Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Streç filmin hiç akla gelmeyen 5 kullanım alanı: Çaydanlığı da parlatıyor, halıları da kaydırmıyor

Mavi Kadın>Keşfet>Streç filmin hiç akla gelmeyen 5 kullanım alanı: Çaydanlığı da parlatıyor, halıları da kaydırmıyor

Streç filmlerin amacının sadece yiyecekleri koruyup saklamak olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü mutfakta hayatımızı kolaylaştıran streç filmin amacı dışında birden fazla kullanım alanı mevcut. Bu bilgileri öğrenince hayatınızın daha da kolaylaşacağı kesin…

Streç filmin hiç akla gelmeyen 5 kullanım alanı: Çaydanlığı da parlatıyor, halıları da kaydırmıyor

Mutfakta en çok kullandığımız malzemelerden biri streç film. Yiyeceklerimiz kuruyup bayatlamasın diye onunla sarıp sarmalarız. Peki, koskoca bir rulo streç film sadece yiyeceklerin hava ile temasını keserek korumak ve saklamak için mi kullanıyoruz? İşte, streç filmin belki de daha önce hiç duymadığınız kulanım alanları:

HALI KAYDIRMAZ GÖREVİ GÖRÜR

Bilindiği üzere streç filmlerin bir tarafı diğerine göre daha yapışkan olur. İlk olarak streç filmin yapışkan kısmı alta gelecek şekilde zemine yapıştırın. Bunun üzerine de streç film yapıştırın ama bu kez de yapışkan yeri yukarıya gelsin. Üst üste yapışan iki streç filmin üzerine halınızı serebilirsiniz. Artık halınız kaymayacak…

Streç filmin hiç akla gelmeyen 5 kullanım alanı: Çaydanlığı da parlatıyor, halıları da kaydırmıyor

MUTFAK DOLAPLARININ YAĞLANMASINI ENGELLER

Streç filmin kullanım alanlarından biri de mutfak dolaplarının üzerinin tozlanmasını ve yağ tutmasını engellemek. Bunun için mutfak dolaplarınızın üst tabanını güzelce temizleyin ve streç filmi üzerine serin. Uzun bir süre tozlanmasını önlemiş olacaksınız.

KALORİFERLERİN TOZ TUTMASINI ÖNLER

Bunun için kalorifer peteğinin üst kapağını kaldırın ve güzelce tozunu alın ve streç filmi peteğin içine boylu boyunca serin. Ardından petek kapağını kapatın. Bu sayede yaz boyu kaloriferleriniz asla tozlanmayacak.

Streç filmin hiç akla gelmeyen 5 kullanım alanı: Çaydanlığı da parlatıyor, halıları da kaydırmıyor

ÇAYDANLIĞI PASPARLAK YAPAR

Annelerimizin eskiden beri çaydanlıkları pırıl pırıl yaptığı bir yöntem. Streç filmi elinizde top haline getirin. Çelik çaydanlık ve tencerelerinizin üzerine krem temizleyici dökün ve top haline getirdiğiniz streç filmle güzelce ovalayın. Ardından durulayın. Pasparlak olduğuna şahit olacaksınız.

MUZU TAZE TUTMAK İÇİN

Muzu sağlıklı muhafaza etmek için ihtiyacı olan nemi muza vermek gerekir. Bunun için streç filmden faydalanabilirsiniz. Muzların kök kısımlarını streç film ile sardığınızda kararmasını önlemiş olacaksınız.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR..

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...