Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

TikTok'ta viral oldu! ‘Yapay zekâ portre’ nasıl yapılır? Adım adım meşhur filtrenin kullanımı…

Mavikadin>Tekno kadın>TikTok'ta viral oldu! ‘Yapay zekâ portre’ nasıl yapılır? Adım adım meşhur filtrenin kullanımı…

Yapay zekâ portre filtresi Tik Tok’ta hızlı bir şekilde viral oldu. Son zamanların en popüler efekti 'yapay zekâ portre' nasıl tek tıkla yapılır detayları ile anlattık. Bu efektin kullanımı öğrendikten sonra sizde trende ayak uydurabilirsiniz!

TikTok'ta viral oldu! ‘Yapay zekâ portre’ nasıl yapılır? Adım adım meşhur filtrenin kullanımı…

Yapay zekâ aldı başını gidiyor. Tik Tok’un yeni akımı yapay zekâ destekli dijital portreleri sosyal medyada sık sık görmeye başladık. Kendinize veya sevdiklerinize ait selfiler ile oluşturabileceğiniz yapay zekâ destekli efekt, birkaç dakika içinde avatar karakterine ve kreatif portre görseller elde etme imkânı sunuyor.

TİKTOK’TA YAPAY ZEKÂ PORTRE EFEKTİ NASIL KULLANILIR?

TikTok yapay zekâsı ile çalışan meşhur portre efektinin nasıl kullanılacağını adım adım anlatalım:

 • Öncelikle TikTok hesabınıza giriş yapın.
 • Ardından paylaşım kısmına tıklayın ve ön kamera açıkken efektler bölümüne giriş yapın.
 • Efektler arasından ilgili filtreyi bulmak için arama çubuğuna ‘yapay zekâ portre’ yazın.
 • Efekte tıklayıp alt kısımda yer alan ‘bu efekti kullan’ butonuna tıklayın.
 • Bu butona bastıktan sonra ön kamera açılacak ve açılan ekranın orta kısmında yer alan halka şekildeki bölgeye yüzünüzü ortalayın ve yaklaşık 5-6 saniye bekleyin.
 • Yüzünüzü anlık çektiğiniz selfie fotoğraflarınız yapay zekâ desteğiyle yeniden yorumlayarak bambaşka karakter tasarlayacak. İşte portreniz hazır!

TikTok'ta viral oldu! ‘Yapay zekâ portre’ nasıl yapılır? Adım adım meşhur filtrenin kullanımı…

TİKTOK NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Karantina sürecinde insanların sosyal medyada çok fazla zaman geçirmesi sayesinde popüler hale gelen TikTok, yüzlerce görsel ve ses efektleriyle kısa videolar çekilmesine olarak sağlıyor ve milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. 2022 yılında dünyanın en çok indirilen uygulaması olarak Instagram ve Twitter'ı geri de bıraktı.

Çin menşeli TikTok uygulaması Zhang Yiming tarafından 2016 yılında kurulan Musical.ly uygulamasına dayanıyor. Platform 2017 yılında Çinli internet teknolojisi şirketi ByteDance tarafından 800 milyon dolara satın alınarak Çin'de Douyin, uluslararası piyasaya ise TikTok ismiyle piyasaya sürüldü. Birkaç yıl içinde geniş çapta popüler oldu.

TÜRKİYE’DE EN ÇOK TAKİP EDİLEN 10 TÜRK TİKTOK FENOMENİ (2023)

 • cznburak / 49.1 Milyon takipçi
 • nnursema / 17.3 Milyon takipçi
 • cilgindondurmaci_ / 13.8 Milyon takipçi
 • yesimresmi1 / 12.1Milyon takipçi
 • nusr_et / 10.8 Milyon takipçi
 • aydas / 10.3Milyon takipçi
 • korayzeynep / 9. 5Milyon takipçi
 • cemresolmaz / 8. 7Milyon takipçi
 • cerenyaldz / 8. 6Milyon takipçi
 • cellat36 / 8 Milyon takipçi

kaynak: tamindir.com

derleyen: mavikadin.com

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Bakmadan Geçme
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Tekno Kadın
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Çalışan anneler, aktif kariyer sahibi genç kadınlar veya birden fazla işi ve sorumluluğu olanlar… Hepimiz için ortak olan şey, zamana karşı yarışıyor oluşumuz. Gün içerisinde işlerimize yetişmeye çalışırken kendimize ayıracak vakti bulmak çoğunlukla imkânsız hale geliyor. Sizin için kişisel bakımınıza vakit ayırmayı hem kolaylaştıracak hem eğlenceli hale getirecek hızlı ve etkili yöntemleri listeledik.
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Tekno Kadın
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, pratik atıştırmalıkların kurtarıcısı olan tost makineleri artık sadece ekmek kızartma işlevinden çok daha fazlasını sunuyor. Tost makinesi markaları arasından seçim yaparken hangi özelliklere dikkat etmeliyiz? Hangi markalar güvenilir ve dayanıklı ürünler sunuyor? İşte tüm bu soruların cevaplarına göz atacağız.
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Tekno Kadın
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Kadınlar için hediye seçimi karmaşık bir süreç olabilir ve hediyenin özel ve anlamlı olmasını isteriz. Ancak, bir erkeğe hangi hediyenin beğenileceğini belirlemek bazen zor olabilir. İşte bu noktada, burçlara göre hediye rehberi devreye giriyor. Her burcun kendine özgü bir karakteri bulunmaktadır ve bu karakterlere uygun hediyeler seçmek, karar verme sürecinizi kolaylaştırabilir. Burçlara göre hediye seçimleri, alıcıya özel ve düşünceli bir armağan sunma fırsatı tanır. İşte Burçlara göre erkeklere alınabilecek hediyeler… 
Sonraki Haber Yükleniyor...