Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Son dakika! Kadir İnanır sağlık durumu ne? Hastalığı ne, neden entübe edildi?

Mavi Kadın>Keşfet>Son dakika! Kadir İnanır sağlık durumu ne? Hastalığı ne, neden entübe edildi?

Usta oyuncu Kadir İnanır, 24 Mart günü sabah saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Kadir İnanır neden hastaneye kaldırıldı? Kadir İnanır neden entübe edildi? Kadir İnanır’ın sağlık durumu ile ilgili son daikika gelişmesi nedir? Detayları Mavi Kadın editörü derledi.

Son dakika! Kadir İnanır sağlık durumu ne? Hastalığı ne, neden entübe edildi?

Sevilen usta oyuncu Kadir İnanır, 24 Mart sabah saatlerinde Beykoz’daki evinde rahatsızlandı. Apar topar Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan usta oyuncunun bilincinin kapalı olduğu öğrenildi. Kadir İnanır’ın sağlık durumu hakkında Jülide Kural, sosyal medya hesabından bilgi paylaştı ve kendisinin güncel sağlık durumu hakkında bilgilendirme yapacağını söyledi.

Son dakika! Kadir İnanır sağlık durumu ne? Hastalığı ne, neden entübe edildi?Fotoğralar: AA

KADİR İNANIR NEDEN ENTÜBE EDİLDİ? ENTÜBE NE DEMEK?

Kadir İnanır’ın sağlık durumu ile ilgili bilgi veren Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, “Ekibimiz ilk 2 saat içerisinde çok başarılı bir işlem gerçekleştirdi. Tıkalı damardaki pıhtı alındı, beynin beslenmesi sağlandı. Entübe olarak yoğun bakımımızda takip ediliyor, durumu stabil” dedi.

Peki entübe ne demek? Entübasyon, birisi nefes alamadığında hayat kurtarmaya yardımcı olabilecek bir prosedürdür. Bir sağlık uzmanı, endotrakeal tüpü (ETT) ağza veya buruna, ses kutusuna ve ardından trakeaya yönlendirmek için bir laringoskop kullanır. Tüp, havanın akciğerlere ulaşabilmesi için hava yolunu açık tutar. Entübasyon genellikle acil durumlarda veya ameliyattan önce hastanede yapılır.

Son dakika! Kadir İnanır sağlık durumu ne? Hastalığı ne, neden entübe edildi?

KADİR İNANIR’IN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Kadir İnanır’ın serebral arter damarının tıkalı olması nedeniyle hastanede doktorlar acil müdahale ederek başarılı bir operasyon ile tıkalı damarın açılmasını sağladılar. Beyni besleyen ve tıkalı olan ana damardaki pıhtı alınarak beynin beslenmesi sağlandı. Entübe olarak yoğun bakımda Kadir İnanır’ın takibi yapılıyor. Prof. Dr. Necdet Sağlam, yaptığı açıklamada, gelişebilecek komplikasyonlar olmadığı sürece, ilk 24- 48 saat içerisinde bir uyandırma yapılmayacağını söyledi.

Son dakika! Kadir İnanır sağlık durumu ne? Hastalığı ne, neden entübe edildi?

KADİR İNANIR HANGİ HASTANEDE?

Kadir İnanır, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görüyor.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

eden Kadir İnanır’ın sağlık durumuna ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bakan Koca paylaşımında, “Bu sabah Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine bilinci kapalı olarak getirilen Sayın Kadir İnanır, tıkalı olan serebral arter damarının başarılı bir operasyonla açılmasının ardından yoğun bakıma alınmış; entübe edilmiş ve uyutulmuş olarak takibine karar verilmiştir. Klinik seyri ve beyin görüntülemeleri değerlendirilerek uyandırılması planlanmaktadır. Değerli sanatçımızın ailesine, tüm sevenlerine bu üzücü olay sebebiyle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi. Kadir İnanır’ın sağlık durumuna ilişkin başhekimden açıklama: “Yoğun bakımda, durumu stabil” dedi.

Kaynak : Mavi Kadın, İHA
Editör : Fatma Zeybek
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...