Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Sosyal medya bu testle karıştı: İlk önce hangisine yardım ederdiniz?

Mavikadin>Keşfet>Sosyal medya bu testle karıştı: İlk önce hangisine yardım ederdiniz?

Zor durumla karşılaştığınızda aldığınız tavır ve yaptığınız seçim karakterinizi açığa çıkarıyor. Bazı kişilik testleri kişiliğimiz hakkında kendimize ve çevremizdeki insanlara önemli ipuçları veriyor. Sosyal medyada çok konuşulan kişilik testi de bunlardan biri. Peki, görseldeki yardıma ihtiyacı olan dört kişi arasından ilk kime yardım ederdiniz?

Sosyal medya kullanıcıları arasında oldukça popüler kişilik testleri, kişinin ayırt edici özelliklerini ortaya çıkarıyor.
Sosyal medya kullanıcıları arasında oldukça popüler kişilik testleri, kişinin ayırt edici özelliklerini ortaya çıkarıyor.

Araştırmacı psikologlar vicdan ve yardımseverlik gibi ahlaki değerleri insanlar üzerinde ölçmek için test hazırladı. Sosyal medyada ses getiren bu görsel testte hastane koridorunda 4 kişi bulunuyor. Bunlardan biri ağlayan bebek, biri ayağı kırık adam, biri gözleri görmeyen yaşlı teyze ve hemşire. Sizden istenilen zor durumdaki dört insan arasından sadece birini seçmek. Yapacağınız seçim kişiliğiniz hakkında belki sizin bile daha önce bilmediğiniz önemli özelliğinizi ortaya çıkaracak. O halde hazırsanız hiç düşünmeden ilk aklınıza geleni seçin ve kendinizi analiz edin.

 

YAŞLI TEYZE

Görseldeki 1 numaralı yaşlı teyzeye yardım ederdim diyorsanız, ahlaki kurallara son derece katı bir biçimde sadık kişisiniz. Geçmişten bugüne gelen gelenek ve göreneklere saygı duyuyorsunuz. Problemler karşısında gerçekçiliği ve doğruluğu düstur edinir rasyonel bakış açısıyla yaklaşıp asla düşünmeden hareket etmiyorsunuz.

AĞLAYAN BEBEK

Eğer 2 numaralı ağlayan bebeğe yardım ederdim diyorsanız, oldukça hassas bir yapınız var. Daha önce yakınızdaki kişiler tarafından çok kez incitilmiş olabilirsiniz. Arkadaşlarınız tarafından seviliyorsunuz, çünkü iş, aile ve arkadaşlarına karşı fazla fedakarsınız.

SAKAT ADAM

Görseldeki 3 numaraları ayağı sakat adama yardım ederdim diyorsanız, doğuştan liderlik özelliğine sahipsiniz. Anılara çok mana yükleyen, anı biriktirmeyi seven ve vaktini kaliteli geçirmeyi seven biri olabilirsiniz. Gürültü patırtıdan haz etmiyor, kavgalardan uzak duruyorsunuz. İnsanların size söyledikleri pek umursamaz, kendi bildiğinizi yaparsınız. Diğer yandan fazla konuşmayı ve samimiyetsiz tavırlar hiç size göre değil.

HEMŞİRE

Son olarak 4 numaralı hemşireye yardım ederdim diyorsanız, ortama göre uyumlu birisiniz. Hayatın her zaman rengarenk taraflarını görmeyi tercih ediyorsanız. Problemler karşısında çözüm üretiyor ve çok büyük sorun olmadıkça önemsemiyorsunuz. Etkili iletişim kurabiliyor ve insanlarla mutlaka bağlantı kurma ihtiyacı hissediyorsunuz.

 

Peki siz ilk önce kime yardım ederdiniz? Yaptığınız seçime göre kişilik özelliklerini nasıl buldunuz? Yorum atabilir, bizimle paylaşabilirsiniz…

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...