Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Survivor 2023 yarışmacısı Ümit Erdim kimdir?

Mavikadin>Biyografi>Survivor 2023 yarışmacısı Ümit Erdim kimdir?

Survivor 2023 yarışmacısı Ümit Erdim kimdir? Ümit Erdim kaç yaşında, nereli? İşte cevapları...

Survivor 2023 yarışmacısı Ümit Erdim kimdir?

Survivor 2023'ün ilk açıklanan ünlü ismi şarkıc Berdan Mardini olmuştu. Berdan Mardini'nin hayatı merak edenler için Berdan Mardini kimdir? Berdan Mardini kaç yaşında? Berdan Mardini nereli?

BERDAN MARDİNİ KİMDİR?

Berdan Mardini 5 Kasım 1978 tarihinde Diyarbakır'da doğdu.  Asıl adı Engin Karademir olan Mardini aslen Mardin'in Yaylabaşı köyündendir. 6 kardeşi olan şarkıcının babası Şerif Mardini bir devlet memuruydu. Babasının mesleği nedeniyle eğitimini değişik illerde sürdürmek zorunda kaldı. İlkokul ikinci sınıfa kadar Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde okudu. Daha sonra babasının tayini çıkınca, ailesiyle birlikte Isparta'nın Gelendost ilçesine taşındı. İlkokul üçüncü sınıfa Gelendost'ta devam etti. O yıllarda yeteneği ön plana çıkmaya başlıyordu. Okulda oynadığı piyes, tiyatro gibi sanat alanlarında sesinin güzelliği çevresi tarafından fark edildi.

İlkokul 5.sınıfta düzenlenen ilçeler arası şiir yarışmasında üçüncü oldu. Daha sonra ortaokulda üç, lisede iki sene tiyatro oynadı. Yine okulun düzenlemiş olduğu ses yarışmasında birinci oldu. Babası emekli olunca, ablası ve ağabeyinin yaşadığı İstanbul'a yerleşmek zorunda kaldı. Avcılar Süleyman Nazif Lisesi'nde eğitimine Lise üçüncü sınıftan devam etti. Bir senelik okul yaşantısı içerisinde yine okulun düzenlediği konser ve faaliyetlerde yer aldı. Liseden sonra iş hayatına atıldı.

Babasının tekstil firmasında kardeşleriyle birlikte çalışırken iki sene sonra firmalarının yakınındaki bağlama kursuna yazıldı. Orada çok iyi bağlama çalan birine rastladı. Bir gece onunla birlikte Avcılar sahilde bir bara gidip eğlenmeye karar verdiler. O barda ses düzeni henüz yeni kurulduğu için herkes kendi masasında çalıp söylüyordu. Kendi kendilerine mırıldanırken barın sahibi rica etti ve ses düzeniyle okumasını istedi. Orada bir iki türkü okuyunca çok beğenildi ve geceleri sahneye çıkması istendi.

TEKSTİL ATÖLYESİNDEN SAHNEYE 

Bu dönemde sabahtan akşama kadar tekstil atölyesinde çalışan ve işten sonra da ailesinden gizli olarak sahne hayatına başlayan Mardini'yw İstanbul'un değişik semtlerinden teklifler gelmeye başladı. Bu arada profesyonel anlamda müziğe merak sarmaya başlamış ve teklifleri değerlendirme kararı almıştı. Konfeksiyon hayatına son verip Bakırköy Prestij Bar'dan gelen teklifi doğrultusunda orada çalışmaya başladı. Prestij Bar'da sahne almaya başladıktan sonra, farklı birçok teklifler gelmeye başladı. Profesyonel bir müzik hayatı için nota ve solfej dersleri alarak kendisini bu anlamda geliştirmeye başladı.

Konservatuar sınavlarına giren fakat bu sınavlarda başarılı olamayan Berdan Mardini, birkaç yıl Bakırköy'de sahne aldıktan sonra profesyonel çalışması 2000 yılının kasım ayında piyasaya çıktı. Canan Prodüksiyon tarafından yapılan albümü, gerek yapım hatası gerekse tanıtım hatası barındırması sebebiyle kitlelere onu ulaştıramaazken 2002 yılında istediği albümü yaptı.

Özel Hayatı

Berdan Mardini, 13 Ocak 2010 tarihinde Fatoş Mardini ile evlendi. Miran adında bir oğlu, 8 yaşında Ezmira adında bir kızı vardır. 29 Mart 2021 tarihinde eşiyle anlaşmalı olarak boşandı. Şu anda Sırp Morena Taraku ile arkadaşlıklarının olduğu bilinmektedir.

BERDAN MARDİNİ'NİN BABASI KİMDİR?

Berdan Mardini'nin babası Şerif Mardini'dir. Baba Mardini, bir devlet memuru olarak memlektinde ve daha sonra göç ettiği şehirlerde çalışmış ve ailesini de yanında götürmüştür.

BERDAN MARDİNİ HANGİ KÖYLÜ?

Berdan Mardini Mardin'in Yaylabaşı köyündendir. Annesi ve babası Mardin'in Yaylabaşı köyünden olan Berdan Mardini'nin babasının devlet memuruydu. Bu sebeple ünlü şarkıcı kendisi Diyarbakır'da doğmuştur.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Sema Acar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...