Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Survivor 2022'nin şampiyonu Nisa Bölükbaşı oldu!

Mavikadin>Yaşam>Survivor 2022'nin şampiyonu Nisa Bölükbaşı oldu!

Survivor All Star'ın şampiyonu Nisa Bölükbaşı oldu. Acun Ilıcalı bu sabah Survivor Panaroma programına katıldı ve Nisa'nın en baştan beri en çok oy alan kişi olduğunu ve hep oylamada birinci geldiğini açıkladı.

Survivor 2022'nin şampiyonu Nisa Bölükbaşı oldu!

Acun Ilıcalı'nın sunumuyla Survivor All Star yarışmasının birincisi açıklandı. Noter huzurunda gerçekleştirilen oylama sonucunu paylaşan Acun Ilıcalı'nın Türkiye'ye getirdiği Survivor formatında 2010 yılında birinci olan Merve Oflaz'dan sonra ilk kez bir kadın yarışmacı birinci oldu. Survivor Nisa, All Star kupasının sahibi oldu. Peki Survivor Nisa kimdir, nereli? İşte detaylar...

SURVIVOR NİSA KİMDİR?

Nisa Bölükbaşı 2 Temmuz 1998 yılında Çek Cumhuriyeti Prag'ta dünyaya geldi. Babası Boşnak asıllı Türk vatandaşı, annesi ise Çek'tir. Nisa Bölükbaşı sporla dolu hayatına daha 3 aylıkken başladı. Annesi, birlikte yüzecekleri bir yüzme kursuna başladı. 6 yaşına geldiğinde ise Çek Cumhuriyeti'nin en bilinen takımlarından birinde yüzebilecek durumdaydı. 8 yaşına geldiğinde artık başka spor dallarıyla da ilgilenmeye başladı. Tenis ile başladı ve hem çift hem tek olarak büyük başarı gösterdi. Bunun üzerine Prag Tenis Kulübü Cibulka'da profesyonel tenis oyuncusu olarak 15 yıl oynadı. 15 yaşına geldiğinde artık yüzme öğretmenliği yapmaya başladı. Bu da yeni bir spor dalı keşfetmesine neden olacaktı ve öyle oldu. Yüzme de eğitmen olduğu gibi voleybola merak saldı ve yine işi profesyonelliğe taşıyacak ölçüde voleybol oynadı. 2018 yılında gerçekleşen Çek Cumhuriyeti'nde U20 kategorisinde ikincilik aldı. Hayatı spor ile dolu Nisa Bölükbaşı, 2018 yılında Prag'ta mimarlık fakültesine başlayan ayrışmacı, okulunun bitmesiyle Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Erasmus programına katılmak istediğini ifade etmişti. Fakülteye başladıktan sonra voleybolu bırakmak zorunda kalan Nisa Bölükbaşı hobi olarak, yaz-kış pateni, snowboard ve bisiklet sürme aktivitelerine devam ediyor.

Nisa Bölükbaşı, daha önce Survivor 2020 yılı yarışmasına katılmış ancak yarışmanın 20. haftasında elenerek yarışmadan ayrılmıştı. Nisa Bölükbaşı 2022 yılında yeniden katıldığı Survivor All Star yarışmasını birinci olarak tamamladı.

Survivor 2022'nin şampiyonu Nisa Bölükbaşı oldu!


Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...