Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Taş Kağıt Makas'ın Alev'i Serra Arıtürk kimdir, kaç yaşında, nereli? Serra Arıtürk boyu, kilosu, dizi ve filmleri

Mavi Kadın>Biyografi>Taş Kağıt Makas'ın Alev'i Serra Arıtürk kimdir, kaç yaşında, nereli? Serra Arıtürk boyu, kilosu, dizi ve filmleri

Taş Kağıt Makas dizisinde Alev Dönertaş rolünü oynayan Serra Arıtürk'ün hayatı merak ediliyor. Serra Arıtürk, kariyerine ilk olarak müzisyenlikle başlasa da, son zamanlarda oynadığı dizi ve filmler ile adından söz ettiriyor. Aşkın tarifi adlı dizi ile oyunculuk kariyerine başlayan Serra Arıtürk'ün biyografisi ve bilinmeyenlerini Mavi Kadın editörü yazdı.

Serra Arıtürk, Beyonca, Shakira, Britney Spears gibi dünya starlarının taklitlerini yaparak büyümüş.
Serra Arıtürk, Beyonca, Shakira, Britney Spears gibi dünya starlarının taklitlerini yaparak büyümüş.

2019 yılında çıkardığı 'Kendimi Bilmeden' adlı şarkı ile müzik hayatına başlayan Serra Arıtürk, bundan iki yıl sonra oyunculuk hayatına da adım attı. İlk olarak Kadir Doğulu ile birlikte başrolü paylaştıkları Aşkın Tarifi adlı dizi ile seyirci karşısına çıktı. Hem müzik hem de oyunculuk kariyerini eş zamanlı olarak ilerleten Serra Arıtürk bir sinema filminde ve dizilerde boy gösterdi. Şu anda Taş Kağıt Makas dizisinde Alev rolünü oynayan Serra Arıtürk'ün hayatı ve biyografisine dair bilinmeyenler: 

SERRA ARITÜRK KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Adı: Serra Arıtürk
Doğum Tarihi: 22 Haziran 1998 
Doğum yeri: İstanbul
Mesleği: Şarkıcı, Oyuncu
Burcu: Yengeç
Boyu: 1.65 cm.
Kilosu: 55 kg. 
Saç rengi: Kumral 
Göz rengi: Kahverengi 
Instagram adresi: @sariiturk

Taş Kağıt Makas'ın Alev'i Serra Arıtürk kimdir, kaç yaşında, nereli? Serra Arıtürk boyu, kilosu, dizi ve filmleri

Serra Arıtürk, 22 Haziran 1998 yılında İstanbul’da doğdu. Liseyi Özel Denizaltı Lisesi’nde okudu. Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesini kazandı. Küçük yaştan itibaren müziğe karşı özel ilgii olan Serra Arıtürk, Hüsrev İsfendiyaroğlu’dan dersler aldı.  Daha sonra Boğaziçi Caz Korosu’nda yer aldı. 2019 yılında Kendimi Bilmeden adlı ilk şarkısını yayınladı. Aynı yıl Genç Sahne adlı ses yarışmasına katıldı. 2021 yılında Aşkın Tarifi adlı dizide Kadir Doğulu ile beraber başrol oyuncusu olarak oynadı. Daha sonra 2022 yılında Kulüp adlı dizide konuk oyuncu olarak yer aldı. 2024 yılında Güneşi Söndürmem Gerek adlı sinema filminde başrol oyuncusu olarak oynadı. Şu anda Taş Kağıt Makas adlı dizide Alev Dönertaş rolünü canlandırmaktadır. 

SERRA ARITÜRK OYNADIĞI DİZİLER

 • 2019 – Uykusuzlar Kulübü – Kendisi
 • 2021 – Aşkın Tarifi – Naz Soyluer
 • 2022 – Kulüp – Keriman
 • 2024 – Asaf – Meltem
 • 2024 – Taş Kağıt Makas – Alev Dönertaş

SERRA ARITÜRK OYNADIĞI FİLMLER

 • 2024 – Güneşi Söndürmem Gerek – Umut

SERRA ARITÜRK KATILDIĞI YARIŞMALAR

 • 2019 – Genç Sahne 

SERRA ARITÜRK ÇIKARDIĞI ŞARKILAR

 • 2019 – Kendimi Bilmeden
 • 2020 – Kimse Yok ( Osman Çetin ile)
 • 2020 - Olmazdım

Taş Kağıt Makas'ın Alev'i Serra Arıtürk kimdir, kaç yaşında, nereli? Serra Arıtürk boyu, kilosu, dizi ve filmleri

SERRA ARITÜRK ÖZEL HAYATI

Serra Arıtürk’ün adı birlikte rol aldığı Kadir Doğulu ile aşk iddialarına karışmıştı. Fakat oyuncunun Kadir Doğulu ile değil kendisi gibi oyuncu olan Halil Babür ile ilişki yaşadığı düşünülüyor. 

SERRA ARITÜRK BİLİNMEYENLERİ

 • Dans etmeyi çok seviyor.
 • Her ne kadar sanatla uğraşsa da bir yandan Tıp Mühendisliği okuyor. 
 • Amy Winehouse şarkılarından çok etkileniyor. 
 • Adele şarkılarını söylemeyi seviyor.
 • Boş zamanlarında şarkı sözü yazıyor.
 • Çocukluk hayali ''show girl'' olmak. 

SERRA ARITÜRK RÖPORTAJINDAN KESİTLER

Cumhuriyet gazetesine röportaj veren Serra Arıtürk hem hayatına hem de kariyerine ait detaylardan bahsetti.

MÜZİSYEN OLMAK İSTERKEN OYUNCU OLDU 

Yıllardır menajeri olan Süheyl Ata’nın onu oyunculuk yapması için bir cast yöneticisi ile tanıştırdığını anlatan Serra Arıtürk, bu sayede oyunculuğa adım attığını söylüyor. Müzik odaklı işler yaparken birden kendini dizi çekimlerinde bulmuş.

Taş Kağıt Makas'ın Alev'i Serra Arıtürk kimdir, kaç yaşında, nereli? Serra Arıtürk boyu, kilosu, dizi ve filmleri

KÜÇÜKKEN BEYONCE, SHAKİRA İZLEYEREK BÜYÜMÜŞ

Küçükken hayalinin tam bir 'show girl' olmak olduğunu belirten Serra Arıtürk, Beyonca, Shakira, Britney Spears gibi dünya starlarının taklitlerini yaparak büyümüş.

OYUNCULUK İLK TERCİHİ DEĞİLDİ

Müziğin ana odağı olduğunu söyleyen Serra Arıtürk, kendisine; konserler vermek, kendi şarkılarını yazıp bestelemek gibi hedefler koyduğunu anlatıyor. Oyunculuğun, hayatındaki seçeneklerin artmasıyla birlikte yaşamına dahil olduğunu vurguluyor. Bu sayede elindekileri değerlendirmek isteyen Arıtürk, dizilerde oyunculuk yapmaya başladı. 

'KENDİNİ BİLMEDEN' ŞARKISI DÖNÜM NOKTASI

İlk şarkısı olan 'Kendimi Bilmeden' ile güzel bir çıkış yakalayan Serra Arıtürk, bu şarkının kendisini kendini kanıtlamasını sağladığını söylüyor. Şarkının klibinde dans ettiği için küçüklük hayali olan show girl algısını oluşturmaya başladığını söyleyen Arıtürk için bu şarkı çok özel bir yere sahip. 

DANS ETMEK ŞARKILARINI DEĞİŞTİRDİ

Kariyerinin ilk yıllarında farklı tarzlarda şarkıları tercih eden Serra Arıtürk şu anda pop tarzında şarkılar söylüyor. Bunun sebebi sorulduğunda ise pop şarkılarda daha çok dans edebildiğini vurguluyor. 

AİLESİ MÜZİSYEN OLMASINI İSTEMEDİ

Babası mühendis olan Serra Arıtürk, müzik ve oyunculuk kariyerini sürdürürken, bir yandan da tıp mühendisliği okuyor. Müzisyen olmasına temkinli şekilde yaklaşan ailesinin bakış açısını ise İzmir’de verdiği bir konseri izlemeleri değiştirmiş. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...