikmesi gibi problemleri olan kişilere soğan kürünü mutlaka öneriyorum.


Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...