Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ticaret Bakanlığı'ndan Cem Yılmaz’a ceza! O paylaşımlar başını yaktı

Mavi Kadın>Magazin>Ticaret Bakanlığı'ndan Cem Yılmaz’a ceza! O paylaşımlar başını yaktı

Özel hayatıyla ve sosyal medya paylaşımlarıyla sık sık gündeme gelen ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın örtülü alkol reklamı yaptığı tespit edildi. Yılmaz'a Bakanlık tarafından reklamları durdurma cezası verildi.

Ticaret Bakanlığı'ndan Cem Yılmaz’a ceza! O paylaşımlar başını yaktı

Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu, ünlü komedyen Cem Yılmaz'a sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımların örtülü alkol reklamı içerdiği gerekçesiyle ceza verdi.

Sabah gazetesinden Barış Şimşek’in haberine göre; bahse konu olan görüntülerde reklam olduğu açıkça belirtilmeksizin veya 'sponsor, iş birliği' gibi herhangi bir açıklayıcı ifade kullanmaksızın kişisel beğeni ve deneyimlerin aktarılması şeklinde lanse edilen bir paylaşım yapıldığı ve bu durumun örtülü reklam biçiminde gerçekleştiği belirlendi.

 

CEM YILMAZ'A REKLAMLARI DURDURMA CEZASI VERİLDİ

Kurul, incelemeler sonucunda, Yılmaz'ın alkol markalarını belirgin bir şekilde gösterdiğini ve bu şekilde yasak olmasına rağmen alkollü içecek ürünlerinin reklamını yaptığını tespit etti. 

Bu nedenle, Yılmaz'a reklamlarını durdurma cezası verildi ve sosyal medya hesaplarındaki alkollü içerikleri kaldırması istendi.

RAMAZAN AYINDAKİ ALKOL PAYLAŞIMI TEPKİ TOPLAMIŞTI

Cem Yılmaz, daha önce Ramazan ayında da rakı şişesi ve bardağıyla fotoğraf paylaşarak tepki çekmişti. Takipçileri, bu paylaşımı Ramazan ayının manevi değerine saygısızlık olarak yorumlamıştı.

Ticaret Bakanlığı'ndan Cem Yılmaz’a ceza! O paylaşımlar başını yaktı

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde bir akademisyen Yılmaz'ın paylaşımına “Alkolü bırak, içme şu zıkkımı” diye bir yorum yapmıştı. Yılmaz kendisine yapılan bu yoruma kayıtsız kalamayarak “Doçent doktor diyor ama doçent hasta olmalı! Yanlış yazılmış, hadi var sen de sözünü söyle doçent” şeklinde cevap vermişti.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : İrem Çınar
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...