Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Son dakika! Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler 'kara para aklamak' suçundan gözaltına alındı

Mavikadin>Magazin>Son dakika! Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler 'kara para aklamak' suçundan gözaltına alındı

Nihal Candan, Bahar Candan ve Hacı İsrafil S. isimli kişiler, dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla ilgili olarak gözaltına alındı. Candan kardeşlerin, iddiaya göre bir suç örgütünün gizli kasası olarak birçok kişiyi dolandırdığı belirtiliyordu.

Son dakika! Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler 'kara para aklamak' suçundan gözaltına alındı

Son dakika haberlerine göre sosyal medya fenomenleri Nihal Candan ve Bahar Candan, polis tarafından gözaltına alındı. Ayrıca, konuyla ilgili Hacı İsrafil S. adlı bir kişinin de gözaltında olduğu belirtildi. Şüphelilerin dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla karşı karşıya oldukları ifade edildi. Gözaltına alınan şüpheliler, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

PARA AKLAMA SUÇLAMASI

Bahar ve Nihal Candan kardeşler, lüks yaşamlarını sürekli olarak sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaştıkları için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına kara para aklama suçlamasıyla yapılan suç duyurusuna maruz kalmışlardı. Ekipler konuyla ilgili araştırma yaparak ünlü ismi gözlatına aldı.

'GİZLİ KASA' İDDİASI

Candan kardeşlerin, sazan sarmalı yöntemiyle bir suç örgütüne üye oldukları ve örgütün gizli kasası oldukları yönünde iddialar bulunmaktaydı. Ayrıca, bu örgütün birçok kişiyi dolandırdığı belirtiliyordu.

Son dakika! Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler 'kara para aklamak' suçundan gözaltına alındı

İNCELEMENİN AYRINTILARI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, devlet kurumlarından ihale ile sözde uygun fiyatlı araç satışı gerçekleştirdiklerini iddia eden şüphelilerin, kurdukları tuzaklarla mağdur ettikleri kişilere ucuz araçlar satarak güven kazandıklarını ve bu yöntemle para topladıklarını belirledi. Şüphelilerin, 13 kişiden yaklaşık 10 milyon lira topladığı, ardından ihalede yaşandığı iddiasıyla mağdurlara geri ödeme yapmayarak araç teslim etmedikleri tespit edildi.

Teknik ve fiziki takibin ardından, 3 Mayıs'ta 6 şüpheli gözaltına alındı. Çete lideri Onur Apaydın dahil, tutuklanan 5 kişi arasında bulunuyor.

OPERASYON GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Polis ekipleri; çalışmalarına devam ederken, katıldıkları bir moda programı ile geniş kitlelerce tanınan Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin, söz konusu suç çetesinin paralarını akladıklarını belirledi. Bu nedenle, ekipler bu sabah, asıl isimleri Gülnihal Çiçek, Aleysa Bahar Candan ve Hacı İsrafil Sağlam olan Candan kardeşlere yönelik bir operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında 3 şüpheli gözaltına alındı. Candan kardeşler, işlemleri için Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...